To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Szampony

Senthe - Sob Sty 06, 2018 09:07

Czy ktoś ma jakieś instrukcje, jak myć szczura, który sam się nie umie myć? Konkretnie to z powodu przerostu zębów co jakiś czas zaczyna mieć problemy z używaniem języka. Chodzi tylko o to, żeby zwiększyć jego komfort do momentu przycięcia zębów. Póki co próbowałam go przecierać ręcznikiem namoczonym w wodzie z szarym mydłem - po łebku, przednich łapkach i brzuchu. Czy jest coś jeszcze, na co powinnam zwrócić uwagę?
Albireo - Sob Sty 06, 2018 09:43

Senthe, ja myłam staruszkę Irinę podobnie, jak podajesz. Na kolana brałam jakiś stary ręcznik, szczura na to. Trochę ciepłej wody z mydłem i patyczki do uszu albo płatki kosmetyczne do twarzy i przecierałam po łapkach, łebku, miejscach intymnych. Dodatkowo pomagałam też Irinie z czyszczeniem uszu, bo już sama nie sięgała.
Pyl - Sob Sty 06, 2018 10:54

Senthe, tak jak robisz. Nie zawsze konieczne jest nawet mydło - wystarczy chwila i odrobina wilgoci i większość brudu schodzi, a nie ma ryzyka, że nie usuniesz mydła i ogon potem zliże. Jak się to robi regularnie to znacznie łatwiej idzie - najgorzej jest domyć mocno zaschnięte brudy (np. zaschnięty na łapkach Sinlac).
Można też używać chusteczek dla niemowląt, choć tu wchodzi w grę inne ph.

Albireo - Sob Sty 06, 2018 11:07

Pyl, też coś wiem o zaschniętym Sinlacu... Zwłaszcza, gdy przyczepią się do tego jakieś mikrobrudy z dywanika i trzeba to zdejmować z pazurów, a szczur niekoniecznie chce współpracować.
Pyl - Nie Sty 07, 2018 00:45

Albireo, otóż to! Zaschnięty Sinlac na pazurkach... brrr...
tamtaita - Nie Sie 26, 2018 18:43

najlepiej isc do weterynarza o porade