To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - 10 klusek -cały miot ciemny.

gabi30 - Wto Lip 06, 2010 11:51
Temat postu: 10 klusek -cały miot ciemny.
Witam!
Śpiesząc z wyjaśnieniami na początek aby uniknąć pytań skąd kluchy wyjaśniam:
W zeszłą środę w trakcie pobytu ze szczurem u weta w Stargardzie spotkałam panią z pieskiem. Pani zapytała czy interesuję się szczurami a potem stwierdziła,że jej syn przyniósł skądś szczura i chce się go pozbyć. Myślała o oddaniu do zoologa ale nie chcieli przyjąć dorosłego szczura. Oczywiście tłumaczyła,że wakacje , słomiany zapał dziecka itd. Ja w swojej naiwności postanowiłam wziąć szczurka. Okazało się ,że to dorodna kapturzynka. Jako,że mam już 4 kapturki postanowiłam wziąć piątą. Od zamiarów przeszłam do czynów i szczurzyca znalazła się u mnie. Była okrąglutka i pulchna, ale za chiny nie spodziewałam się ciąży. Dziś rano w klatce znalazłam oprócz szczurzycy 10 klusek. Szczurzyca na szczęście była w klatce osobnej w ramach kwarantanny. Nie jet w ogóle agresywna, nie przeszkadza jej grzebanie w gnieździe co czyniłam z duszą na ramieniu. Gniazda nie budowała, fakt była coraz grubsza, ale wiązałam to z gerberkami i mięskiem ,które dostawała.
Tyle wyjaśnień, a tak na marginesie to już 3 szczurzyca , która u mnie rodzi. Ja zawsze się w coś muszę wpakować jakbym miała za mało własnych kłopotów. :evil:
Oczywiście jestem po rozmowie z poprzednimi właścicielami szczurki, wielkie zdziwienie , oczywiście nic nie wiedzieli. Pani nawet wyraziła chęć odzyskania szczura. Czyżby wizja sprzedaży młodych Panią zainspirowała?
Kochani jako,że mam ograniczone możliwości liczebności szczurów, młode będą do adopcji. Jak pisałam klusek jest 10 : 6 samic i 4 samce. Wszystkie maluszki są ciemnookie.


maria89 - Wto Lip 06, 2010 12:28

Trzymam kciuki :kciuki: Czekamy z ciekawością na nowe info :mrgreen:
Niamey - Wto Lip 06, 2010 13:37

ale mają brzuchy napchane mleczkiem :shock: :mrgreen:
asia030984 - Wto Lip 06, 2010 14:07

mam nadzieję, że szybko znajdą dom :kciuki: :kciuki: nie ma to jak kinder niespodzianka w postaci 10 klusek :shock:
PATY$$ka - Śro Lip 07, 2010 09:34

asia030984 napisał/a:
mam nadzieję, że szybko znajdą dom

No pewnie ;** Ja też :wink: Ciekawe jakie będą ofutrzone pysiaki??? :mrgreen:
Kapturki, kapturki, duuuużo kapturków :mrgreen: :serducho:

gabi30 - Śro Lip 07, 2010 19:27

Dzisiejsze zdjęcia maluszków , rosną jak na drożdżach :mrgreen: . Były niespodzianką, ale ile radości sprawia "ćwierkanie" małych szczurków.



nezu - Śro Lip 07, 2010 19:29

No i jak na moje to nie kapturki. ;)
Ogoniasta - Śro Lip 07, 2010 19:30

o matulu :shock: http://iv.pl/viewer.php?f...02918932830.jpg jedno z najsłodszych zdjęć jakie w życiu widziałam!!! :serducho: :serducho:
gabi30 - Śro Lip 07, 2010 19:30

Nezu , nie kapturki? Poczekamy kilka dni i będzie wiadomo.
Anouk - Śro Lip 07, 2010 19:32

http://iv.pl/viewer.php?f...02918932830.jpg :zakochany:
Boskie!

nezu - Śro Lip 07, 2010 19:32

Nie wiem na ile to kwestia zdjęć, a na ile realizmu, ale wydaje mi się, że pigment mają równo rozłożony na ciele.
U kaptura raczej uż byłoby widać ciemny pasek. ;)

No chyba że to faktycznie przekłamanie zdjęciowe.

gabi30 - Śro Lip 07, 2010 19:40

Masz rację,równo ciemnieją. Jeden z maluchów jest bardziej różowy, reszta raczej ciemnieje. Zobaczymy. Jak dojdzie moja różowa klatka może jakieś maluchy sobie zostawię. Mam 6 chłopaków i obecnie 7 samic. No i 10 dzieciarni :?
A tak na marginesie samica jest niesamowicie łagodna, pozwala wyciągać maluszki nic jej nie przeszkadza. Opiekuje się nimi świetnie. Kiedyś miałam miot mojej agutki wziętej z ogłoszenia już w ciąży. Tamta szczurzyca zjadłaby mnie żywcem jak zbliżałam się do klatki. Jej dzieci też są nerwowe.

Anomalia - Śro Lip 07, 2010 21:56

:kciuki: :mrgreen:
Marcik - Śro Lip 07, 2010 22:27

A widzicie to maleństwo tulące się do ogona mamusi? :serducho:
Niamey - Śro Lip 07, 2010 22:54

Agaska, staraj się, żeby w komentarzach było coś więcej niż same emotikony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group