To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Pajączki ^_^

Mangusta - Nie Lis 19, 2006 16:58
Temat postu: Pajączki ^_^
nie mogłam się powstrzymać

Duża ilość osób z forum posiada w swoim zwierzyńcu, bądź też ma w niedalekim czasie zamiar posiadać pajączka. Zakładam ten temat abyśmy mogli podzielić się naszymi doświadczeniami dotyczącymi tych przeuroczych i fascynujących zwierząt, oraz pomóc w razie jakichkolwiek problemów z ośmionożnymi podopiecznymi.

Mój pająk to Grammostola Rosea L6, kupiona w sklepie zoologicznym. wypieszczona i wychuchana liczy sobie teraz całe 1,3cm samego ciałka i powoli rośnie :]
zawsze fascynowały mnie te zwierzęta ale zachowanie tej małej jest dla mnie prawdziwym szokiem. spokojna, grzeczna, choć czasem marudna babka ;) jej utrzymanie nie sprawia żadnych problemów, a wyżywienie tanie jak barszcz. ogólnie rzecz biorąc jest boska :zakochany:

nezu - Nie Lis 19, 2006 17:09

Ja sie zapajeczylam dzieki Mazoku wlasnie :mrgreen: :twisted:

Sliczniasta grammostolka rosea, w chwili obecnej zbliza sie do wylinki :)
Nigdy nie sadzilam, ze mozna sie przywiazac i zywic jakies uczucia do osmionoznego pajeczaka, a jednak.. :lol:

A tu macie moje malenstwo... <lol>



http://img292.imageshack....ostolka2gx9.jpg
http://img292.imageshack....mostolkaex5.jpg

Anonymous - Nie Lis 19, 2006 17:11

A mnie to wyjątkowo nie pociąga... Boję się. Mniej niż węży ale się boję. Reaguję na takie MALEŃSTWO paraliżem... :roll:
nezu - Nie Lis 19, 2006 17:24

Juni, ja rozumiem fobie, sama mam na osy i szerszenie, ale to dlatego, ze raz sie przez nie omal na druga strone nie przekrecilam.

Pajeczaki mnie dotad fascynowaly, fascynuja i chyba beda fascynowac.. ;)

W kazdym razie moge ci powiedziec, ze strach ptorafi miec naprawde wielkie oczy :mrgreen:

Moja malenka nie ma nawet centymetra cialka jeszcze ;)

Yshia - Nie Lis 19, 2006 17:27

a ja czekam niecierpliwie na moją Roseę :) Ahhh...
Ja chcę już!!!

Anonymous - Nie Lis 19, 2006 17:33

ałaa ał. Ja panikuję na widok zwykłego malutkiego domowego... BR! A takie owłosione :P ?
Anonymous - Nie Lis 19, 2006 17:34

Ludzie tez sa owlosieni :P
Mangusta - Nie Lis 19, 2006 17:36

ptaszniki są jak chomiki :P tylko nie śmierdzą, wymagają mniej zachodu i są tańsze w utrzymaniu :lol: .

a ja domowych też nie lubię... cholery z pól mi przyłażą i czasami potrafię pod łóżkiem znaleźć prawdziwego giganta... jednak jest duuuuża różnica między ptasznikami a polskimi pajęczyskami :P

kasia_123 - Nie Lis 19, 2006 17:41

ja mam fobię...ahh jak ja bym chciała się tego pozbyć.
Wrzeszcze, płacze, biegam po starciu z pająkiem...ręce mi się trzęsą, bije mi szybciej serce i nogi mam jak z waty. Nie mogłabym mieć pająka w domu mimo że nie przeszkadzają mi u kogoś (o ile są za szkłem przy mnie).
O wiele bardziej wole gady i płazy.

nezu - Nie Lis 19, 2006 21:04

Ech, arachnofobia, w ogole fobia na przerozne "robale" to najgorsze co moze spotkac czlowieka..

Kiedy boisz sie panicznie wezy, masz ogromne szanse nie natknac sie na nie w miescie do konca swoich dni, kiedy boisz sie pajakow czy os, spotkasz je na pewno.

Swiat stawonogow jest bardzo zroznicowany i jest ich za duzo zeby tego spotkania uniknac..


A juz nie offtopujac.
Nie moge sie doczekac wylinki mojego rozowego, wlochatego robala :mrgreen:

Cola - Nie Lis 19, 2006 22:10

kasia_123
ja takie obajwy mam jak jestem zakochana :lol:
to tak btw

a pajaki...są super, ale mają cośm co mnie odstrasza...

Chesti - Nie Lis 19, 2006 22:10

ehhhhh pajączki :zakochany:

Uwielbiam pająki, każde, u mnie w domu się ich nie zabija tylko ciągle ktoś mnie woła żebym takiego delikwenta wyniosla na pole...

Chciałam pajączka do terrarium (nezu coś o tym wie), ale nie potrafię przekonac mojego faceta :( Zresztą rodzinka też się nie zgodzi, chciałam ich wziąć z zaskoczenia... ale jakoś odpuściłam (na razie :twisted: )

Dziewczyny mam takie pytanko, jak jest z tym nawilżaniem podłoża? Co ile trzeba to robić? Pytam bo gdybym kupiła taką śliczną włochatą istotkę i wyjechała np. na wakacje to nie miałby się tym kto zająć.

szałas - Nie Lis 19, 2006 22:58

a ja sobie posiadam Nhandu Coloravillossum, dużego juz nie wiem ile dokładnie wylinek, ale jest piekny :)
Mangusta - Nie Lis 19, 2006 23:01

a to zależy od pająka.... najlepiej poczytać serwis http://www.arachnea.pl/
żeby zobaczyć co i jak... ja zraszam moją małą kilkoma kroplami ze strzykawki, raz na kilka dni...

jeśli pająk jest niewielki to mozna wyjechać na wakacje z nim ;) słoik starczy wcisnąć do torebki...

Chesti - Nie Lis 19, 2006 23:52

Mazoku napisał/a:
jeśli pająk jest niewielki to mozna wyjechać na wakacje z nim słoik starczy wcisnąć do torebki...


no tak :) tylko mnie chodziło o opieke nad nim jak już będzie duży, bo wiem że bez jedzenia może wytrzymać... ale co z wilgotnością

W sumie tą stronę już kiedyś przeglądałam (jak się pierwszy raz napaliłam na pajączka), ale chyba mi gdzieś umknęło :roll: Może tym razem znajdę, dzięki :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group