To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Lista owadów i pajęczaków bezpiecznych i niebezpiecznych

Oli - Nie Lip 31, 2011 12:19

Nashi, dzięki za sprostowanie co do nazewnictwa :) jeśli chodzi o jad to faktycznie nei słyszałam o śmierci domowego szczura, ale problem mogą stanowić ewentualne pasożyty siedzące w takiej przekąsce.
Nashi - Nie Lip 31, 2011 12:53

Nie obawiałabym się przejścia robala zewnętrznego, jak i wewnętrznego z pajęczaka na ssaka - zbyt duża odległość taksonomiczna, pasożytom nie opłaca się wykształcać tak rozległych przystosowań do pasożytnictwa. To było by ewolucyjnie nie opłacalne. ;) Przez cały kurs zoologii systematycznej nie słyszałam o pasożytach wspólnych dla tak dalekich sobie grup.
(Ale może mało słyszałam. :P )

Mangusta - Nie Lip 31, 2011 13:11

albo kosarze albo nasoszniki, z czego ten pierwszy nie posiada jadu a ten drugi ma zbyt słabe zęby jadowe by przebic się przez skórę.
Gadom - Nie Lip 31, 2011 13:42

Nashi, nie tyle co się przejmuje tylko się zaciekawiłem czytając co nie podawać szczurkom, a ze ogólnie napisane ze żadnych pajęczaków to od razu pytam dla sprostowania :P
Paulex - Pią Sie 12, 2011 16:31

A co z molami? :D Ostatnio pozbywałam się paru i pytam z ciekawości.
LaLuna - Czw Lis 24, 2011 22:54

a co ze złotookami potocznie zwanymi rajstopkami? u mnie często do domu wpadają. wygląda to tak: Chrysopa perla

są nie nadto ruchliwe, sciur raczej nie będzie musiał latać po ścianach, ale sobie zapoluje, puczuje dżunglę? ;)

aneczka1-13 - Nie Lis 27, 2011 22:11

Moim zdaniem te owady nie powinny zaszkodzić szczurkom.Mogą spokojnie na nie polować.
majlena - Wto Lut 28, 2012 02:58

a czy ktoś z was ma hodowlę "robali" dla szczurków? świerszczy czy drewnojadów? karmówki źle się kojarzą, co?
Karena - Wto Lut 28, 2012 11:42

majlena, Nie sądzę, żeby komukolwiek była taka hodowla potrzebna ;)
majlena - Czw Mar 01, 2012 07:07

Karena, no może... musiałoby być spore stadko szczurków, rzeczywiście. Albo na kilka hodowli, bez sensu. A w jakimś większym zoologiku można dostać konika, jako rarytas raz na jakiś czas.
Moje dałyby się pokroić za świerszczyka ;) A latem na działce, to ciągle jakieś skrzydła znajdowałam w klatce. Jedne były tak ogromne, że się troszkę przestraszyłam, co to za potwór musiał być i jak dorwały to szczury.
Łapałam szczurkom koniki polne, uwielbiały. Powiem szczerze, że teraz trzymam im kilka świerszczyków, co by im lato przypomnieć. Kupiłam pudełko, to kilkanaście świerszczy, a to znów za dużo na raz. Nawet mi się te "robalki" spodobały i szkoda mi je dawać na pożarcie... ćwierkają... ehh

Pućka - Pią Maj 11, 2012 17:36

Ja ostatnio dawałam ogonom drewnojady i co najśmieszniejsze, połowa klaskała uszami, że robal jest, a druga połowa powąchała i bezczelnie pogardziła.. Dziwne, bo nawet dwóch braci z jednego miotu różnie zareagowało:)

Ale świerszczy bałabym się podawać, żeby nie skaleczyły szczura niczym..

LaLuna - Pią Maj 11, 2012 23:27

Ja dałam moim takiego świerszcza. To go po prostupowąchały, popatrzyły... i olały. Poszły spać sobie. A świerszcz zwiał z klatki.
Mefisto - Wto Sie 21, 2012 15:40

Moje Żaby jedzą ćmy, same sobie łapią najczęściej, i dostają od czasu mączniaki, jako że to białko zwierzęce, uzupełnia diete :) śmiesznie rozrywają im główki, słychać jak by jadły coś kruchego :)
tatankayotanka4 - Czw Sty 03, 2013 14:51

Ja wpuściłam kilka drewnojadów do klatki (nie mogłam się przemóc by zdawkować palcami jednego) i Gris przegryzła jednego wpół po czym się znudziła i poszła spać. Teraz śpią razem i szczury i drewnojady w jednej klatce! ekstra. :shock:
wojsza - Nie Mar 24, 2013 19:59
Temat postu: Podawanie szczurasom zywej karmówki
Czy szczurasy mogą posilać się żywą tudzież suszoną karmówke no owadami hodowanymi w tym celu, albo suszonymi krewetkami dla rybek?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group