To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - [Miot] Maluchy, czyli Pylątka - nikogo już więcej nie oddam

Pyl - Czw Lut 23, 2012 14:20

Hip, hip, hura! Przy okazji wizyty w MedicaVecie spotkałam wczoraj tatę oraz dziadków Nikky z Anią. Mała jest 5 dni po operacji (usunięcie guzka+kastracja), ładnie się goi, ma zdjęty kołnierz.
No i przy okazji mogę napisać Ania jest piękna! Jest duża (i długa i dobrze zbudowana), ma przepiękne, gęste i lśniące futerko. I tak bardzo jest podobna do Pylki :serducho: Takiej... większej Pylki ;)

Pyl - Czw Kwi 19, 2012 16:17

Hop! Hop! Sklerotycy!
Dzisiaj Pylątka kończą półtora roku :serducho: :mrgreen: :serducho:
Dużo, dużo zdrówka!

Oli - Czw Kwi 19, 2012 19:10

ja nie mam sklerozy, tylko w domu mi net nie działa :P my z Gambitem od rana 1,5 roku świętujemy :D
i rodzeństwu życzymy wszystkiego naj oraz conajmniej drugie tyle :urodziny:

mmarcioszka - Czw Kwi 19, 2012 19:13

Wszystkiego najlepszego - co najmniej 4 latek :serducho: :urodziny:
Oli - Pią Maj 25, 2012 22:08

co słychać u Pylątek? nikt urodzinowo w kwietniu się nie odezwał, cały czas cisza... pisać co u braci! :P

Gambit bardzo spoważniał, dalej jest piszczałką, ale nie jest już świderkiem cholerkiem - poważna mencizna z niego :lol:

Pyl - Pią Maj 25, 2012 23:49

Oli, dzięki za wieści :)
Ale... jak to nie jest świderkiem-cholerkiem?!? Tożsamość mu odebrało? Charakter się popsuł? Wyhaszczał?!? ;)
A jak zdrowko?

Poza forum mam jeszcze wieści o Effi, że wszystko jest w porządku.
Pylka też Ok, choć powoli siadają łapki i mięśnie brzuszka.

Oli - Pią Maj 25, 2012 23:57

Pyl napisał/a:
Tożsamość mu odebrało?
w swoim stadku jest najmłodszy, może dlatego ;) planuję go dołączyć do dziewczyn-wariatek to może powróci mu rozum świderkowy :D
Pyl - Pią Wrz 28, 2012 15:16

Dziś w nocy odeszło jedno z Pylątek - Mormor.
Nie wykazywał objawów choroby, parę godzin po kolacji został znaleziony martwy w klatce :(

Bardzo proszę o informacje o pozostałych Pylątkach.

Oli - Pią Wrz 28, 2012 15:29

o Gambicie wiesz, złego licho nie bierze ;)
harpoonka - Pią Wrz 28, 2012 15:50

Pyl napisał/a:
Dziś w nocy odeszło jedno z Pylątek - Mormor.
Nie wykazywał objawów choroby, parę godzin po kolacji został znaleziony martwy w klatce :(

Bardzo proszę o informacje o pozostałych Pylątkach.


Nasze Pylątko kilka dni temu odeszło za TM :(
Też nie wykazywał objawów choroby, ale po tym, jak został sam, zrobił się mniej aktywny - do końca nie dał się połączyć z żadnym innym szczurem. Pod koniec też zaczął tracić władzę w prawej przedniej łapce i lewej tylnej...

Oli - Pią Wrz 28, 2012 15:57

wiem, że to zawsze ciężki temat, ale jak z sekcjami - zostały zrobione u zmarłych szczurów? pytam, bo jeśli nie było zewnętrznej przyczyny to może w środku by się "znalazła"? to dość istotne dla pozostałych domków. Gambit ostatnio przechodził zabieg pod narkozą i miał niewielkie problemy z oddychaniem, ale nie wymagały one interwencji. Natomiast dobrze by było ustalić czy żyjącym nie grozi nic złego.
Pyl - Pią Wrz 28, 2012 16:17

harpoonka, przykro mi strasznie. A przecież warszawska wystawa była przed chwilą :( Podziękuj Mamie za domek dla Pylątka.

Oli, nie mam takich informacji. Zapytałam, ale nie sądzę, aby została wykonana.

/Edit
U Mormorka sekcji nie było.

Pyl - Pią Wrz 28, 2012 16:57

Mam wieści o Miko:
Cytat:
Miko jest gigaszczurem - nie chodzi mi tylko o jego wagę. Jest olbrzymi w porównaniu do moich chłopców. (...) Jest długości 1,5 mojego Rica - a to niemały szczur, bo dobrze zbudowane 650 gram. Miko ma dobre 900g na oko. Murzyn - jego kompan wygląda przy nim jak szczurzy podlotek.
Nie widać problemów ze zdrowiem - biega, hasa, skacze po meblach. Pieszczoch się zrobił niezły, taki naleśnik do gniecenia. Nadal tylko nie lubi jak się go wyjmuje z klatki - woli sam wychodzić a nie być zmuszany do wyjścia, ot taka osobliwość.

Oli - Pią Wrz 28, 2012 19:00

kurcze, jak ja tego nie lubię... przecież taka sekcja to nawet dla dobra stada powinna być przeprowadzona, skoro nie było widocznej przyczyny śmierci :/ i teraz będę się zastanawiała czy jutro, pojutrze, za tydzień nie znajdę Gambita martwego w klatce :roll:
wilczek777 - Pią Wrz 28, 2012 19:18

Oo... A ja się zapytam jakim cudem szczur może ważyć 900gram i być w dobrej formie?? Jest możliwość zobaczenia jego fot? Ktoś ma równie dużego ogonka??


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group