To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - ArthroFos - na stawy

Nisia - Nie Paź 17, 2010 09:44
Temat postu: ArthroFos - na stawy
Tomiś od jakiegoś czasu choruje na zwyrodnienie kręgosłupa. Jak to ze zwyrodnieniem bywa, postępuje i aktualnie jest w dość zaawansowanym stanie. Mały chodzi, ale przejście po pokoju sprawiało mu dyskomfort, bo potrafił stanąć nagle i zgrzytać ząbkami.
Po dłuższych konsultacjach z dr Kacprzak wybrałyśmy suplement diety z glukozaminą i siarczanem chondroityny. Skutek po podawaniu przez kilka dni raptem - mały chętniej chodzi, nie boli go po chodzeniu w poziomie, wczoraj u weterynarza sam wskoczył do koszyka, a wieczorem zeskoczył mi z łóżka - i dopiero wtedy zazgrzytał (to chyba na razie było za dużo).

Czemu akurat ArthroFos (dla psów!), a nie inne podobne preparaty?
- zawiera zarówno glukozaminę, jak i siarczan chondroityny, a szczurek podobno powinien przyjmować obie substancje na raz
- zawiera te substancje w prawie równej ilości (300 mg siarczanu glukozaminy, 250 mg siarczanu chondroityny); dla szczura powinny być równe ilości obu substancji, więc jest prawie idealnie
- zawiera wit. C, co podobno wspomaga wchłanianie tych substancji, a dodatkowo uczestniczy w syntezie kolagenu. Ilość tej witaminy jest mniejsza (w stosunku do ilości glukozaminy i chondroityny) niż w podobnych preparatach u ludzi, co też jest dobre. Preparat zawiera 25 mg wit. C (na tabletkę oczywiście).
- dodatkowe substancje to magnez, miedź i mangan
- nie zawiera żadnych dziwnych dodatków, skomplikowanej chemii i substancji konserwujących
- jest w postaci tabletek prasowanych (łatwych do rozkruszenia), nie tabletek powlekanych, czy kapsułek (jak mają preparaty dla ludzi)
- dodatkową zaletą jest to, że pachnie zachęcająco dla zwierząt, więc wystarczy minimalna ilość np. jogurtu (aby tylko wymieszać proszek), żeby szczurek zjadł bez mrugnięcia okiem.

Dawkowanie:
Szczur półkilowy powinien przyjmować 50 mg glukozaminy i 50 mg chondroityny raz dziennie. Tak więc Tomiś dostaje 1/6 tabletki.

Anonymous - Nie Paź 17, 2010 14:58

Dr Kacprzak twierdzi, ze równie dobry jest ArthroFlex. Na zwyrodnienia dodaje do tego też olejek z wiesiołka i wit. B complex.
Nisia - Nie Paź 17, 2010 19:33

Ale Tomisiowi nie polecała. Zresztą, Arhtroflex ma choćby złą proporcję glukozaminy do chondroityny (600 mg do 240 mg).
Bezsenna - Pią Mar 15, 2013 22:38

Odświeżam temat.

Może ktoś zorientowany podpowie mi, czy naszym ogoniastym można podawać ArthroFos Forte?

Różnice w składzie w stosunku do ArthroFos:

L-Karnityna
Wit.E
Wapń z muszli ostryg
Cynk
Jod
Selen

Adnotacja pod składem: suszone drożdże piwne, muszle ostryg, witaminy, aminokwasy, mikro i makroelementy, wyciąg z ziół Harpagophytum procumbens.

To ostatnie wykazuje, zgodnie z deklaracją na etykiecie, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.


Od ponad pół roku podaję Stefanowi ArthroFos "zwykły", ale marnuje mi się 0,5 kg Forte (który w dodatku jest już sproszkowany :) ) więc mnie kusi :wink: .

Oluś - Pią Mar 22, 2013 20:50

A ja mam pytanie jak to jest z dawkowaniem dla szczurów wit. B complex?
Nisia - Sob Mar 23, 2013 21:37

Jeśli dobrze pamiętam ok. 1/8 tabletki, raz dziennie.
mikanek - Sob Kwi 20, 2013 20:21

Chciałabym zapytać, gdzie mogę nabyć Arthrofos? Znalazłam go jedynie na stronie krakvetu ale to opakowanie zawierające 90 tabletek :/ Czy można dostać preparat na sztuki w którejś lecznicy?
ramydada - Nie Kwi 21, 2013 18:01

Preparat jest dostępny w wielu lecznicach, nie spotkałam się jednak, żeby był sprzedawany na sztuki (zwykle przeznaczony jest dla psów, do długotrwałego stosowania, więc sprzedaż na sztuki byłaby bez sensu ;-) ). Są za to opakowania mniejsze- chyba po 30 albo 60 sztuk (nie dam sobie ręki uciąć).
ol. - Nie Kwi 21, 2013 18:37

Mikanek, nie zaszkodzi popytać, w niektórych mają, niekoniecznie arthrofos - takie samo działanie mają caniviton, arthfoflex (ten ostatni dostałam ostatnio na próbę w pulsvecie, ale dosyć drogi jest). Gdybyś nie znalazła, a zależałoby Ci typowo na artrofosie to odezwij się, mam całe pudełko, którego pewnie i tak nie wykorzystam, chętnie trochę odsprzedam.
susurrement - Nie Kwi 21, 2013 18:45

mikanek, w Pulsvecie sprzedajemy arthrofos na tabletki a arthroflex na ml :)
mikanek - Nie Kwi 21, 2013 19:32

:woow: dziękuję za cynk, tabletki zakupię w pulsvecie
figoifagot - Śro Kwi 16, 2014 13:27

Mam pytanie, jeżeli chodzi o Arthroflex - jaka jest dzienna dawka na kg masy szczurzego ciałka?
Anka. - Pon Maj 19, 2014 19:18

U szczurów stosowałam ArthroHA Dolfosu, 1 tabletka na 10kg m.c. Lepiej chodziły po tym.
Starsza suka ostatnio przestała jednak reagować na ten suplement, zmieniłam więc na: http://www.zooplus.pl/sho...y_luposan/62602 Cenowo wychodzi tylko nieco drożej, ale jak dla mnie lepszy skład , no i zapaszek sprawia,że i młodsza suka się dopomina i zjada je chętnie. A jest mega wybredna i pluje tabletkami.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group