To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Sklepy zoologiczne godne polecenia

S89 - Sob Sie 13, 2011 20:06

Wiewiora napisał/a:
ja w Bydgoszczy kupuję przy ul. 3 maja (taki dwupiętrowy).

ZOO MARKET. Ja mam kontakt z Inter zoo, więc jakby ktoś oczekiwał jakiejś karmy/ściółki to piszcie na PW.

Karmell - Śro Wrz 14, 2011 21:06

Jeśli chodzi o Poznań to ja polecam sklep zoo na Dąbrowskiego niedaleko Kościelnej. Są tam zwierzaki, ale porozdzielane płciami, zawsze mają czysto w akwarium (no troszkę za małe, ale miały tam jakieś 'zabawki') i zawsze mają jedzenie w miskach itd. ;p
Karena - Śro Wrz 14, 2011 21:08

Karmell, mieszkam 7min pieszo od tego sklepu a nigdy tam nie trafiłam, jutro się przejdę :D dzięki za cynk
Karmell - Śro Wrz 14, 2011 21:21

Prosz :D
Stamtąd miałam królika, świnkę morską itd i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby jakieś zwierze okazało się chore czy coś :)

Karena - Śro Wrz 14, 2011 21:22

Off-Topic:
Karmell, jestem przeciwniczką kupowania zwierząt z zoologa ale na asortyment zerknę chętnie

Asmena - Śro Wrz 14, 2011 21:25

Ja jeszcze rok temu wchodziłam do zoologów, ale teraz omijam je szerokim łukiem ;) Nie chcę patrzeć na zwierzęta, które w takowych sklepach sprzedają, a ceny karm i akcesoriów mają taką przebitkę, że bardziej opłaca się płacić za przesyłkę w sklepach internetowych...
Iskrunia - Czw Wrz 15, 2011 07:47

ZOOMARKET owszem ma duży wybór karm itd,ale mam potężne ALE do nich za utrzymywanie zwierząt,kiedyś zwróciłąm uwagę gostkowi który tam króluje że szczury nie mają wody ani żarła,że około 3 miesięczne samice są zapładniane przez samce i w ogóle nie oddzielane.Żyją w akwa po kilkanaście sztuk,ostatnio w takim akwa naliczyłam chyba z 20 ciurów w tym 3 matki karmiące oseski po których reszta łaziła.Więc jednym słowem NIE POLECAM ze względu na warunki.
INTER ZOO jest spoko,pracował tam kiedyś mój kumpel ,żarło mają spoko,ściółka też,gostek od gryzoni ma wiedzę ale nie powalającą.
Barsdzo polecam sklep na Dworcowej 60, to sklep kumpla który na gryzoniach zna się trochę lepiej od ludzi w innych sklepach.Mankamentem jest to u niego że jeszcze nie rozkręcił na tyle biznesu by mieć karmy które ludzie kupują dla ciurów.Mówił że będą ale jeszcze nie tereaz.Ciekawostką jest u niego to że kilka dni w tyg. robi pogadanki w sklepie dla dzieci ze szkół podstawowych nt. zwierząt.Poza tym ma otwarty sklep pół h wcześniej od innych i pół h dłużej.Asortyment ma gadzi,psi, koci,gryzoniowy.Gryzonie mają porządek,porozdzielane płciami,nie jest ich za wiele.Na gadach się nie znam ale chyba mają pełen wypas , no i te pająki brrr .POLECAM

S89 - Czw Wrz 15, 2011 12:20

Iskrunia napisał/a:
INTER ZOO jest spoko,pracował tam kiedyś mój kumpel ,żarło mają spoko,ściółka też,gostek od gryzoni ma wiedzę ale nie powalającą.


Znam osobiście faceta, który teraz pracuje na stanowisku gryzoni. Może i nie ma 100% wiedzy, ale stara się bardziej niż ktokolwiek w tamtym sklepie ;) To trzeba przyznać.

