To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Uniwersalne, polecane sposoby na oswajanie szczurów

majlena - Nie Kwi 21, 2013 04:38

LawinaPL, nie obawiaj się, dwóm szczurkom będzie raźniej. Drugi szczur to konieczność. Szczur samotny jest nieszczęśliwy, nawet jak się nim zajmujemy. Szczury z natury żyją w stadach, więc dwa to minimum konieczne.
Poczytaj trochę na forum o stadności i inne info o żywieniu, opiece czy tu poprzednie posty o oswajaniu. Naprawdę można się z tego forum wiele dowiedzieć. Tylko proszę, nie kupuj szczurka w sklepie zoologicznym. W dziale oddam, jak pisała Martini, jest wiele pięknych chłopców-szczurków szukających domu i za darmo. Twój Remi będzie Ci wdzięczny.
A Remisia bierz często na ręce, chowaj pod bluzkę, to pozwoli mu się przyzwyczaić, że u Ciebie krzywda się mu nie stanie i się do Ciebie przekona. Cierpliwości i spokoju życzę.

Edit: och, przepraszam, nie zauważyłam, że jest jeszcze jedna strona tematu.

Narowista - Nie Kwi 21, 2013 12:03

Mam pytanie. Co znaczy gdy szczurek mruży oczy, jak zbliżam rękę ?
Samisiek - Pon Kwi 22, 2013 18:41

Witam wszystkich.. Od soboty jestem posiadaczką samiczki o imnieniu Lusia.. Zupełnie niewiem jak ją oswoić. Mała w dzień raczej siedzi w domku i śpi.. Wyciągnąć ją na siłę i pod bluzę? :?: :( Jakoś nie umiem się do tego zabrać... Proszę o pomoc!!!
limomanka - Pon Kwi 22, 2013 20:14

Samisiek, po pierwsze spraw jej koleżankę. Szczury są zwierzętami stadnymi i potrzebują towarzystwa swojego gatunku do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to odpowiedzi i wskazówki znajdziesz wcześniej w tym temacie - możesz próbować na siłę lub na smakołyk.
Cegriiz - Pon Kwi 22, 2013 20:14

Samisiek, wszystko jest w tym dziale. Potrzebujesz dużo cierpliwości i przede wszystkim koleżanki dla Lusi. Szczury to zwierzęta stadne i Lusia koleżanki potrzebuje.
LawinaPL - Pon Kwi 22, 2013 20:27

majlena,
Dzioękuje bardzo za dobre rady ^^
Jednak u tego samego zoologa gdzie był Remuś był też jego Braciszek i dziś już jest wśród nas :)
Co prawda wiem że nie powinnam kupować od zoologa , ale jakoś tak wyszło..
Remi na pcozątku miał go gdzieś i wchodził nam na ramiona i szyje ogółem taki dzikusek ^^
Teraz Leonek siedział nam na ramionach i mi na dłoni.. był narazie troszkę nieswoji...
Narazie Remuś łazi po łóżku a Leonek też za Remim wyszedł i siedzi u taty na ramiueniu..

Moja mlodsza siostra oczywiscie skacz ei go stresuje i beczy...
Dlatego jak najdalej od niej

Teraz Remi chyba nabrał większej śmiałości .. ciesze się że namówiłam rodziców na 2giego szczurka i teraz jest pewno lepiej ^^

Dziękuje za wszystko wam ^^

Layla - Wto Kwi 23, 2013 09:51

LawinaPL napisał/a:
Co prawda wiem że nie powinnam kupować od zoologa , ale jakoś tak wyszło..
Jakie "tak wyszło"? Przepraszam, ale ja tego nie rozumiem, skoro wiesz, dlaczego jest to niewłaściwe, to po co to robisz? Teraz już za późno, ale mam nadzieję, że wiesz, że przez Twoje postępowanie nie znalazł domu choćby jeden z kilkudziesięciu szczurów do adopcji z ogłoszeń. Powodzenia w oswajaniu.
LawinaPL - Wto Kwi 23, 2013 10:12

