To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Pododermatitis

furburger - Wto Paź 18, 2011 15:41

Kasik, dzięki, to jest takie delikatne więc mam nadzieję że alantan pomoże :)
paullla17 - Pon Lis 14, 2011 00:06
Temat postu: opuchnięte stopki
zauważyłam że tylne łapki maksa mają zaczerwienione odstające opuchnięcia, nie za bardzo rozumiem czym jest to spowodowane. kratki jest bardzo mało nie licząc drabinki po której wybiegają z klatki może dlatego, zwykle biegają po gumoleum. maks też ostatnio trochę przytył, wraz z rufusem ale ten już znów jest chudziutki... wygląda to jak odcisk chyba, ale nie widać żadnych uszkodzeń jedynie górkę na stopie spuchnięta lekko i zaczerwienioną.
tak to wygląda mniej więcej


jakiej maści mogę użyć? czy może się nie martwić, rufus też miał raz zaczerwienienie i przeszło. nie wygląda to poważnie ale nie chcę by się w coś takiego przerodziło.

Pyl - Pon Lis 14, 2011 00:22

paullla17, tutaj masz wątek odnośnie odcisków na łapkach.
paullla17 - Pon Lis 14, 2011 00:28

dzięki tylko mało tam pisze, mam alantan i tribiotyk tylko nie jestem pewna czy mam już działać czy mu przejdzie. alatanem po robię na początek tylko pewnie zaraz po wyciera w podłogę a ta beksa ze mną długo nie usiedzi
Dori - Pon Lis 14, 2011 00:33

paullla17, odciski schodzą po detreomycynie.
Samo przyszło, ale samo nie zejdzie.

Pyl - Pon Lis 14, 2011 00:46

paullla17, ale można zadać tam pytanie, niepotrzebny nam kolejny wątek o tym samym.
Layla - Pon Maj 11, 2015 11:14

Dawno nie miałam do czynienia z odciskami. Mój grubas jeszcze ich nie ma, ale ma lekko zaczerwienione pięty, co moim zdaniem zwiastuje odciski. Czy potraktowanie ich alantanem wystarczy na początek? Jakie są teraz "trendy" w kwestii odcisków?
Skarpetka - Wto Lip 14, 2015 14:42
Temat postu: pododermatitis u myszki?
Hej, co prawda nie szczur, a mysz. Na łapkach pojawiło się coś jak stan zapalny i opuchlizna, wet skomentowała, że właśnie przypomina jej to sytuację, z jaką często ma do czynienia przy szczurzych łapkach. Chciałabym zatem zapytać, czy to wygląda podobnie jak coś, co wystąpiło u któregoś z Waszych podopiecznych? Czy może to być owy pododermatitis?
Tutaj są zdjęcia i dłuższy opis:
http://www.myszy.info/vie...p=317907#317907



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group