To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Lista owadów i pajęczaków bezpiecznych i niebezpiecznych

Bezsenna - Sob Sty 08, 2011 00:01

A co powiecie o rosówkach? Moje panny dziś dostały na spróbowanie 3 sztuki średniej wielkości. Obie zjadły chętnie i dokładnie przekopały teren w poszukiwaniu kolejnych dżdżowniczek. Lara po skończeniu posiłku dokładnie wytarła łapki w pręty klatki :)
Asica21 - Sob Sty 08, 2011 19:26

:shock: o kurde, nie wpadłabym chyba na to, że można szczurom podawać takie żyjątka. Przy następnej wizycie w zoologu po karmę kupię coś skaczącego i zobaczę czy będą jadły.
Madzial98 - Nie Sty 09, 2011 12:27

Ja też nie miałam pojęcia, że szczurom można dawać do jedzenia różne owady. Kiedyś mój szczurek złapał sobie muchę. Nie pozwoliłam mu jej zjeść, bo myślałam, że może zaszkodzić. Teraz już wiem, że to nic złego. :wink:
Anonymous - Pią Sty 14, 2011 00:45

jak ktoś chce to wrzuce na youtuba jak moja Miśka dawno temu skakała po akwarium i ganiała świerszcze te dla pająka :D ozy to jej tak sie nagle zaświeciły z możliwosci polowania że aż miło było patrzeć. czuła sie jak ryba w wodzie :D
gratis - Pią Sty 14, 2011 00:56

PatikaCk, wrzucaj! :D Zawsze chciałam Figowi kupic, ale u nas ciężko z takimi rarytasami.
Niamey - Pią Sty 14, 2011 01:39

wiem, że gryzonie i pasikoniki mają różne poziomy odczuwania, ale wyobraźcie sobie podobną wymianę zdań, tylko zamiast świerszcz wstawcie szczur, a zamiast mój szczur - mój wąż. ;)
Oli - Pią Sty 14, 2011 01:41

PatikaCk napisał/a:
ozy to jej tak sie nagle zaświeciły z możliwosci polowania że aż miło było patrzeć. czuła sie jak ryba w wodzie :D
Niamey napisał/a:
ylko zamiast świerszcz wstawcie szczur, a zamiast mój szczur - mój wąż. ;)
:twisted: ja dlatego jak już to kupowałam moim martwe robaczko-świerszcze.
Niamey - Pią Sty 14, 2011 01:44

jestem przekonana, że dla szczura to musi być wielka frajda tak sobie zapolować, tylko po prostu naszła mnie taka refleksja.
Bezsenna - Nie Sty 16, 2011 10:51

I Lara i Fibi za każdym razem kiedy podaję im dżdżownice są baaaardzo podekscytowane, ale mam wrażenie, że z szybszym stworzeniem (typu świerszcz czy mącznik) by sobie nie poradziły. Bo Zanim one się zorientują, co się dzieje, to nawet te dżdżownice potrafią zbunkrować się gdzieś w torfie albo nawet wypełznąć z klatki :lol: :P

Jak podajecie swoim szczurkom takie żywe robalki żeby nie znajdować ich później łażących w drugim końcu mieszkania?

omry - Nie Sty 23, 2011 20:43

Nie potrafiłabym dać żywego stworzenia moim szczurom. Przecież to tak samo, jak dać szczura wężowi. Żadnej natury w tym nie ma, bo żyjątko od razu jest skreślone i ma małe (jeśli w ogóle) szanse ucieczki.

Jednak takie coś z zoologach w paczuszkach mogłabym podać. To i tak już martwe jest. Ale czy się tym zainteresują? Może ktoś podawał? :wink:

Grucha - Nie Sty 23, 2011 21:05

omry, jasne, że tak. Zobaczą coś nowego to z ciekawości klatka będzie fruwać ;p
Gadom - Nie Lip 31, 2011 00:48

A ja mam takie pytanie a co jeśli w nocy wejdzie jakiś pająk to klatki szczurków? Jak jest ciepło to śpimy przy otwartych oknach, a w domu często wtedy spotykane pająki to te z długimi kończynami ze w sumie nic innego nie widać. Jak widzę to ubijam, ale to nieraz schowa się za szafa, albo cholera wie gdzie. I co jak szczurek postanowi se takiego zjeść bo mu wlazł ?
Oli - Nie Lip 31, 2011 00:56

te z długimi nogami, tzw. kosiarze to nie pająki ;) chociaż do pajęczaków należą :) a jak wejdzie do klatki, to na bank się nie zorientujesz jeśli nie widziałeś wchodzenia na własne oczy :wink:
Gadom - Nie Lip 31, 2011 01:01

Oli, no właśnie nie zorientuje się dlatego pytam się czy to w ogolę groźne czy nie :P W sumie patrząc to dużo niepożądanych gości może wejść nawet inne pajączki, nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć szczególnie właśnie z tymi kosiarzami innymi pajączkami którym dużo nie trzeba żeby wlazły nam do domu i się gdzieś pochowały.
Nashi - Nie Lip 31, 2011 11:38

Off-Topic:
Nie pająki, nie kosiarze, a kosarze. ;) I nie mają kończyn tylko odnóża. ;) Przepraszam, to zboczenie "zawodowe".

Kosarze nie są jadowite, wiec według mnie nie stanowią problemu. Co najwyżej szczur ucieszy się na kawałek żywego mięcha. :] Co do innych pająków - nie upilnujesz tego, więc moim zdaniem nie warto się przejmować. Ale rzadko słyszy się o śmierci szczura z powodu ugryzienia/zjedzenia pająka, więc chyba nie ma co na zapas się martwić. ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group