To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur? cz. II

gabi30 - Czw Gru 30, 2010 12:25

Mój czarny Pele ma białe wąsiska. Znaczeń w postaci choćby białych skarpetek brak.
Nakasha - Czw Gru 30, 2010 13:44

omry, rudzenie ma związek z pracą hormonalną, więc może się zdarzyć u samców w wieku ok 6 m-cy. ;)
omry - Czw Gru 30, 2010 13:50

Nakasha, ale one zrudziały jakieś 2-3 miesiące temu, a pół roku skończą dopiero 6ego stycznia.
Nakasha - Czw Gru 30, 2010 14:33

Taka ich uroda. :P
karraska - Czw Gru 30, 2010 19:18

Mój silvered black berkshirer ma górne wąsiki czarne a dolne białe. Słodko to wygląda :mrgreen:

Rex czy velveten?? Raz wąsiki i sierść wydają mi się bardziej falowane i skręcone a czasem mniej. I przede wszystkim jaki ma kolorek?


Oli - Czw Gru 30, 2010 22:08

karraska, on jest za mały żeby kreślić czy to rex czy velvet ;) w tym sensie, że jak urośnie trochę to mu się wąsy wyprostują jeśli jest velvetem. co do umaszczenia to wydaje mi się, że agouti
karraska - Czw Gru 30, 2010 22:15

Oli, dziękuję, teraz już będę wiedziała jak to jest z tymi rexsami i velvetami :wink:

Zastanawiam się jeszcze nad kolorem, bo na zdjęciach może tak nie widać. Wiem, że agoutek, ale na głowie i grzbiecie przebija się niebieski. Nie tylko ja to zauważyłam.

Oli - Czw Gru 30, 2010 22:20

karraska napisał/a:
ale na głowie i grzbiecie przebija się niebieski. Nie tylko ja to zauważyłam
teżś to zauważyłam, ale może to być przebijający się jeszcze dziecięcy puszek. jak poczekasz do zmiany sierści to będzie wiadomo :)
karraska - Czw Gru 30, 2010 22:22

Oli, oki, czyli z dokładnym określaniem mam się wstrzymać! Zobaczymy co z tej paskudeczki małej wyrośnie :roll:
quagmire - Pią Gru 31, 2010 10:43

karraska, jeśli miałby być russian blue agouti to maluch byłby bardzo niebieski, dopiero gdy zmienia sierść na dorosłą robi się bardziej brązowy.
karraska - Pią Gru 31, 2010 10:54

quagmire, dobrze wiedzieć na przyszłość.
Off-Topic:
Czy to rex, velvet, kolor nieważny i tak kocham :wink:


Później wrzucę fotkę ze znaczeniem mojego Lenka, bo nie potrafię określić poprawnej nazwy.

quagmire - Pią Gru 31, 2010 10:58

I jeszcze Pylowy Kardaś też był taki niebieskawy jako maluch, a jednak jest agutem.
karraska - Pią Gru 31, 2010 11:12

Jak miałam maluszki po Molly to dwóch jak dla mnie było russian blue a wyszło black silvered. Muszę się jeszcze sporo o kolorkach nauczyć.
Judka - Pon Sty 03, 2011 21:26

jaki to odmiana, chodzi o kolor bo ze dumbo to wiem;)
quagmire - Wto Sty 04, 2011 10:48

Judka, bardzo kiepsko widać kolor, na pewno ma znaczenie husky.
Jaki był, jak był mniejszy?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group