To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Zapalenie płuc

Kasik - Nie Sie 19, 2012 11:26

szczurowata, a byłaś w końcu u kogoś polecanego? Szczur z zapaleniem płuc ma prawo być bardzo osłabiony, ale to przewracanie się na bok nie świadczy dobrze. Zmiana otoczenia zawsze może mieć wpływ, jeżeli jest stresem dla szczura. Pije normalnie? Je coś?
szczurowata - Nie Sie 19, 2012 12:48

Kasik, wielkiego apetytu nie ma, ale jednak coś je. Rzuca się na parówki, więc często dostaje po kawałku, żeby cokolwiek jadła. Jeśli chodzi o picie, to średnio..ostatnio zauważyłam, że nie zbyt chce pić, ale zlizuje miąższ z ogórka.
Pojadła też jajeczko, jak już wspomniałam - kaszki, itp..to co jej smakuje, to zje.
Jeśli chodzi o weta - bardzo polecany Pan weterynarz przyjmuje od wtorku, więc wtedy się wybierzemy..teraz ma chyba urlop..mam nadzieje że Bambi wytrzyma te dwa dni, w sumie to jeden dzień, i kilka godzin z wtorku (Pan jest od 15;00).


edit: Bambi i Ari sa razem..dlaczego? Bambi przy Arisce ma większe poczucie bezpieczeństwa, i zawsze jest jej cieplej, lepiej..a Ariska zaczęła być bez Bambi nadpobudliwa, a jednocześnie jakaś smutna..nie maiłam wyjścia. Od razu Ariska złapała coś do żarcia, i poszła zjeść, a później poszła do norki gdzie spała Bambi, wtuliły się w siebie, i usnęły. :)

szczurowata - Wto Sie 21, 2012 11:42

Kochani! Wiem już co dostawała Bambi. Napiszę razem z datami.
14.08 - Dexafort, EnroBioFlox (nie wiem czy się piszę razem, czy oddzielnie tą nazwę), Furojemid.
16.08 - Furosemid, Rapidex On.

Nie wiem czy nazwy dobrze napisałam, spisywałam z kartki, a pisała i dzwoniła mama, więc trochę trudno się doczytać. :roll:

[ Komentarz dodany przez: Karena: Wto Sie 21, 2012 18:42 ]
Poprawiona nazwa leku.- Karena

Kasik - Wto Sie 21, 2012 11:45

szczurowata, furosemid :) A Enrobioflox powinna dostawać codziennie, przez 10 dni, pojedyncza dawka jest kompletnie bez sensu :/ I dopilnuj, żeby ten lek był rozcieńczony w strzykawce solą fizjologiczną.
Pyl - Wto Sie 21, 2012 11:47

Kasik, podejrzewam, że dostaje w tabletce (to co szczurowata podaje w parówce) . Wtedy ma to sens - najpierw zastrzyk, a jak szczur zaczyna jeść do kontynuacja w tabletkach.
Szkoda tylko, że skoro stan był oceniany na poważny to dostaje słaby antybiotyk. Ale jeśli działa to ok.

Kasik - Wto Sie 21, 2012 11:51

Pyl, a no fakt, ja nie ogarnęłam, zapomniałam o tabletkach :doh:
szczurowata - Wto Sie 21, 2012 12:32

Kasik, dzięki za poprawkę. :lol: Mówiłam, że mogę coś pomylić. 8)
Pyl, też mi się wydaje, że to jest to w tabletce. :)
Idziemy do weta, przyjmuje od 15..jak wrócimy, to powiem, co stwierdził.. :wink:
Jeśli chodzi o stan małej, to na dzień dzisiejszy jest średnio..z jednej strony je, pije, chodzi (chociaż to leń, więc w klatce zazwyczaj śpi), a z drugiej nadal ciężko oddycha, mam wrażenie, że antybiotyk jej nie pomaga, poprawy nie widzę..i czasami widzę, że ma "wklęsły" brzuszek, mogę wrzucić zdjęcia, jak uda mi się ją uchwycić. :roll:

Edit: Zrobiłam parę fotek, udało mi się uchwycić to, jak widać jej żebra, podczas oddychania, a dokładniej "wdychania" powietrza.




Tak odpoczywam.. :)


A tutaj pchamy się, żeby koniecznie było zdjęcie mordki.. :mysza:

szczurowata - Wto Sie 21, 2012 16:12

Wróciłyśmy od weterynarza.
Cały czas, przez drogę, i na miejscu, szczurzynka była bardzo słaba, ledwo co się poruszała, plątały jej się nóżki.. :cry: Pan zbadał ją, i powiedział, że prawdopodobnie ma niewydolność serduszka.. ;( ;(
Dostała zastrzyk, i mamy pojawić się w piątek, żeby zobaczyć czy jest jakakolwiek poprawa.. :cry: Ale czuje, że mała się męczy, bardzo ;( Jak mówiłam - ledwo co się porusza, nie ma ochoty na jedzenie..ale może to też po części sprawa upałów, bo wczoraj było w dzień nie najlepiej, a wieczorkiem ładnie jadła, poruszała się..
;(

Martini - Wto Sie 21, 2012 17:59

Zapaść zapaścią, ale ile Twój szczurek je i czego, ile wydala (moczu czy kału) i czy wet nie wspominał o kroplówce?
Pyl - Wto Sie 21, 2012 18:12

szczurowata, ile waży Twoja szczura??? Czy wiesz jakie leki dziś dostała? Czy dostała dziś kroplówkę dokarmiającą (taki duży żółty zastrzyk)?
Przepraszam, wiem, że to źle zabrzmi, ale w mojej ocenie to jest szczur, który klasyfikuje się do skrócenia mu cierpienia ze względu na zagłodzenie wynikające z choroby.

To co możesz w tej chwili zrobić to dokarmiać ją (sinlac, nutridrink, gerberki, jajko, banan, słodka woda/glukoza, a nawet w niewielkich ilościach parówki, majonez, winogrona, serki). Sinlac możesz podawać ze strzykawki - często ogony nie chcą jeść z miski, ale chętnie zlizują ze strzykawki lub z palca.
I jeśli nie będzie jadła to nie czekaj do piątku - szkoda, żeby cierpiała tak długo.

szczurowata - Wto Sie 21, 2012 18:31

Bambi odeszła.. ;( Wróciłam do domu, i włożyłam ją do klatki, do norki..usnęła, i się nie obudziła.. :cry:
Pyl - Wto Sie 21, 2012 18:35

szczurowata, to dla niej lepiej. Uwierz. Dla Ciebie to na pewno trudne, ale jak zobaczyłam zdjęcia to nie miałam złudzeń.
Pomyśl, że ona już nie cierpi, może swobodnie oddychać, nie jest głodna i nic ją nie boli.

Trzymaj się i zadbaj o jej koleżankę - na pewno będzie jej teraz brakować towarzystwa Bambi.

szczurowata - Wto Sie 21, 2012 18:40

Pyl, wiem, dla niej to lepiej..ale ja sobie nie mogę z tym poradzić, nie mogę w to uwierzyć.. ;( Dobrze, że nic ją już nie boli, skróciły się jej cierpienia..sama rozważałam uśpienie, już wcześniej.. :cry: ;(
Pyl - Wto Sie 21, 2012 18:44

szczurowata, wiem. To trudne. Trzeba trochę przepłakać :glaszcze:
szczurowata - Wto Sie 21, 2012 19:52

Pyl, wiem, wiem..ale to okropnie trudne..nigdy nie straciłam zwierzaczka, którego tak bardzo pokochałam.. :cry:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group