To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Zanim oddasz szczura

Layla - Sob Sie 28, 2010 13:55
Temat postu: Zanim oddasz szczura
Stało się. Musisz oddać swoje szczurki, z różnych powodów. Jako odpowiedzialny człowiek z pewnością chcesz dla nich jak najlepiej. Więc...

... nigdy nie oddawaj szczurka bez żadnych pytań komuś, kto się zgłosi

Zapytaj chętnego o następujące sprawy:
1. Czy ma już szczury? Jeśli nie, nie wydawaj mu jednego szczurka skazując go na samotność! Zachęć do adopcji dwóch szczurków lub odmów. Nie spiesz się!
2. Czy posiada klatkę? Poproś o zdjęcie i podanie wymiarów. Szczurki są warte tego, by mieszkały w odpowiedniej klatce.
3. Do jakiego weterynarza chodzi? Jeśli nie ma szczurków, poleć weta rekomendowanego na forum.
4. Czym zamierza karmić szczurki? Jeśli to będą pierwsze szczury, poleć markę karmy. Jeśli karmi swoje szczury kiepską karmą, poleć dobrą karmę.
5. Czy zamierza rozmnażać szczury? Jeśli zamierza - odmów wydania szczurów.
6. Czy będzie raz na jakiś czas informował o stanie zdrowia pupilków?
7. Czy ma w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, zapytaj o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście.
8. Jak rozwiąże sprawę wyjazdów?
9. Jak będą wyglądały wybiegi?

Jeśli mieszkacie w jednym mieście, poproś o możliwość złożenia wizyty przedadopcyjnej. Jeśli dzieli was spora odległość, wizytę może złożyć zaufany forumowicz z tego miasta.

Pamiętaj - człowiek uczciwy nie będzie się bał wizyty przedadopcyjnej bo dba o zwierzęta i wie, że nie ma nic do ukrycia.

Jeśli oddajesz szczury osobie niepełnoletniej - porozmawiaj z jej rodzicami!


U moderatorów znajduje się lista osób, którym nie można ufać. Zapytaj więc kogoś z moderacji, czy osoba, która chce od Ciebie szczura, jest na naszej liście.

Martini - Czw Sie 16, 2012 10:22

Przepraszam, ze tutaj, bo byc moze nie jest to miejsce na to i w razie czego prosze o przeniesienie: czy wspomnianej listy nie mozna upublicznic? Po pierwsze, bedzie to fair wobec osob, ktore sie na niej znajduja (w mysl zasady "nic o nas bez nas"), a po drugie znacznie uprosci zycie osobom zaangazowanym w wyadoptowywanie szczurow.
Co Wy na to?

Asmena - Czw Sie 16, 2012 10:58

Martini, wg mnie czarna lista powinna zostać jednak u moderatorów. Taki system sprawdzał się w SPSie i tutaj przez lata. Jak ktoś chce oddać szczura, to zadaje pytanie o osoby, do których nie ma zaufania, jak i moderatorzy sami piszą, jeśli w temacie adopcyjnym odzywa się ktoś, kto na takiej liście jest.
mmarcioszka - Czw Sie 16, 2012 14:57

Martini, absolutnie się z Tobą zgadzam, lepiej wyjasniać pewne sytuacje(jeśli ktoś jest wpisany na tę listę ma chyba prawo do wyjaśnień etc.). Zdecydowanie łatwiej byłoby nowym userom - taki temat tylko dla zarejestrowanych.

Asmena na SPSie taki temat dostępny jest tylko dla członków Stowarzyszenia ;)

Asmena - Czw Sie 16, 2012 15:10

mmarcioszka, wiem, ale większość z nich była modami, taki skrót myślowy ;)
Martini - Czw Sie 16, 2012 17:38

Asmena, ja jestem przeciwna zasadzie "coś sie sprawdzalo przez lata, więc nie należy tego ruszać". Gadam jak zgred, ale życie mnie nauczyło, ze jeśli co jakiś czas nie sprawdzamy starych rozwiązań, to łatwo o ich degeneracje. Wyadoptowalam już sporo szczurów, a o czarnej liście dowiedziałam się dopiero po kilku miesiącach mojej działalności.
karola - Czw Sie 16, 2012 17:46

Mam wrażenie, że taki temat już był gdzieś na forum?

mmarcioszka napisał/a:
jeśli ktoś jest wpisany na tę listę ma chyba prawo do wyjaśnień etc.
Tylko na tą listę są wpisywane osoby, które mają naprawdę dużo za uszami, a nie ci, których nick się nie spodobał moderatorom. I taki ktoś i tak zazwyczaj wie, że jest na cenzurowanym, bo wielokrotnie zwracano mu na coś uwagę.
Martini - Czw Sie 16, 2012 17:55

Niezależnie od powodu, dla których ktoś znalazł sie na jakiejkolwiek liście, ma prawo o tym wiedzieć. Ja bym chciała, gdybym sie znalazła.
No i jakoś sie przyzwyczailam, ze wszystkie decyzje MT na tym forum są jawne.

smeg - Czw Sie 16, 2012 17:59

Jako taka "czarna lista" u moderatorów nie istnieje. Jeśli miałaby być dostępna publicznie, musiałyby być na nią wpisywane tylko osoby, w sprawie których mamy niezbite dowody na ich przewinienia - a o takie zazwyczaj trudno, zwłaszcza, jeśli o sytuacji większości szczurów jesteśmy informowani wyłącznie przez internet. Moderatorzy mogą mieć subiektywnie większe lub mniejsze zaufanie do danego użytkownika i służyć opinią osobom, które będą jej potrzebowały. Nie jest to jednak żadna wiedza tajemna i każdy user, udzielający się już jakiś czas na forum, na pewno sam ma wyrobioną opinię na temat pewnych osób.
Martini - Czw Sie 16, 2012 18:03

To zmienia postać rzeczy:)
AngelsDream - Pią Wrz 27, 2013 16:58

Wzory umów: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=4926
Brenda88 - Nie Gru 01, 2019 23:32

Hej, przepraszam, ze w tym wątku, ale nie bardzo wiem gdzie pisać. Jaki mniej więcej jest koszt utrzymania szczurka? To, ze powinby być dwa bo jest im raźniej to wiem od mojej przyjaciółki, tkóra kiedyś miała dwa, ale odeszły :( Za tęczowy most
Pyl - Pon Gru 02, 2019 00:18

Brenda88, tutaj masz wątek do poczytania. Z tym że większość wpisów jest bardzo stara, bo obecnie forum jest raczej martwe.
Ppx - Nie Mar 22, 2020 17:45

Czyżby prekursor obecnych ankiet adopcyjnych? :D Ciekawe ile osób z forum tutaj ma jeszcze szczurki i udziela się na fb? Swoją sprawą super pamiątka odszukać takie stare swoje wpisy. :) Szkoda, że fora już wymarły... Grupy na fb jednak nie są tak uporządkowane tematycznie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group