To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Dropsy - temat ogólny

wushu - Czw Sty 12, 2012 07:13

A ja tego nie kupuję bo szkoda mi kasy na takie dziadostwo :P Wolę dać im prawdziwy miód, jogurt, owoce, ser itd.
pszczoła - Pią Lut 17, 2012 18:38

czy ktoś podawał szczurom to:
http://www.zooplus.pl/sho..._ciastka/228762 ?

Miałam już Prestige Crock o smaku jagodowym - szczury to uwielbiały.
Sama bardzo rzadko daję im kurczaka, ze względu na brak zaufania dla źródeł z których okoliczne sklepy mają mięsko. Sama mogę się truć, ale szczurów już nie chcę :P Jak już to dostają jakiegoś mięsnego gerbera (choć i tak nie wiem co jest w środku...).
Warto kupić coś takiego? ;)

K3 - Nie Lut 19, 2012 11:53

wushu napisał/a:
A ja tego nie kupuję bo szkoda mi kasy na takie dziadostwo :P Wolę dać im prawdziwy miód, jogurt, owoce, ser itd.


Podpisuję się :]
Wychodząc z takiego podejścia zastanawiam się czy dropsy to bardziej uciecha dla właściciela? :roll: ;P

Alexxx - Nie Lut 19, 2012 12:03

pszczółka, wczoraj kupiłam moim ogonom własnie te chrupki, ale wiekszym entuzjazmem cieszyły się jabłkowe jednak, ale z poczatku i do owocowych podchodziły z dużym dystansem, aczkolwiek potem im sie coś odmieniło, wiec może i te im posmakują bardziej.
to sa takie paszteciki coś jak w whiskasie, tylko troche większe i w środku wlasnie mają taką mase z kurczaka, nie wiem czy dobre, nie odwazyłam się spróbować : )
Czy warto ? Uważam że zdrowiej i taniej będzie im jednak dac gerberkowego indyka

pszczoła - Nie Lut 19, 2012 13:34

Alexxx, już zamówione więc zobaczymy czy im zasmakuje ;) Nie będę wmuszać.

K3, ja od dłuższego czasu takich typowych dropsów nie kupuję. Dodatki w formie owoców/warzyw, teraz w zimie, też są trochę wątpliwe. Nie dałabym teraz np. zielonego ogórka ani pomidora (mimo że ładnie wyglądają), przecież to co teraz w sklepach jest to nawet smaku nie ma :/

mmarcioszka - Nie Lut 19, 2012 16:18

Jedyne co daje szczurom z takich "tanich badziewi" to lucernowe poduszeczki z Rossmanna. Moja mama je im dawała jak mnie nie było (bo dropsow wogóle nie uznaję...) i im posmakował, zrobią za nie wszystko :mrgreen:
Kasik - Nie Lut 19, 2012 16:28

mmarcioszka, jak to wygląda, jak dokładnie się nazywa?
mmarcioszka - Nie Lut 19, 2012 16:30

Nie pamiętam, a nie ma mnie teraz w domu. Pisałam o tym niedawno w temacie o karmach na stronie 65 chyba i podałam link ;)
K3 - Wto Lut 21, 2012 19:31

Off-Topic:

Pszczółka U nas i tak nie jest jeszcze tak źle. Np. w Holandii jak rzucasz pomidorem o ściany to on nadal jest piękny czerwony bez żadnych obić. Albo zrywasz zielonego pomidora a po paru godzinach jest czerwony. Teraz unikam warzyw i owoców. Kupuję w eko sklepach suszone. Jak jest ciepło to jeżdżę do mojego ekologicznego rolnika z certyfikatem. U niego na polu jest pełno robaczków, warzywa są 4 razy mniejsze niż te w sklepie. Ale smak mają niesamowity. Kiedyś sama pracowałam na wakacjach w szklarni (renomowanej firmy). Przez tydzień nie umiałam domyć rąk z czarnego osadu. Dostałam wysypki na całej twarzy. Raz byłam świadkiem jak kobieta zamawiała niesamowite ilości środków chemicznych (przerażających) liczonych w tonach. Podziękowałam i bardzo uważam.

Lavi - Śro Paź 24, 2012 12:13

Właśnie ostatnio kupiłam swoim te crocki kurczakowe i dają się za nie pokroić, bo nie dostają zbyt często takich przysmaków.
Wcześniej dawałam im dropsy jogurtowe za którymi też szalały.

Potrzebuję jednak jakiegoś mega dobrego smakołyka, który zwróci całkowicie uwagę szczura i będzie malutki - żeby można było go podawać szczurowi w ramach nagrody. Poleci mi ktoś coś?:>

AngelsDream - Czw Paź 25, 2012 21:21

Lavi, u nas świetnie sprawdzały się pestki dyni w takiej roli.
Myslicielka - Czw Paź 25, 2012 21:59

Gotowana/surowa kukurydza też jest niesamowita :P
Bel - Czw Paź 25, 2012 22:57

płatki kukurydziane. U mnie działa ;)
pszczoła - Pią Paź 26, 2012 11:06

I jeszcze łuskany słonecznik ;)
Dogha - Pią Paź 26, 2012 11:20

Ja używam czekoś takiego http://www.zooplus.pl/sho...ta/15599/141982
tne na 3 części każdy kawałek :p



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group