Dobrze wiedzieć, że jest nowy sklep ;P Dzięki za cynk Iskruniu.

dusia - Czw Wrz 15, 2011 12:38

chyba nie ma tu nikogo z mojej mieściny, ale napiszę:

Miasto - żory k. rybnika
Nazwa - ZooPersik
Adres - ul. Garncarska (śródmieście, naprzeciw kościoła)
Zwierzęta (tak/nie) - przez pierwsze tygodnie nie, potem widziałam myszoskoczki 2-3 w klatce i w drugiej chomiki, ackzolwiek sklep skupia się głównie na karmach/odżywkach (głównie dla psow i kotów, bo hodowlą kotów rasowych się włascicielka zajmuje), wyposażeniu.
Uwagi/uzasadnienie - duży wybór karm/żwirku/odzywek, bardzo miła obsługa i przede wszystkim - znająca się na zwierzętach, potrafiaca doradzić najlepszych rozwiązań, jak na razie sklep raczkuje, wiec wszystkiego nie ma, ale pani zbiera listę o co ludzie pytają i szuka najtańszych rozwiązań (miała zamówić mi VL ale w jednej hurtowi ceny były "niesatysfakcjonujące dla klienta" więc szuka innej), wielki plus - mają ściółkę chipsi czego nie znalażlam w żadnym innym w cenie zaledwie 2zł droższej niż na zooplusie (raz zapytałam i teraz ją zamawia) do wyboru do koloru rózne opcje zapachowe, pełna gama produktow Herbal Pets, z karm na razie patrzałam na Vitacraft i cenowo taniej niz w innych zoologicznych. No i chyba na tyle, może ktoś kiedyś do Żor zabłądzi ;)


edit @down - no to się cieszę że pomogłam :)

Tygrys - Czw Wrz 15, 2011 12:58

dusia, szukałam w mojej okolicy dobrego sklepu, bo w Jastrzębiu nic mnie nie satysfakcjonuje. Wybiorę się przy okazji do Żor, dzięki :)
A ja skupiam sie teraz na rzeczach dla kociaka więc trafiony :P

Iskrunia - Czw Wrz 15, 2011 13:10

S89 tak masz rację ten koleś z inter jest całkiem spoko,można z nim pogadać tylko drażni mnie w nij jedno że jeżeli ja przychodzę i chyba trochę więcej wiem nt ciurów to on tak dziwnie ze mną rozmawia,czuje się tak jakbym go obrażała moją wiedzą :) :) ale to może tylko moje odczucie,ogólnie owszem INTER jest spoko i ceny karm mają świetne,tańsze niż np w ZOO MARKECIE :)
Wiewiora - Czw Wrz 15, 2011 13:26

Iskrunia, też mi się nie podobają warunki w Zoo Markecie, raz im zwróciłam uwagę jak w klatce siedziała szczurza matka z młodymi i parę młodych wyglądało jakby nie żyło. jeszcze tam były jakby dwa mioty-starszy i młodszy. ale tam mają duży wybór karm, ja w Bydgoszczy nie jestem za długo i nie mam obczajonych tak dobrze sklepów, a tu mają tą karmę co kupuje...co do sklepu na dworcowej widziałam że się otworzył, ale był wtedy zamknięty.jakoś pójdę się tam z ciekawości popatrzeć :)
martusia - Czw Wrz 15, 2011 13:48

U mnie w mieście jest taki zoologiczny, gdzie nie sprzedaje się zwierząt .
Mangusta - Sob Wrz 17, 2011 21:27

Chciałam polecić sklep http://www.4lapy.home.pl/ znajdujący się na osiedlu Botanik w Lublinie. To mały sklepik nie sprzedający zwierząt, pracują w nim ludzie, z których część kiedyś pracowała w schronisku na Metalurgicznej. Tzw rodzinny interes ze świetnym, racjonalnym podejściem do zwierząt, sprowadzą wszystko na zamówienie, plus od 30zł w górę dowóz zakupów do domu jest gratis.
wojsza - Nie Wrz 18, 2011 14:09

martusia napisał/a:
U mnie w mieście jest taki zoologiczny, gdzie nie sprzedaje się zwierząt .


To byłaby ciekawa koncepcja zoologa który zamiast zwierząt w sklepie ma kontakty na przykład z hodowlami zrzeszonymi i organizują zwierzątka jak ktoś chciałby kupić hmm...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group