To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Stewia, ksylitol i podobne - bezpieczne?

najeli - Sob Lis 20, 2010 16:32
Temat postu: Stewia, ksylitol i podobne - bezpieczne?
mam problem ;)

sama odżywiam się trochę inaczej niż przeciętni śmiertelnicy (dieta niskowęglowodanowa) i się dzisiaj zaczęłam zastanawiać na ile mogę się dzielić moim jedzeniem ze szczurami.

upiekłam dzisiaj muffinki. nie ma w nich na przykład w ogóle cukru - za to jest stewia, taki naturalny słodzik. gdyby nie on, byłyby dla szczurasów idealne, składają się głównie z mielonych migdałów i dyni. no i właśnie... nie mogę znaleźć żadnych wiarygodnych informacji na ile mogę to dawać szczurkom... szukając czegoś w necie znajduję tylko informacje o różnych eksperymentach (np. badano na szczurach wpływ ksylitolu na osteoporozę)... no i niby im te szczury od tego nie pozdychały, a wręcz przeciwnie. ale z drugiej na przykład psom i kotom nie wolno tego dawać.

no i właśnie.... może ktoś jest równie nienormalny co ja i ma ten temat zgłębiony? ;)

Layla - Sob Lis 20, 2010 20:50

Off-Topic:
najeli napisał/a:
sama odżywiam się trochę inaczej niż przeciętni śmiertelnicy (dieta niskowęglowodanowa)
A weź napisz o tym w temacie diet, pliz ;)

Hanka_i_Medyk - Nie Lis 21, 2010 00:42

Stewia w małych ilościach teoretycznie nie powinna zaszkodzić.
najeli - Pon Paź 22, 2012 22:21

a ja pozwolę sobie odświeżyć mój temat spzed miliona lat... może coś się posunęło w temacie? ktoś coś wie więcej? np. dowiedziałam sie, że ksylitolu nie wolno dawać psom, bo dostają niedrożności jelit. więc szczurom profilaktycznie nie daję. szkoda mi tylko na nie patrzeć, jak jem ciasto, a one wiszą na klatce i nawet okruszka ani wydłubanego owocka z ciast im nie mogę dać...
Bel - Śro Paź 24, 2012 10:14

najeli, to daj im w tym czasie kawałek jabłka czy ich smakołyk. Będzie zdrowiej a szczurom różnicy nie robi co dostaną...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group