To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - W czym prać szczurze rzeczy?

nimka - Śro Lut 25, 2015 17:46

Ja się natomiast boję, że manusan nie zadziała i pozarażam sobie szczury...
Manusan jest w końcu do mycia ciała, a nie otoczenia... musi być łagodny, inaczej by skórę wyżarł.

smeg - Pon Mar 02, 2015 15:17

nimka, ale bakterie zabija. I tylko o to chodzi - przecież nie chcesz wyżerać z klatki kamienia, rdzy albo jej wybielać. Ja też kiedyś stosowałam do mycia klatki mocno rozcieńczony wodą domestos z rozpylacza - nawet to wystarczyło, żeby wyżarł mi białe plamy na ubraniu (dobrze, że akurat sprzątałam w piżamie :P ).
Oli - Pon Mar 02, 2015 20:12

Ja jako alergik bardzo źle reaguję na preparaty z chlorem, dlatego do mycia szczurzych klatek używam manusanu, od lat i super się sprawdza. Dobre są też preparaty Frosch, zwłaszcza z ekstraktem z winogron. Pięknie pachnie i dobrze działa, a przy tym jest ekologiczny.
metalowa - Wto Mar 03, 2015 21:33

Przeczytałam temat i widziałam, że to pytanie już padło, ale pomyślałam, że może coś się w tej kwestii zmieniło. Do osób, które piorą szmatki w Persilu: zauważyliście, żeby uczuliło wasze szczury?
bolek - Wto Mar 03, 2015 21:47

Ja piore rzeczy dla szczurów w płynie do naczyń.
nikoś - Pon Sie 17, 2015 13:48

Ja piorę normalnie w proszku najpierw w wannie ,płucze a póżniej do pralki na odwirowanie.
akiko - Sob Paź 10, 2015 12:11

Ja osikane rzeczy najpierw zalewam wrzątkiem, jeśli bardzo śmierdzi to jeszcze kiszę przez noc w wodzie z proszkiem, a następnie do pralki.
czartoria - Czw Paź 15, 2015 14:00

My pierzemy w hipoalergicznym płynie do prania Biały Jeleń.
monijjca - Pon Paź 26, 2015 07:31

Polecam kapsułki do prania ;) Ja w nich piere i ładnie wszystko pachnie, no i nie uczula
Alive - Czw Lis 12, 2015 16:48

metalowa napisał/a:
Przeczytałam temat i widziałam, że to pytanie już padło, ale pomyślałam, że może coś się w tej kwestii zmieniło. Do osób, które piorą szmatki w Persilu: zauważyliście, żeby uczuliło wasze szczury?

U mnie nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna, ale dla pewności zmienię na Białego Jelenia lub płatki mydlane (dla niemowląt). Nie chcę ryzykować. :p

Hoggu - Pon Sty 04, 2016 18:14

Ja mogę polecić to . Ładnie pachnie, nie kichają, jest okej.
tuśka - Nie Sty 17, 2016 02:29

Ja też, tak jak Bolek piorę w płynie do naczyń. Jeszcze nigdy żadnego mojego ogona to nie uczuliło. Wcześniej próbowałam różnych alternatyw, min zwykłe mydło, biały jeleń, proszek dla dzieci itp i zawsze któryś z moich ogonów kichał. Wszystkim nie dało rady dopasować. A odkąd stosuję zwykłego Ludwika, szczuraski mają się dobrze. Ostatnio czyściłam im półki chusteczkami dla niemowląt i Alex zaczął psikać jak najęty. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy faktycznie ten zapach mu przeszkadza. Spróbuję i zaobserwuję następnym razem. Mam nadzieję, że to przypadek, bo nie usmiecha mi się wyciaganie półek za każdym razem, gdy zobaczę na nich siuśki i moczenie ich w płynie :>
Coccolinka - Nie Sty 17, 2016 18:57

Ja piorę razem z kocami i chodnikami z mieszkania na 60-90 stopni w żelu Ariel i płynie do płukania. Żaden się nie uczulił, nie kichają. I wszystko się pięknie dopiera.
Slabonska - Śro Sty 20, 2016 22:20

Ja piorę wszystko co szczurze w wodzie z mydłem. Wszystko ładnie się dopiera i panienek nie uczula :D
atarawa - Pią Sty 22, 2016 13:23

Ja prałam w orzechach piorących w pralce 60-90 stopni :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group