To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Warzywa i owoce - temat ogólny

smeg - Wto Mar 28, 2017 17:23

A ja uwielbiam awokado i moje szczury też :D Szczury generalnie lubią tłuste rzeczy, spróbuj czy im posmakuje, zanim zaczniesz im niepotrzebnie robić papki ;)
limomanka - Wto Mar 28, 2017 23:51

smeg napisał/a:
Szczury generalnie lubią tłuste rzeczy, spróbuj czy im posmakuje, zanim zaczniesz im niepotrzebnie robić papki ;)

Zgadzam się. Papki przydają się w chorobie, gdy trzeba przemycić leki, a na co dzień warto podawać w kawałkach, łatwiej tak np. skontrolować ilość, jaką jedzą poszczególne ogony.
Off-Topic:

smeg, ja awokado pokochałam w ciąży, choć wcześniej nie ruszyłabym go patykiem :P Uwielbiam do dziś i już mi chyba nie przejdzie :lol:

Aggie - Nie Kwi 09, 2017 13:29

kutykula a ten koktajl to jak się robi? Jakieś proporcje, dodatki? Czy po prostu "wymieszać" wedle uznania?
Senthe - Nie Cze 04, 2017 21:28

Czy dajecie szczurom mrożone warzywa i owoce (oczywiście po rozmrożeniu i odczekaniu, aż nie będą zimne)?
limomanka - Pon Cze 05, 2017 20:42

Senthe, latem dawałam nawet lody (zmrożone kiwi albo banana) ^^
Nie widzę problemu, czemu się zastanawiasz?

mila3710 - Nie Mar 11, 2018 22:22

Witam.

Wyczytałam ostatnio tutaj na forum, że pestki winogron są zdrowe dla szczurów. Posiadam akurat coś takiego, jak OPC biogenezy (są to same mielone pestki), dla ludzi niezwykle zdrowe. Czy ktoś z was podawał je szczurom lub zna ewentualne przeciwwskazania do podawania, powiedzmy, raz w tygodniu jakąś niewielką dawkę?

Szczurkos - Pon Lut 07, 2022 04:40

Zawsze wychodziłem z założenia, ze szczury są wszystkożerne. Spały ze mną i jadły ze mną, były raczej długowieczne jak na szczury. Słodyczy raczej im nie dawałem, nie wiem czy słusznie - jednak czekoladą ich nie częstowałem. Owoce jadły wszystkie, ale nie przesadzałem z ilością


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group