To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - W czym prać szczurze rzeczy?

karraska - Wto Wrz 28, 2010 23:25
Temat postu: W czym prać szczurze rzeczy?
Moje sikajce mają hamaczki i norki uszyte przeze mnie z grubych materiałów. Z oczywistych względów nie piorę tego wszystkiego ręcznie tylko w pralce. Stąd moje pytanie! Wsypywać jakiś proszek do prania? Szczerze mówiąc boję się dodać cokolwiek, bo mój TŻ ma alergię i nie chcę chłopakom zafundować tego samego. Dodaję jedynie odrobinkę szarego mydła i płuczę wszystko dwa razy.
A Wy w czym pierzecie?


P.S.
Mój pierwszy post na forum :mrgreen: więc proszę o wyrozumiałość :kciuki:

susurrement - Wto Wrz 28, 2010 23:50

karraska, ja piorę normalnie w proszku do prania, takim samym jak swoje rzeczy. jeszcze nikt od tego alergii nie dostał, ani ja, ani zwierzęce towarzystwo.
Oli - Wto Wrz 28, 2010 23:59

karraska, ja mam wrażliwą skórę, więc swoje rzeczy piorę w proszkach sensitive itp. (np. Jelp), używam też płynu do zmiękczania i w tym samym piorę szczurze szmatki. :)
Devona - Śro Wrz 29, 2010 00:59

Ja też mam wrażliwą skórę i proszków nie mogę w ogóle używać, wszystkie rzeczy, szczurze szmatki także, piorę w płynach do prania normalnie w pralce :) plus zmiękczający płyn do płukania.
S - Śro Wrz 29, 2010 08:49

Piorę w mydle płynnym i dokładnie płuczę.

Płyn do płukania o silnym zapachu może, ale nie musi uczulać.

Devona - Śro Wrz 29, 2010 10:55

S napisał/a:
Piorę w mydle płynnym i dokładnie płuczę.
U mnie to by nie przeszło, piorę tylko w pralce w temperaturze minimum 40 st, najlepiej 60 st, żeby zlikwidować nieprzyjemny zapach.
S napisał/a:
Płyn do płukania o silnym zapachu może, ale nie musi uczulać.
Dlatego najlepsze są płyny dla niemowląt :) .
Layla - Śro Wrz 29, 2010 11:22

Piorę szmatki wygotowując je w 95 stopniach w pralce, w płynie do prania z Rossmana :P Jeżeli już piorę, mam dobre dojścia szmatkowe więc zwykle szmatki wywalam, i tak są zawsze pogryzione ;)
Devona - Śro Wrz 29, 2010 11:43

Layla napisał/a:
Piorę szmatki wygotowując je w 95 stopniach w pralce
Też kiedyś gotowałam, ale zauwazyłam, że przeważnie 60 stopni wystarcza, a przy mniej zabrudzonych nawet wyprane w 40 stopniach są pachnące i czyste.
Layla napisał/a:
Jeżeli już piorę, mam dobre dojścia szmatkowe więc zwykle szmatki wywalam, i tak są zawsze pogryzione ;)
Ja nie wywalam, bo moje szczury wolą takie z dziurami ;) . Zawijają się w pogryzioną szmatkę,a przez dziurę wystawiają ryjek, tudzież ogon ;) . Jak hamaki/tunele są mocno pogryzione i nie da się ich powiesić, to wtedy służą za wyściółkę w koszyku lub transporterze, wyrzucam dopiero, jak są w strzępach lub jeśli nie można doprać ;) .
Bel - Śro Wrz 29, 2010 13:13

A ja standardowo nastawiam na gotowanie i piorę w manusanie :P
agacia - Śro Wrz 29, 2010 13:58

Ja piorę w proszku w 60 stopniach.
gusiek1 - Pią Sty 07, 2011 14:20

Piorę w szarym mydle, ręcznie, ale zastanawiam się czy nie wrzucać do pralki. Obawiam się jedynie zapachu - czy taki uprany w proszku nie za mocno im daje po nosie?
pannamigotka - Pią Sty 07, 2011 14:27

ja prałam w antyalergicznych proszkach dla niemowląt.
karraska - Pią Sty 07, 2011 16:07

Teraz wrzucam na 90 stopni, w zwykłym proszku i dodatkowe płukanie.
Chcę przetestować płyn do prania dyanów wezyr. Chcę go użyć zamiast proszku. Ostatnio prałam nim zaśmierdziuszoną kanapę i sprawdził się.

Cola - Pią Sty 07, 2011 16:38

gusiek1, ja piorę w pralce w szarym mydle w płynie (dostępny minn w rossmanie).
Madzial98 - Nie Sty 09, 2011 12:21

Ja piorę w zwykłym szarym mydle(ręcznie). Zastanawiam się czy pranie w proszku jest najlepsze dla szczurów. Czy może im jakoś zaszkodzić?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group