To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Warzywa i owoce - temat ogólny

agathe1988 - Nie Mar 06, 2016 20:57

Jolasia, tylko jeżeli były gotowane bez soli. Nie podajemy szczurom niczego,co zawiera przyprawy.
Rusałka - Nie Mar 06, 2016 20:58

Co do "ziemniaczków po obiedzie" to broń (sosnowy) borze, nic solonego nie wolno podawać ogoniastym.
Co innego specjalnie ugotowany ziemniak bez soli.

olgapsiara - Nie Mar 06, 2016 20:58

Nie powinno się ich dawać, bo są tuczace. A te obiadowe to pewnie solone, czyli trujące ;)
Rusałka - Nie Mar 06, 2016 21:04

olgapsiara napisał/a:
Nie powinno się ich dawać, bo są tuczace. A te obiadowe to pewnie solone, czyli trujące ;)

Niewielka ilość nie posolonych ziemniaków nie utuczy ogonów, a urozmaicenie jedzenia zawsze jest mile widziane.

Jolasia - Nie Mar 06, 2016 21:09

Słyszałam, że pomidory mogą być trujące dla szczurków, czy to prawda, czy też mogę podać jakieś moim?
olgapsiara - Nie Mar 06, 2016 21:11

Jolasia, nie, milionerem nie jestem, ale zanim wzięłam szczury czytałam o nich i czerpałam informacje dlugie 2 lata. Dobra, nie wyleczylam szczura za 2,000 zł, ale kto w moim wielu by nagle wyjął tyle pieniędzy? Nie jestem niemiła. Troszeczkę się po prostu o dobro tych cudnych stworzeń ;) Nie, pomidory są jadalne a nawet zdrowe. Przeczytaj sobie jeszcze na forum, bo wszystkie pytania które zadajesz są na forum - z odpowiedziami.
Rusałka - Nie Mar 06, 2016 21:13

Pomidor jak najbardziej może być podawany, lecz zdecydowanie polecam te "działkowe",
czyli po prostu sprawdzone, gdy wiemy, że nie były one pryskane.

Jolasia tutaj jest lista owoców i warzyw bezpiecznych dla szczurów >>Klik<<

olgapsiara napisał/a:
Przeczytaj sobie jeszcze na forum, bo wszystkie pytania które zadajesz są na forum - z odpowiedziami.

Otóż to.

MaryKatenista - Sob Mar 26, 2016 13:57
Temat postu: Pomidory
Czy wasze szczury lubią pomidorki i jakie jeszcze warzywka lubią?
Karena - Sob Mar 26, 2016 14:11

MaryKatenista, Zanim założysz nowy temat sprawdź, czy nie istnieje już jakiś o podobnej tematyce. Scaliłam.
Premislav - Pią Kwi 22, 2016 22:43
Temat postu: ogórki
Jak często można podawać ogórki?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 11:46 ]
Scaliłam dyskusję z tematu zbiorczego.

tuśka - Pią Kwi 22, 2016 23:00

Premislav, Szczurki powinny dostawać świeże warzywa codziennie. Najlepiej jednak im to urozmaicić, czyli skoro dziś dałeś im ogórka, jutro niech będzie pomidor ;)
Dominika2000 - Sob Kwi 23, 2016 18:30
Temat postu: Ogórki i marchewka
Co ile mogę dawać im ogórka i marchewkę?
agathe1988 - Sob Kwi 23, 2016 18:33

Scaliłam z istniejącym tematem.
AlicjaTheFirst - Czw Cze 23, 2016 01:33

Moi panowie jedzą mieszankę ziaren Burgess, mieszankę owocową, plus codziennie pi małym kawałku brokuł, ogórek zielony, pomidor czereśniowy, kalarepkę, marchewkę, seler naciowy paprykę (w zależności jaką akurat mam), mini kukurydzę, zielony groch, etc. Co drugi dzień trochę ugotowanego mięsa, jajko, rybę, lub suszony treat dla psów/kotów (np suszone rybki zawinięte w kurczaka. Właściwie lubią wszystko.
smeg - Czw Cze 23, 2016 11:29

http://www.akademiawitaln...ywczo-pokarmow/ - dużo sałaty ;) A tu na forum zawsze pojawiały się głosy, że nie ma co dawać jej szczurom, bo i tak nic zdrowego nie zawiera ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group