To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Ściółka dla koni

PALATINA - Sob Mar 12, 2011 23:20

Mi się trociny też nigdy nie rozsypywały, więc nie mam porównania.
Z moich kuwet nie wysypywało mi się jeszcze nigdy nic.
Trociny mają tą zaletę, że są jaśniutkie i świeżo sprzątnięta klatka b.ładnie wygląda (przynajmniej ja zawsze lubiłam ten widok).
Lniana jest ok, choć mniej ładna na mój gust. Nie narzekam - u szczurów. Świniom już nigdy nie dam, ale trocin też nie mogłam dać, bo psy wsadzały mordy do świńskiej klatki (stale otwarta) w poszukiwaniu marchwi i jabłek, i ciągle troty roznosiły po całym domu. U świń tylko żwirek drewniany się naprawdę super sprawdza.

agacia - Nie Mar 13, 2011 00:00

Ja widze, ze z ta sciolka chlopcy maja tez niezla zabawe jak ja przegrzebuja. Chyba im sypne w nia troche karmy :D
Oli - Nie Mar 13, 2011 00:01

agacia napisał/a:
Chyba im sypne w nia troche karmy :D
syp syp, moim się to nie nudzi, a jest dodatkowa frajda jak grzebiąc się coś znajdzie. :mrgreen:
agacia - Nie Mar 13, 2011 00:17

A jak ich pierwszy raz puscilam na ta sciolke to Colin zaczal sie w niej tarzac :shock: Pierwszy raz widzialam by tak zrobil.
Pyl - Nie Mar 13, 2011 00:44

agacia napisał/a:
Colin zaczal sie w niej tarzac
:hahaha:

PALATINA napisał/a:
Trociny mają tą zaletę, że są jaśniutkie i świeżo sprzątnięta klatka b.ładnie wyglądo da
Też miałam takie "negatywne" odczucie przy lnianej - funkcjonalnie nic do niej nie mam, ale jak dziś wysypałam ściółkę z konopi (jest jaśniejsza, bardziej słoneczna) to mi się od razu humor poprawił.
PALATINA - Wto Mar 15, 2011 10:56

Ja mam jakiś kiepski okres.
Żwirek dla świń też dostałam jakiś inny niż zawsze. Ciemny i ma zupełnie inny zapach (od razu skojarzył mi się ze sklepem meblowym).
Teraz więc we wszystkich klatkach mam ciemno. Nie podoba mi się to, ale funkcjonalnie nie mam nic do zarzucenia. :roll:

Layla - Wto Mar 15, 2011 12:01

Przy ciemnej nie widać kup 8)
agacia - Wto Mar 15, 2011 12:54

To prawda :mrgreen:
Bel - Wto Mar 15, 2011 19:19

Pyl napisał/a:
Najbardziej podejrzana jest ściółka lniana polskiego producenta opisywana przeze mnie w tym poście.
100% pewności nie mam, że to wina ściółki, ale myślę, że skoro to drugi taki przypadek (wcześniej u bel, z tym, że bel stawiała na uczulenie) to warto na to zwrócić uwagę.
Proszę osoby, które używają tej ściółki o obserwację ogonów i ew. informacje.

Jak jeden się obsypał myślałam,że uczulenie.Ale jak połowa stada mi się obsypała to ściółkę wywaliłam w cholerę.Tym bardziej,że po iwermektynie śladu po strupkach nie ma już od dłuższego czasu...
ogólnie fajna ściółka,ogony zachwycone,ale pasożytom mówię nie ;) może to i dla koni dobre.Dla szczurów się nie nadaje.

PALATINA - Wto Mar 15, 2011 20:31

believe_86 napisał/a:
może to i dla koni dobre.Dla szczurów się nie nadaje.

Dla Twoich uściślając. ;)
Moje się ani nie drapią, ani nic im się nie dzieje.

Anonymous - Wto Mar 15, 2011 21:13

Jak przy każdej ściółce ryzyko jakieś minimalne jest i się zdarza, miałaś bel pecha, bo reszcie szczurów nic nie jest. ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group