To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Rozmnażanie - Porody w odstępie kilku tygodni

martuś8805 - Sob Maj 15, 2010 17:48
Temat postu: Porody w odstępie kilku tygodni
mam pytanie,kupiłam dwie samiczki,okazało się że mam parke,samca oczywiście wykastrowałam jak się tylko zorientowałam,ale samiczka była już w ciąży..młode miały 4 tygodnie jak pojawiło się 7 następnych i skąd??!! weterynarz twierdzi że szczury są na tyle inteligentne że samica może urodzić część młodych,tyle ile jest w stanie wykarmić a reszte przenosić do czasu aż pierwszych nie będzie musiała już karmić..dodał że u domowych szczurów bardzo rzadko się to zdarza ale jednak.. faktycznie tak się to nałożyło,młode zrobiły się samodzielne to przyszły na świat następne..i one były już dziwne,jakby przenoszone a po dwóch dobach padły. słuszał ktoś o czymś takim?? dodam że byłam u innego weterynarza potwierdzić czy mój Artur jest faktycznie wykastrowany.
Anouk - Sob Maj 15, 2010 17:53

martuś8805, po jakim czasie od kastracji samiec został połączony z samicą? Po jakimś czasie od kastracji samczyk może zapłodnić samicę.
Cola - Sob Maj 15, 2010 17:56

martuś8805, w poprzednim temacie napisałaś że twoj samiec otworzył sobie klatke i wszedł do samicy... :/
Niamey - Sob Maj 15, 2010 17:57

Od pierwszego porodu do drugiego upłynęło akurat tyle, że to najprawdopodobniej druga ciąża - szczurka może zajść w ciążę zaraz po tym jak urodzi młode. Jeśli samiec miał wtedy do niej dostęp, choćby nawet przez chwilę i nawet jeśli to było kilka dni po kastracji, to po prostu zapłodnił ją jeszcze raz.
L. - Sob Maj 15, 2010 17:58

a ja bym się przeszła na usg i zrobila rtg, cz czegoś nie ma tam w brzuchu.
bo zaraz się okaże, że samiczka Ci odeszła, bo jej macica gniła.

martuś8805 - Sob Maj 15, 2010 18:08
Temat postu: mój błąd..przepraszam
tak bo otworzył klatkę samicy,źle to sformułowałam,nie chcialam już pisać od początku jak to było bo chodziło mi tylko o to czy możliwe jest to co mowił weterynarz..przepraszam za to.

[ Dodano: Sob Maj 15, 2010 18:11 ]
na usg w takim razie wezmę ją jak najszybciej..a czy teraz jaj jest 5 tygodni po kastracji to może ją zapłodnić??

baradwys - Sob Maj 15, 2010 19:08

martuś8805, mnie mówiono że po 2 tygodniach nie ma już możliwości zapłodnienia. Mam kilku kastratów i łączyłam ich z samicami po minimum 3 tygodniach i nie było nigdy żadnej niespodzianki...
Nakasha - Pon Cze 07, 2010 21:34

Trochę odkopię....

Cytat:
weterynarz twierdzi że szczury są na tyle inteligentne że samica może urodzić część młodych,tyle ile jest w stanie wykarmić a reszte przenosić do czasu aż pierwszych nie będzie musiała już karmić.


To jest totalna bzdura
. :shock: Lepiej jak najszybciej zmień weterynarza...

Samiczki mają tuż po porodzie rujkę poporodową i wtedy mogą zajść w ciążę. Taka ciąża trwa zazwyczaj nieco dłużej, niż przepisowe 21 - 24 dni (podobno nawet do 30 dni). Prawdopodobnie samiec zapłodnił samiczkę tuż po jej pierwszym porodzie.

Samce są po kastracji płodne nawet i ponad 2 tygodnie, chociaż ja łączyłam kilka lat temu moje kastraty 10 dni po zabiegu i ciąż nie było. Ale nigdy nie wiadomo, bo płodność samca może się utrzymać ponad 14 dni.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group