To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur? cz. II

megson91 - Śro Kwi 23, 2014 12:47

Pyl, prze-przepraszam, więcej już nie będę :D O tak wyglądają obok siebie moje loszardy, może lepsze odniesienie będzie jak leżą razem w kupie :D


Lulu nie zmieściła się do domku i śpi na wycieraczce :lol:

karola - Czw Cze 05, 2014 14:14

Pomóżcie ;)




Na pewno jestem pewna tylko uszu - standard. Reszta jak dla mnie czarna magia, nawet mimo oglądania mnóstwa zdjęć fuzzów/doubel rexów.
Co do koloru to stawiam, że agouti, bo te szczątkowe futerko czarne nie jest.
Frapujące jest też dla mnie znaczenie - słabo widoczne na zdjęciach. Brzuszek jest biały, ale to białe zachodzi aż na łapki - to nadal berkshire?
No i na głowie i brzuszku właśnie włosków jest sporo, są gęste tylko dużo krótsze niż u moich standardowych dziewczyn.

Oli - Czw Cze 05, 2014 15:24

tak rozległe znaczenie to variegated
karola - Pią Cze 06, 2014 09:14

Oli, dziękuję :*

Ktoś ma pomysł odnośnie futra? Fuzz czy double rex?

Szczurówka - Pią Cze 06, 2014 09:19

mi się wydaje że double rex.
Rysiaczek - Pią Cze 06, 2014 20:00

Chyba doubel ;)
zobaczysz, po jakimś czasie. Wszystkie moje duble okresowo miały więcej sierści, potem mniej. I tak w koło :P a fuzzom póki co nic nie odrasta

Mika29 - Pią Cze 06, 2014 20:23

Moze jestem glupia.. Moze mi ktos pomoc i wyjasnic, co sie tutaj dzieje (:p)m dlaczego Hannah plowieje?



Griszka - Śro Sie 27, 2014 11:14

Na innym forum spytano mnie o odmianę Whybe'go, a ja się kompletnie na tym nie znam...Wiem tylko to, że jest dumbo i tyle. Ma jaśniejszy pyszczek i brzuszek.



talucha - Śro Wrz 10, 2014 18:26

Ktoś pomoże określić moje maluchy?

1. Daryl Dixon





2. Speedy



ema0505 - Czw Wrz 11, 2014 04:32

Dobra w tym nie jestem, ale spróbować można ;)
1. dumbo, rex, black, hooded
2. dumbo, rex, black, i teraz nie wiem czy irish czy berkshire, musiałabyś zrobić zdjęcie brzuszka

Jeśli coś popierdzieliłam, a zapewne tak, to proszę poprawiać! ;)

Karmell - Czw Wrz 11, 2014 10:02

Daryl Dixon - dumbo, rex, black hooded
Speedy - dumbo, rex, black, berkshire.
Gdyby był irish'em miał by jeszcze białe łapki, których nie widzę.
Griszka, a to nie jest przypadkiem albinos? Chociaż przyznam, że nie widzę zbyt dobrze, bo nie mogę powiększyć Twoich zdjęć.

Oli - Czw Wrz 11, 2014 12:54

Mika29, prawdopodobnie zmienia futro ;) chyba, że jest wiekowa to też może być powód.

Griszka, masz go od małego, zawsze tak wyglądał? Zdjęcia się nie powiększają, ale wygląda jak niestandardowo wybarwiony husky.

Karmell napisał/a:
Gdyby był irish'em miał by jeszcze białe łapki, których nie widzę.
trzeba dodać, że miałby całe białe łapy, a owa biel łączyć się musi ze znaczeniem na brzuchu
zirrael - Czw Wrz 11, 2014 13:20

Oli napisał/a:


Karmell napisał/a:
Gdyby był irish'em miał by jeszcze białe łapki, których nie widzę.
trzeba dodać, że miałby całe białe łapy, a owa biel łączyć się musi ze znaczeniem na brzuchu


żadna z Was nie ma racji... Jako żem naćpana lekami przeciwbólowymi to macie źródła...
http://www.nfrs.org/varietiesmarked.html
http://www.afrma.org/ratmkd.htm

talucha - Czw Wrz 11, 2014 13:26

Tak się prezentuje brzuszek, więc chyba berkshire.


Mój Verrine też tak płowieje na dupce jak szczur Mika29 :-P

edit. Dobra, sama już nie wiem co z tym brzuchem :lol1: Patrząc po zdjęciach na AFRMA to irish...
edit.2 A z tym jego kolorem też w sumie nie wiem, bo on taki konkretnie czarny nie jest, bardziej bym powiedziała, że ciemno szary O_o

ema0505 - Czw Wrz 11, 2014 14:00

talucha, Ja bym obstawiala irish, ponieważ berkshire musi mieć biały i brzuch i klatkę piersiową a ma tylko brzuszek. Ale może Ktoś bardziej obeznany potwierdzi/zaprzeczy?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group