To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Ściółka z konopii

haishe - Sob Wrz 18, 2010 17:32
Temat postu: Ściółka z konopii
czy taka sciółka jest dobra dla szczurów i nie wywoła u nich żadnej choroby czy alergii?
http://www.zooplus.pl/sho...ni/siano/190563

dudzia - Wto Wrz 21, 2010 17:56

też jestem bardzo ciekawa opinii, oraz tego jak wygląda, bo biorąc pod uwage katgorię 'siano', jestem trochę sceptycznie nastawiona...
omry - Sob Wrz 25, 2010 11:08

Zaciekawił mnie opis na stronie i chyba się skuszę:) Ja kupuję żwirech dla gryzoni Chipsi, to jest 10l. za 26zł. Tutaj dokładam te 10zł i mam trzy razy tyle żwirku:)
Trzeba spróbować.

dudzia - Sob Wrz 25, 2010 12:04

omry, też tak pomyślałam na początku ale to wygląda jak siano a nie jak żwirek :/ jest też w takiej kategorii.
omry - Sob Wrz 25, 2010 12:17

Dudzia, no faktycznie..
Nano - Sob Wrz 25, 2010 13:58

no a gdzie mieli to wstawić ;p przecież nie zrobią osobnej karty do konopii xD
omry - Sob Wrz 25, 2010 14:14

Nano, wystarczy przybliżyć zdjęcie i widać, że to siano.
Nano - Sob Wrz 25, 2010 14:40

no na pewno nie wygląda to jak to siano , owszem ściólka z konopii może konsystencją przypominać siano, bo przecież konopia to roślina zielona tak jak trawa ;p nie wiadomo jednak, w jakim czasie dojrzałości rośliny i jak oni robią tą ściółkę, ale napewno sianem to ona nie jest ;p
L. - Sob Wrz 25, 2010 15:29

Off-Topic:
lol, ktoś ma przynajmniej wymówkę, że hoduje konopie na ściółkę dla zwierząt xD

Nano - Sob Wrz 25, 2010 16:16

ale konopia indyjska (ta nielegalna) to nie to samo co konopia uprawna, którą stosuje się do chociażby tej ściółki.
Cannabis sativa L., czyli konopie przemysłowe to nie marihuana, to najwspanialsza, najbardziej wszechstronna roślina na Ziemi.

Wyróżniamy dwa gatunki konopi:
1. Cannabis indica = konopie indyjskie czyli marihuana
2. Cannabis sativa = konopie siewne
a.) odmiana: konopie uprawne włókniste
b.) odmiana: konopie dzikie

Konopie o niskiej zawartości THC mogą być uprawiane. Konopie (Cannabis sativa L.) o niskiej zawartości tetrahydrokannabinolu (zwanego dalej: THC): to takie konopie włókniste i nasienne, wpisane przez Krajowy Instytut Kontroli Jakości Rolnictwa do Narodowego Rejestru Gatunków, których wolna zawartość THC w homogenizowanych częściach rośliny, bez korzeni i łodyg, w najbardziej suchym stanie, niezależnie od stopnia dojrzałości rośliny, nie osiąga 0,2%, czy też taki gatunek konopi – konopie włókniste - który może być uprawiany w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

http://www.planetazdrowie...=122&Itemid=134

L. - Sob Wrz 25, 2010 16:41

Off-Topic:
Nano, spokojnie, wiem, że są różne rodzaje konopi, nie znam ich na pamięć, ale świadomość posiadam, ja tylko zażartowałam, nie przesadzajmy ;p

Nano - Sob Wrz 25, 2010 16:43

spoko xD ja chce tylko innych ludzi uświadomić jaka to pożyteczna roślinka jest :)
omry - Sob Wrz 25, 2010 21:53

Co wcale nie znaczy, że może być dla szczurów tym samym, co siano.
Królik może mieć sianko, czy tą konopię i nic mu nie jest, natomiast szczury to całkiem inna bajka.

greenfreak - Nie Wrz 26, 2010 00:06

A sądzicie, że mogłoby zaszkodzić? Bo w sumie wygląda fajnie i być może mogłoby być niezgorszym zamiennikiem dla siana.
omry - Nie Wrz 26, 2010 00:20

Nie wiadomo, czy mogłoby zaszkodzić, właśnie. Chyba jeszcze nikt z forum tego nie poróbował, a szkoda:D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group