To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Guma do żucia - szkodliwa?

kasia_w - Pią Wrz 03, 2010 09:53
Temat postu: Guma do żucia - szkodliwa?
Nie znalazłam podobnego wątku, dlatego założyłam nowy temat.
Wczoraj późnym wieczorem jedna z moich szczurzynek dostała się do mojej torebki i jakimś cudem udało jej się z niej wyjąć gumę do żucia Orbit.. Na szczęście byłam obok i widząc, że biegnie uradowana ze zdobyczą w pyszczku, szybko przechwyciłam od niej gumę. Niestety udało jej się w międzyczasie zjeść jakieś 1/5 drażetki :/ Trochę spanikowałam, nie wiem czy to jej przypadkiem nie zaszkodzi... Belcia od wczoraj czuje się dobrze i zachowuje normalnie. Powinnam jechać do weta? Może jej się coś stać? Będę wdzięczna za wszelkie pomocne rady.

Anonymous - Pią Wrz 03, 2010 10:18

Nic jej nie będzie, ale oczywistym jest, że guma to nie żarcie dla zwierząt.
kasia_w - Pią Wrz 03, 2010 10:21

No jasne, zdaję sobie z tego sprawę... Chodziło mi o to, czy np. nie przyklei się gdzieś do żołądka i czy w ogóle to wydali
Anonymous - Pią Wrz 03, 2010 10:29

JAsne, ludzie dają radę, to szczury tym bardziej. Powinnas ja oczywiście obserwować dzień-dwa, ale nie powinno byc problemów.
kasia_w - Pią Wrz 03, 2010 10:58

Ok, uspokoiłaś mnie trochę Viss, dziękuję :)
paullla17 - Nie Wrz 05, 2010 20:50

Ponoć to z przyklejaniem się do żołądka to ściema, w składzie też nic toksycznego dla szczura raczej nie ma.
Mangusta - Nie Wrz 05, 2010 20:53

paullla17 napisał/a:
Ponoć to z przyklejaniem się do żołądka to ściema,
jasne że ściema, w żołądku jest zbyt wilgotno by guma się przykleiła do ścianki. aczkolwiek mimo wszystko nie polecam tego połykać, po wyżuciu guma nie ma żadnego korzystnego działania na organizm ;P
Ninek - Pon Wrz 06, 2010 15:50

Mangusta napisał/a:
paullla17 napisał/a:
Ponoć to z przyklejaniem się do żołądka to ściema,
jasne że ściema, w żołądku jest zbyt wilgotno by guma się przykleiła do ścianki. aczkolwiek mimo wszystko nie polecam tego połykać, po wyżuciu guma nie ma żadnego korzystnego działania na organizm ;P

W wyrostku mojej koleżanki podobno znaleźli kiedyś połkniętą gume :P

Moim szczurom dwa razy zdarzyło sie dorwać i zjeść gume (bo dorwać tak, że zdążyłam zabrać zdarzało się więcej razy). Nic im nie było, raz tylko mi sie oberwało zębami za zabranie zdobyczy :lol: Nie wiem co je tak strasznie rajcuje w wyżutych gumach :]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group