To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Pervivet

Anouk - Sob Mar 13, 2010 16:11
Temat postu: Pervivet
Czy stosował koś z Was ten preparat? Wet dał mi takie coś dla Roniśki, bo nieco kicha, ale nie słychać szmerów w płucach ani nic. Czy te witaminy można podawać też reszcie (zdrowego) stada?
babli - Sob Mar 13, 2010 16:13

Też kiedyś dostałam od wetki pervivet. Mówiła mi, że można podawać bez obaw całemu stadu. :)
Bel - Sob Mar 13, 2010 16:27

Anouk, jak najbardziej :) moje też dostawały :)
Phina - Sob Mar 13, 2010 17:48

Jak powyżej :) Moje też dostawały Pervivet i przy przeziębieniu, i profilaktycznie dla wzmocnienia do czasu aż nie zgubiłam buteleczki ... Możesz podawać ;)
susurrement - Pią Maj 21, 2010 00:14

trochę info ze strony producenta:
SKŁADNIKI
Woda, gliceryna

SKŁAD w 1 ml
witamina A 6 070 IU
witamina D3 12,1 IU
witamina E (octan tokoferolu) 0,2 mg
witamina B1 0,364 mg
witamina B2 0,197 mg
witamina B6 0,261 mg
kwas nikotynowy 0,734 mg
witamina C 60,8 mg
inozyna 4 mg

Roztwór zawiera witaminy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, a przede wszystkim dostarcza niezbędną w żywieniu świnek morskich witaminę C.

STOSOWANIE
Małe gryzonie
Chomiki, szczury, gerbile, myszy 2-4 krople dziennie z wodą lub z karmą

W stanach zwiększonego zapotrzebowania dawkę można podwoić.
1 ml = 31 kropli

Anomalia - Sob Sie 06, 2011 21:20

Nie rozumiem. Czyli na np. 100ml, 3100 kropli? :zonk: Bo już zgłupiałam... Chyba, że to chodzi o ml w butelce czy co...
Hanami - Nie Sie 07, 2011 10:37

Anomalia,
info o lekach mają datę maj 2010. Zwróć się do autorki z zapytaniem, czy nie popełniła jakiejś literówki. Ale moje szczurki dostały w trakcie przeziębienia pervivet z zaleceniem dwa razy dziennie po dwie krople. Stosować: do całkowitego zużycia preparatu. To są przecież witaminy więc mają raczej działanie wzmacniające i uzupełniające ewentualne niedobory witamin z pokarmu.

Anomalia - Nie Sie 07, 2011 11:39

Nie, chciałam się po prostu dowiedzieć, ile dać kropli do 100ml poidła.
Hanami - Nie Sie 07, 2011 12:19

Anomalia - na logikę. Jeżeli dzienna dawka to 4 krople, więc jeżeli spijają całe poidło dziennie, to dawaj do niego 4 krople.
Gdy masz większą ilość szczurków, to nalewaj tak mało, żeby np. do południa wypiły wszystko, i nalewając nowej wody ponownie dodaj 4 krople.
Czy Twoje szczurki nie jedzą np. jogurtu? Wtedy łatwiej dawkować.
Ja mam wszystkiego 2 sztuki i do jogurtu indywidualne miseczki. Każda dostaje odrobinę rano z 2 kropelkami i wieczorem odrobinę z 2 kropelkami. Mam ten komfort, że wiem, iż każda z nich zjadła swoją dzienną dawkę.

Anomalia - Nie Sie 07, 2011 13:05

Dawałam im do gerberków, ale obecnie mają przerwę, bo chcę zobaczyć, czy ich nie przebiałaczyłam. W takim razie dam do poidła tyle wody ile wypiją w jeden dzień, no i do tego 4 krople.
Dzięki.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group