To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Zapalenie płuc

Martini - Wto Sie 21, 2012 21:34

szczurowata, trzymaj się. Śmierć we własnej norce jest na pewno przyjemniejsza niż poza domem, chociaż nie upieram się, że jest fajna.
szczurowata - Śro Sie 22, 2012 10:01

Martini, na pewno lepiej jest usnąć i się nie obudzić, niż gdzieś u weta, przy uśpieniu.. :cry:
Bezsenna - Śro Sty 16, 2013 13:41
Temat postu: Pozycja do łatwiejszego oddychania?
Stefan ma problem m.in. z płucami. Nie wchodząc w szczegóły, jego oddech raczej już do końca pozostanie znacznie płytszy i szybszy niż u zdrowego szczura.

Chociaż stan Stefana jest stabilny, to miewa lepsze i gorsze dni. Zauważyłam, że kiedy jest gorzej, często sadowi się w taki sposób, żeby jego główka była zwieszona (jest wtedy niżej niż reszta ciała). Siada wtedy na półeczce albo w wejściu na nią i łepek mu tak właśnie dynda.

Czy zauważyliście podobne zachowanie u swoich ogonów?

Pyl - Śro Sty 16, 2013 13:44

Bezsenna, tak, u wszystkich z kłopotami z oddychaniem (tudzież z sercem). Bardzo charakterystyczny objaw.
susurrement - Śro Sty 16, 2013 13:45

Bezsenna, tak, często pojawia się jeszcze zanim zwierzaka zdiagnozujemy. widocznie w takiej pozycji łatwiej im się z jakiegoś powodu oddycha.
Bezsenna - Czw Sty 24, 2013 09:52

Pyl, susurrement, dzięki za odpowiedź. a mi się wydawało, że amerykę odkryłam ;)
Pyl - Czw Sty 24, 2013 11:14

Bezsenna, bo odkryłaś :) Każdy ma swoją malutką Amerykę :P
Ważne, że napisałaś, bo dla mnie było tak oczywiste, że nawet nie wiem czy gdziekolwiek w wątku się to pojawia. A dla tych co nie wiedzą może być cenne.

Bezsenna - Pon Sty 28, 2013 11:02

Pyl napisał/a:
A dla tych co nie wiedzą może być cenne.


Jeśli tak na to spojrzeć, to faktycznie :)

didko - Śro Lut 06, 2013 16:09

ile kosztuje leczenie antybiotykami u Piaseckich na 3 szczury????
Ajlonka - Wto Lut 12, 2013 14:23

trochę się martwię, bo mój Chester ostatnio dziwnie oddycha... Łapie go tak raz na jakiś czas... Oddech jest jakiś taki świszczący, szybki. Ale zdarza się to np w nocy dosłownie przez chwilę a później jest spokój. Poza tym jest ruchliwy, ma apetyt (całkiem spory..) i nic niepokojącego się nie dzieje... może to mieć coś wspólnego z zapaleniem płuc??..
aneczka1-13 - Wto Lut 12, 2013 21:11

No moze to byc jakies poczatkowe stadium ja bym na twoim miejscu szla z nim do veta zeby go osluchal
Irsa - Czw Sty 02, 2014 17:05

Pepin ma zapalenie płuc... :cry: dziś się dowiedziałam,że zeszło mu na płuca,choć wcześniej wet też mówił,że to zapalenie oskrzeli podchodzi pod zapalenie płuc. Jestem załamana,dziś dostał trzy zastrzyki,dwa lecznicze i jeden "obiad" z różnymi witaminami,mikroelementami itp. w zastrzyku. Wet pytał mnie,czy chcę wziąć zastrzyk dla niego do domu,właśnie dzień przed sylwestrm,zamiast tej tabletki i to była moja decyzja,że nie wzięłam zastrzyku... Wiem ,że teraz bym go wzięła. Jeszcze jutro zastrzyk u weta,potem trzy dni przerwy i tylko od organizmu szczura zależy,jak zareaguje na leczenie i czy przeżyje,tak mówi wet. Zjadł od wczoraj tylko trochę jogurtu.
Layla - Czw Sty 02, 2014 17:13

Irsa, nie robi się przerw w podawaniu antybiotyku. Proponuję pojechanie do dr Ani lub na Jasień.
Irsa - Czw Sty 02, 2014 17:31

W dodatku on nie dostaje probiotyków,a powinien... chyba zmienię jednak weta... :cry:

[ Dodano: Czw Sty 02, 2014 17:43 ]
Podam leki,jakie dostaje Pepin iniekcyjnie: na początku był Furosemid,teraz Marbocyl,Deksadekt. Czy powinien mieć przerwę w antybiotykoterapii?

Devona - Czw Sty 02, 2014 17:49

Cytat:
Podam leki,jakie dostaje Pepin iniekcyjnie: na początku był Furosemid,teraz Marbocyl,Deksadekt. Czy powinien mieć przerwę w antybiotykoterapii?
Najpierw dostawał sam Furosemid, a dopiero później pozostałe leki? To dość dziwne. Furosemid nie jest antybiotykiem, działa moczopędnie i jest podawany przy nadmiernym gromadzeniu wody wewnątrz organizmu w niepożądanych miejscach, np. płucach, otrzewnej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group