Layla,
Wyszlo tak bo mama nie wiedziala a pozniej chcielismy mu brata kupic i kupilismy
Nie znalazlby tez domu zaden szczurek co sie dreczyl w zooologu
Mama nie chciala chodzic po hodowlach zadnych

Dziekuje c;

wilczek777 - Wto Kwi 23, 2013 10:27

Layla, nie pisze o hodowlach tylko o szczurach które są z interwencji/wpadek i szukają nowych domów. Te szczury nie nakręcają chorego interesu jakim są sklepy zoologiczne. "Ratując" tego szczurka skazałaś kolejnych kilka na niepewność - czy trafią na karmę, czy do domu gdzie będą trzymane pojedynczo,w akwarium i do tego karmione Vitapolem. O adopcji wiedziałaś bo całe forum krzyczy o tym, żeby nie kupować ogonów w zoologu. Co się stało to się nie odstanie ale na przyszłość pamiętaj, że kupno szczura w takim miejscu to żadna dla nich pomoc.
LawinaPL - Wto Kwi 23, 2013 12:45

wilczek777,Ani moja mama ani tata by się nie zgodzili.. zoolog był ostateczny .. jakbym mogła to bym kupiła z hodowli
mmarcioszka - Wto Kwi 23, 2013 12:57

LawinaPL, dlaczego nie zgodziliby się na adopcje :shock: ?
Cegriiz - Wto Kwi 23, 2013 17:53

LawinaPL, adopcja/ interwencja. Rodzice podpisują "papier" i masz szczura za darmo.
Kasik - Wto Kwi 23, 2013 19:58

A czasem nawet papieru podpisywać nie trzeba ;)
LawinaPL - Śro Kwi 24, 2013 18:06

mmarcioszka, i Cegriiz,
Moi rodzice nie wiedzieli na poczatku na zoolog poslzi i kupili mi Remiego
Pozniej chcielismy mu kupic brata i do zoologa po niego poszlismy

tez sie troche nie ciesze z tego wyboru , ale teraz mam dwie wspaniale pociechy .. chociaz sa z zoologa nie s agorsze od innych i kocham je mocno

Ciesze sie ze je mam i ze moge sie rozwijac z nimi ;)

Teraz tylko chce je oswoic i wychowac jak najlepiej :)

I mam pytanie.. Co ile powinno sie zmienic sciółkę w klatce ? Ja zmieniam co 4-5 dni

hekatomba - Czw Kwi 25, 2013 17:43

LawinaPL napisał/a:
Moi rodzice nie wiedzieli na poczatku na zoolog poslzi i kupili mi Remiego
Pozniej chcielismy mu kupic brata i do zoologa po niego poszlismy

To już wiemy, ale problem w tym, że nie było to najlepsze posunięcie. W tej chwili i tak nie ma to już większego znaczenia, ale na przyszłość, gdy zdecydujesz się powiększyć swoje stadko, nakłoń rodziców do adopcji, ewentualnie zapisania się na miot w którejś z zarejestrowanych hodowli.

Cytat:
chociaz sa z zoologa nie s agorsze od innych i kocham je mocno

To nie jest kwestia tego, że szczury ze sklepów zoologicznych są "gorsze". Tutaj bardzo szczegółowo omówiono ten temat.

Off-Topic:
Cytat:
Co ile powinno sie zmienic sciółkę w klatce ? Ja zmieniam co 4-5 dni


Nikt Ci nie odpowie na to pytanie, bo nikt nie wie, jakiej ściółki używasz. Generalnie moment, w którym ściółka nadaje się do wymiany, zwykle da się wyczuć (dosłownie :wink: ). Opinie forumowiczów o poszczególnych rodzajach podłoża znajdziesz w tym temacie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group