To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - XIII Wystawa Szczurów Rasowych w Warszawie 04-05.12.2010

babyduck - Wto Gru 07, 2010 12:58

Ale uroczość to nie to samo co kondycja :P
Oli - Wto Gru 07, 2010 13:00

babyduck, wiem, ale podałam nazwę roboczą, bo wpisanie w kategorii pod "uszy" "oczy" "sierść" czegoś takiego jak "uroczość" według mnie źle wygląda :wink: nazwa "kondycja staruszka" zawiera więcej niż uroczość, a podkreśla fakt oceny starszego szczura
Anonymous - Wto Gru 07, 2010 13:05

babyduck napisał/a:
Ale uroczość to nie to samo co kondycja :P
nie, ale u seniorów mogłaby być.
Bo zamiast oceniać kondycję, czyli wyłysienia, niedowłady łapek, mętny wzrok itp oznaki starości, które przeciez wpłyną mocno na ocenę ogólną, właśnie oceniać słodkość, uroczość i kochaność staruszka. Mam tu na myśli całkowitą wymienność tych ocen. Trochę jak ocenianie kondycji psychicznej zamiast fizycznej.

susurrement - Wto Gru 07, 2010 13:11

a może oceniać je w dwóch kategoriach - za kondycję fizyczną ogólnie i psychiczną ogólnie? tak pół na pół. to w końcu wystawa, 'konkurs piękności', a nie 'randka w ciemno' ;) i chcemy wyłonić uroczego staruszka, który nieźle się trzyma, prawda? a nie najwiekszą bidę.
Anonymous - Wto Gru 07, 2010 13:19

susurrement napisał/a:
a może oceniać je w dwóch kategoriach - za kondycję fizyczną ogólnie i psychiczną ogólnie?
nie wiem jak to zmienic w punktacji. Jakies pomysły? Bo dla wszystkich musi być suma punktów 100.
susurrement - Wto Gru 07, 2010 13:23

Viss, można dać 50 na 50, albo rozłożyć nierównomiernie (co miałoby wg mnie większy sens); a zrobić sobie 'wytyczne' co do szczegółów, np że w kondycji fizycznej to wszystko tzn uszy, sierść, kondycja, etc, etc; a w psychicznej właśnie jakoś ująć tą 'uroczość', 'dzielność' i wszystko rozpatrywać w stosunku do tego konkretnego wieku.
albo w ogóle darować sobie punkty i czysto subiektywnie np opisowo je oceniać, a wyłonić tego, który generalnie najbardziej sędziów zachwyci.
nie wiem, to w sumie trudne do określenia, bo tak czy inaczej będzie w jakiejś kwestii niesprawiedliwie.

Anonymous - Wto Gru 07, 2010 13:29

Cytat:
Viss, można dać 50 na 50
nie bardzo, bo wszystkie oceny fizyczności będą o połowę niższe niż wszystkich innych. Tak nie można zrobić.
susurrement napisał/a:
albo w ogóle darować sobie punkty i czysto subiektywnie np opisowo je oceniać, a wyłonić tego, który generalnie najbardziej sędziów zachwyci.
ja byłaby za taką formą, lub zamianą kondycji fizycznej w to:
Cytat:
Bo zamiast oceniać kondycję, czyli wyłysienia, niedowłady łapek, mętny wzrok itp oznaki starości, które przeciez wpłyną mocno na ocenę ogólną, właśnie oceniać słodkość, uroczość i kochaność staruszka. Mam tu na myśli całkowitą wymienność tych ocen. Trochę jak ocenianie kondycji psychicznej zamiast fizycznej.
Lub połowę punktów za kondycję poświęcić na uroczość.
Oli - Wto Gru 07, 2010 13:36

a może zmniejszyć ilość punktów z sierści i kondycji na rzecz dodatkowej kategorii "staruszek"
scorpio80 - Sob Gru 11, 2010 11:41

Zapraszam http://www.youtube.com/watch?v=ZJ-eaeWFws0 :mrgreen:
Kasienka - Sob Gru 11, 2010 11:49

Boooskie, byłam widziałam :)
Oli - Sob Gru 11, 2010 12:07

i moje narzekanie nagrała małpa jedna :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group