To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Lista owadów i pajęczaków bezpiecznych i niebezpiecznych

Karena - Nie Mar 24, 2013 20:03

wojsza, Zanim założysz temat użyj opcji 'szukaj'. Wątek przez Ciebie założony przeniosłam do istniejącego już tematu.
Devona - Nie Mar 24, 2013 20:04

Wojsza, o krewetkach możesz poczytać w wątku nt. ryb i owoców morza: KLIK.
Skarpetka - Sob Cze 04, 2016 14:18

Mangusta napisał/a:

Nie wolno dawać pająków jakichkolwiek, muchówek, osowatych, pszczołowatych, bąków, gzów, trzmieli, mrówek, ślimaków bezskorupnych, wszelkich larw (nie licząc mącznika i drewnojada) i gąsiennic wszelkiego rodzaju.


Ciekawe, czy te ślimaki bez muszli (pomrów) mają w sobie jakąś szkodliwą substancję, której nie mają winniczki (bo winniczki chroni muszla, a pomrowy potrzebują innej ochrony)? Czy powód jest inny?

jokada - Nie Cze 05, 2016 10:51

dziko żyjące ślimaki mogą być nosicielami pasożytów...
Skarpetka - Nie Cze 05, 2016 12:29

Chodziło mi o to, skąd to wyraźne rozgraniczenie muszlowe-bezmuszlowe, które pojawiło się w cytowanym poście i potem w dalszej dyskusji.
Mishu - Nie Paź 16, 2016 18:45

majlena napisał/a:
a czy ktoś z was ma hodowlę "robali" dla szczurków? świerszczy czy drewnojadów? karmówki źle się kojarzą, co?


Ja się właśnie zastanawiam, nad przygarnięciem kilku świerszczy od znajomego, który hoduje modliszki. Latem mogłyby stać w faunaboxie na balkonie :D

Co ile można podawać takie świerszcze?

Borówka - Śro Gru 14, 2016 20:35

Jak "zabezpieczyć" szczurasy przed gzami? Problem jest taki, że bardzo często wyjeżdżam na wieś, zwłaszcza w wakacje. Pełno jest tam krów, koni i innych takich, a co za tym stoi - gzów. :? Nie chciałabym, żeby gzy udziabały szczura, czy coś...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group