To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Warzywa i owoce - temat ogólny

ema0505 - Czw Sty 21, 2016 06:08

Slabonska, kiedyś jak zrobiłam szczurom ryż z bananami. Wyjadly sam ryż a banany były do wyrzucenia. Później miały okazję spróbować ja jadłam, ale tylko lizali i szli dalej. Około 2 lata później spróbowałam znowu, bo mój facet miał fazę na banany i kupił trochę za dużo. Jedli aż im się uszy trzęsły :P . Sproboj za jakiś czas ;)
tuśka - Czw Sty 21, 2016 07:54

Moje lubią suszone banany, świeżych nawet nie powąchają. W ogóle zaobserwowałam, że ogólnie owoce im nie podchodzą :| A poza tym zauważyłam, że moje dwa szczurasy mają zupełnie odmienne od siebie gusta żywieniowe. Czym jeden pogardzi, drugi pochłonie ze smakiem.
Ema, może to faktycznie kwestia czasu. Ludziom z wiekiem, też gust się zmienia :)

ema0505 - Czw Sty 21, 2016 08:42

tuśka, mam jeszcze jedna teorię. Jak zobaczyli ze połowa stada się zajada, to żal za pupcie ścisnal i posmakowalo :P . Bo po 2 latach doszło jeszcze trochę szczurów ;)
tuśka - Czw Sty 21, 2016 09:27

Ha ha :) To prawda. Mentalność jak u dzieci :) Moja córa nigdy nie chciała pić wody mineralnej, "bo woda jest ble", ale jak podpatrzyła, że jej koleżanki piją, to przecież nie mogła być gorsza. Od razu jej woda zasmakowała :P
malucia1982 - Pią Sty 22, 2016 11:29

heh, z tym małpowaniem to racja i to nie tylko jeśli chodzi o jedzenie :P u mnie banan jest be, natomiast ciekawa rzecz jest z jabłkiem. jabłko nie (chyba, że ja jem, a to wtedy my tez się poczęstujemy), marchewka również jest na nie. Ale jabłko starte z marchewką....o to już inna bajka, znika jak zloto :D
Albireo - Pią Sty 22, 2016 21:02

Moje pannice też lubią banany pod każdą postacią. Ale gdy były małe, marchew jadły tylko gotowaną. Dopiero jak podrosły to odkryły, że właściwie to surowa jest pyszna i warto ją chrupać. Kupiłam ostatnio brokuła, dam im niedługo kawałek i ciekawe, co powiedzą :D Za to suszony mix warzyw z HP ląduje w zrębkach...
Slabonska - Pią Sty 22, 2016 23:28

Albireo, Mam to samo z HP. Kupiłam raz i raczej nie mam zamiaru więcej kupować. może kiedyś moje dziewczynki się przekonają, ale teraz na to nie liczę :P
tuśka - Nie Sty 24, 2016 04:57

malucia1982 napisał/a:
Ale jabłko starte z marchewką....o to już inna bajka, znika jak zloto


Malucia moje też nie chciały ani marchewki, ani jabłka. Skorzystałam z Twojego "przepisu" na starcie tych owoców i jestem w szoku :shock: Zjedzone w pięć minut, aż uszami zaczęły wachlować, tak im smakowało :lol: Dzięki za patent, jak się okazuje, na te nasze wredne stworzenia, sposobu potrzeba :wink:

Rusałka - Wto Lut 16, 2016 01:36

Uwielbiam zajmować się roślinnością w mojej domowej szklarni, obfitej w różne zioła, warzywa i owoce, prowadzonej również z myślą o papużkach i ogoniastych.
Najszybciej pochłaniane są ; marchew, sałata, ogórek, pomidor, burak czerwony, jagody, pietruszka, maliny, truskawki.

pinkie pie - Pią Lut 19, 2016 20:27

Mam pytanie, jak często i w jakich ilościach podawać warzywa? (bo wiem że ze świnkami to ma związek z wagą)
Ja moim daję warzywa 4 razy tygodniowo (3 razy tygodniowo daje białko). Czy powinnam coś zmienić?

agathe1988 - Pią Lut 19, 2016 20:35

pinkie pie w jakiej formie białko?
pinkie pie - Pią Lut 19, 2016 20:37

Raz w tygodniu gotowane jajko, dwa razy gotowana fasola (czerwona lub czarna). Szczurki mają po 4 i 2 miesiące.
agathe1988 - Pią Lut 19, 2016 20:40

pinkie pie, Wg mnie za często dajesz jajko. Ja swoim podaję raz na 3-4 tygodnie. Pamiętaj,że w dobrze zbilansowanej karmie też jest białko i mozesz je przebialczyc. Jaka karme im podajesz? Co do warzyw,moje dostaja codziennie warzywa, a co 2 dni owoce.
pinkie pie - Pią Lut 19, 2016 20:43

Karma to Versele Laga (Rat nature o ile się nie mylę). Plus okazjonalnie kilka ziaren słonecznika, dyni lub żurawina.
Czytałam na angielskich forach żeby szczurom do 6 miesiąca dawać kilka razy tygodniowo białko bo rosną. Zgodnie z twoją sugestią ograniczę jajko jeśli może im zaszkodzić.

Jolasia - Nie Mar 06, 2016 20:55

agathe1988, nie no, co ty, takiego to ja nigdy w życiu nie zrobię, nie ma szans xd Rusałka dzięx, to to jeszcze w moim zasięgu jest xd A można podać szczurkom trochę ziemniaków po obiedzie?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 22, 2016 09:25 ]
Scaliłam posty z wątku zbiorczego.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group