To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Sklepy zoologiczne godne polecenia

Kasik - Pon Lip 18, 2011 13:37

Sprawa tyczy się zoologa w Galerii Bałtyckiej.

Ile według Was mają te szczurki? Jak już odpowiecie, opowiem Wam bajeczkę...



Dodam, że rękę mam małą (rozmiar 6,5 jeżeli komuś to coś mówi, dł. 16cm) i nie rozprostowaną całkowicie, a szczurki tam są co najmniej 4.

EDIT: Dodam, że już na pewno nie miały problemów z chrupaniem karmy (na szczęście :roll: ).

AngelsDream - Pon Lip 18, 2011 13:55

Kasik, nie dałabym im więcej niż 4-5 tygodni, ale oceniać ze zdjęć raczej trudno, a co się w tym sklepie dzieje?
Sysa - Pon Lip 18, 2011 14:05

Jak dla mnie to mają z 3 tygodnie?
mmarcioszka - Pon Lip 18, 2011 14:12

Myślę, że 3-4 tygodnie...
Martuha - Pon Lip 18, 2011 14:17

Ze 4 tygodnie na pewno :]
Sysa - Pon Lip 18, 2011 14:41

Martuha, ja bym nie pisała czegoś "na pewno". Bo to tylko zdjęcie, a poza tym dla mnie lepszym wyznacznikiem wieku szczurów jest ich koordynacja ruchowa a nie wielkość, to inna sprawa. :P
Martuha - Pon Lip 18, 2011 14:45

Sysa, no tak o tym nie pomyślałam,że słowo na pewno ktoś weźmie całkiem na poważnie-mój błąd :P Powinnam napisać :na moje oko,albo wydaje mi się,że mają ze 4 tygodnie,bo jednak ręki uciąć nie dam :)
Kasik - Pon Lip 18, 2011 18:44

Tak też właśnie myślałam, ale wolałam jeszcze się upewnić. No to teraz wspomniana bajeczka...
[K]asik
[P]ani sprzedawczyni 1 i 2
i akcja właściwa:
[K] Dzień dobry, ile mają te szczurki?
[P] 3 miesiące.
[K] Ile???
[P] 3 miesiące.
[K] Aha, dziękuję...
Trochę zdezorientowana odeszłam od kasy i stanęłam, by znów przyjrzeć się szczuraskom. I skorzystałam z okazji, by zapytać drugą kobietę, bo akurat podeszła.

[K] Przepraszam, w jakim wieku są te szczurki?
[P2] 3 miesiące.
Znów dezorientacja. Chwilę poczekałam, bo pani obsługiwała innego klienta, po czym podeszłam znów.
[K] A tak naprawdę to ile mają?
[P2] Nie rozumiem?
[K] No w jakim naprawdę są wieku? Bo 3miesięczne szczury są dużo większe.
[P2] No wydaje mi się, że 3 miesiące, ale zaraz zapytam, bo koleżanka tu lepiej wie. Ej, ile mają te szczury?
[P] 3 miesiące.
[K] Yyy, chyba 3 TYGODNIE?
[P] Nie, 3 miesiące. Zaraz, yyy, noo, nie no 2,5 albo 3 miesiące. Jakoś tak.
[K] Proszę pani, niemożliwe. 3miesięczne szczury są takie (tu pokazałam gestem w stylu "taaaaka ryba"). Półtorej miesiąca to może mieć tamten, który siedzi sam (i tu wskazałam na glutka, co był dwa razy większy niż te maluchy).
[P] Oj, nieee. Ten jest już u nas dłuuugo.
[K] Znam się na szczurach, wiem jak wyglądają 3miesięczne, więc czemu mówi mi pani nieprawdę?
[P] Proszę pani, szczury jak przyjeżdżają do nas, muszą mieć minimum 8 tygodni, żeby je odłączyć (... :hahaha: )
[K] Nie, wystarczy minimum 4. I nie wiem, czemu pani mówi mi nieprawdę.
[P] Ale te szczury mają 3 miesiące.
[K] Więc albo to Was okłamują, albo teraz pani mnie okłamuje.
[P] Nieee....
[K] Dobrze, dziękuję, do widzenia.

Aż zwątpiłam, że może to mi się coś pokićkało, więc dlatego zapytałam Was...

I prośba do osób z Gdańska, może ktoś by chciał pochodzić i pouświadamiać panie, i przy okazji zadbać, by szczurki zostały rozdzielone płciami... Im więcej nas, tym lepiej. Bo mi oczywiście z nerwów zabrakło języka w gębie, by wpaść na to, że skoro to 3miesięczne szczury, to już dawno mogą się rozmnażać. Na moje oko mają 3-4 tygodnie, więc to ostatnia chwila, by je rozdzielić, może akurat by się udało.

Jeżeli to zły temat, to proszę o przeniesienie (bo ten sklep NIE JEST godny polecenia... )

Layla - Pon Lip 18, 2011 19:05

Kasik, walczę z Galerią już od bardzo dawna, mam tam co prawda pewną ulubioną panią, ale ona niestety, jak twierdzi, nic nie może zrobić :?
Kasik - Pon Lip 18, 2011 19:47

No dobra, a czy to, że sprzedawcy okłamują klientów łapie się pod jakiś paragraf? Bo generalnie sprzedawcy nie mają prawa wprowadzać klienta w błąd, ale jeżeli chodzi o zwierzęta, to pewnie będzie ciężko, żeby udowodnić prawdziwy wiek szczurów...
Martuha - Pon Lip 18, 2011 19:54

Kasik, sprzedawca może nie wiedzieć w jakim wieku są szczury,czasem szczury z zoologa są dużo mniejsze niż wyglądają np moja Iva była najmniejszym szczurem jakiego kiedykolwiek miałam i w życiu nikt z forum nie dąłby jej nawet 2 miesięcy ;) Tak naprawdę myślę,że niewiele wskórasz,a i większość szczurów w zoologach nie jest rozdzielona według płci.A kolejna sprawa to nie wiem czemu to jest w dziale polecanych zoologów :D
Kasik - Pon Lip 18, 2011 20:10

No bo chyba nie ma tematu niepolecane, albo ja nie mogłam znaleźć. Dlatego jak coś, to proszę o przeniesienie, nie widziałam innego lepszego tematu.

Wściekłam się na tę babę, że ze mnie idiotkę próbuje zrobić.

S89 - Śro Sie 10, 2011 12:21

Dobra, a co powiecie o sklepach w Bydgoszczy? Gdzie można zakupić dobre żarcie i ściółkę dla szczurzastych, hm?
fen - Śro Sie 10, 2011 13:27

Sklep w galerii ogólnie jest dla mnie podejrzany.
Chciałam się dowiedzieć skąd biorą szczurki to dostałam odpowiedź "z tej samej hodowli co myszy", chciałam zapytać o płeć "nie wiem jeszcze się nie da sprawdzić u nich" a miały spokojnie miesiąc. Ale i tak mają lepsze warunki niż np. sklep w Gdyni Chylonii.
A dla mnie ze zdjęcia wyglądają już na te 4 tygodnie chyba... Ledwo bo ledwo ale co cóż.

Wiewiora - Czw Sie 11, 2011 17:09

ja w Bydgoszczy kupuję przy ul. 3 maja (taki dwupiętrowy). Mają tam nawet spory wybór karm, tak samo jeśli chodzi o ściółki moim zdaniem. mogę tam kupić wszystko co potrzebuje w jednym miejscu :)
to jest moje zdanie, bo nie mam jeszcze obeznanych wszystkich sklepów w mieście, ten mam w okolicy i uważam za dobry :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group