To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur? cz. II

sryt9 - Czw Lis 13, 2014 16:53

http://i57.tinypic.com/335gmx2.jpg
co powiecie? podejrzewam double rexa, ale chciałabym jakieś bardziej profesjonalne potwierdzenie (:

nimka - Pią Sty 09, 2015 02:20

Jak się poprawnie nazywa tą odmianę (znaczenia - blazed, łączone z hooded)?

Ja wymyśliłam
dumbo standard black hooded blazed, ale proszę o poprawienie kogoś kto się bardziej zna ode mnie ;)

Nie, nie wyhaszczała. Ma teraz ponad 8 tygodni i jest ciemna jak noc ;)

A czy tą dobrze określiłam?

dumbo standard mink niestandardowy hooded

Tyle ma białego na plecach:

aneczka1-13 - Pią Sty 09, 2015 17:58

mnie to raczej wygląda poprostu na agouti a nie mink. I faktycznie jest niestandardowy hooded. Jeśli miałby całkiem białe plecki to byłby bareback ale że ma kropki to jest niestandardowy kaptur.
A szczur z pierwszego zdjęcia poprawnie określony.

Szczurówka - Pią Sty 09, 2015 18:06

nimka, prześliczne maluszki :mrgreen:
zirrael - Pią Sty 09, 2015 18:13

nimka, jak najbardziej poprawnie określiłaś. aneczka1-13, nie wiem gdzie ty widzisz agouta bo tam ani grama tickingu na tym szczurze nie ma. Jak najbardziej jest to mink albo jakaś jego pochodna - bez papieru nie sposób stwierdzić.
Kasioowaa - Sob Sty 10, 2015 20:42
Temat postu: Fuzz + standard ?
Czy to mozliwe, aby z polaczenia fuzza ze standardem wyszedl fuzz ? Jakis czas temu przygarnelam z ogloszenia szczurka podobno po matce fuzz i ojcu standardzie, fakt byl lysawy (double rex ?) jak do mnie przyjechal, ale potem obrosl caly futerkiem i do dzisiaj wyglada jak zwykly rex. Nie znam sie na genetyce, ale wyczytalam ze rex + rex = double rex (tylko i wylacznie, nie ma innej opcji na DR) i ze fuzz + fuzz = fuzz. :?
Devona - Sob Sty 10, 2015 20:58

Kasioowaa, scaliłam z wątkiem o odmianach.

Można otrzymać fuzza z połączenia fuzza ze standardem, pod warunkiem, że ten drugi niesie gen fuzz.

Kasioowaa - Sob Sty 10, 2015 21:04

A jezeli nie niesie ? Wtedy wychodza same standardy, czy tez jakies inne odmiany ? Bo nie rozumiem dlaczego z takiego polaczenia wyszedl rex ?
aneczka1-13 - Nie Sty 11, 2015 18:05

Jeżeli nie niesie to po prostu wychodzą inne odmiany sierstne. Rex może wyjść. Matka mogła być rexo fuzzem. a skoro ojciec standard to wychodzi rex. A na fuzzach nieraz tudno się zorietować czy nie są przy okazji rexami.
LizaR - Czw Sty 15, 2015 18:51

Jak się taki nazywa ? Wygląda jak blazed ale trochę inaczej.


smeg - Czw Sty 15, 2015 19:31

To młody husky, pewnie z wiekiem zjasnieje ;)
Kokardka19 - Sob Sty 17, 2015 18:24

http://pl.tinypic.com/vie...=8#.VLqazXv86AU
a te dwa ogony to jaka odmiana? wiem że husky, ale ten ciemniejszy to kaptur, a ten jaśniejszy self, czy poprostu husky i tyle?

Lavi - Sob Sty 17, 2015 19:25

Kokardka19, husky to odmiana, kaptur i self są oddzielnymi odmianami ;) Więc te dwa ogony to dwa standardowosierstne i standardowo uszne husky:) Zapewne czarne.
Kokardka19 - Sob Sty 17, 2015 19:31

Aha, znalażłam info, że husky to jest znaczenie marked, a nie odmiana, zresztą sama nie wiem :) czarne? chodziło Ci o oczka?
uzupełniam książeczkę zdrowia, i mam do wpisania rasa(chyba wgl powinna być odmiana) i umaszczenie. W rasie mam wpisać wszystko odnośnie uszu, sierści i znaczenia, a w umaszczeniu nie wiem co, kolor? ps. jeden ogon z linka to rex, ale na zdjęciu może nie być tego widać :)

mmarcioszka - Sob Sty 17, 2015 21:28

Kokardka19, obydwa szczury wyglądają na: standard, standard, black, husky :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group