To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Przewężenie ogona

dominiquita - Nie Lut 07, 2010 20:16
Temat postu: Przewężenie ogona
Witam,

Chciałam napisac o przewężeniu ogona. Może ktoś miał już z tym do czynienia, a może ma szczura z podobnymi objawami i chciałby się dowiedzieć co to.

Schorzenie to występuje najczęściej u bardzo młodych szczurów. Pojawia się wskutek nadmiernego wysuszenia powietrza, zwłaszcza zimą, gdy chodzi centralne. Objawia się to pierścieniowymi, postępującymi ku górze i dołowi strupami. Często jest mylone z przebiałczeniem lub jakimś pasożytem. Leczenie jest proste: wystarczy preparat nawilżający, najlepiej na bazie glikolu plus antybiotyk. Ostrzegam, że mimo iż jest to choroba szczurzej młodzieży, może się również przytrafić starszym ogonom, jeśli np. ogonek był złamany. Tak było z moim szczurem. Niestety, nie dożył końca kuracji - najprawdopodobniej miał problemy z krzepliwością krwi. Otworzył mu się ostatni strup, który został i się wykrwawił. Opatrunek nie pomógł. Rano już był we wstrząsie i godzinę później odszedł. A kretyn weterynarz na moje uwagi wcześniej odpowiadał, że żadne zwierzę nie może się wykrwawić przez ogon.

S - Pon Lut 15, 2010 13:52

Na problemy z krzepliwością - gaza nasączona adrenaliną przyłożona do rany. Kilka razy w ten sposób ratowałam swoją Negrę.
Za późno dla Twoje go szczurka, ale może ktoś skorzysta.
Warto mieć dwie ampułki adrenaliny w domu.

Kuzyn - Pon Lut 15, 2010 14:42

S napisał/a:
Warto mieć dwie ampułki adrenaliny w domu

Tego chyba bez recepty nie kupisz :)

Ewa - Pon Lut 15, 2010 23:46

Nie kupisz bez recepty i trzeba koniecznie trzymać w lodówce i dość krótki okres przechowywania Ja to mam w razie wstrząsu alergicznego.
S - Wto Lut 16, 2010 08:41

Adrenalinę dostałam od weta.
Cola - Pią Mar 26, 2010 23:55

Wetka nie wie co to, ale nic nie poradziła:


Czy to jest to przewężanie?
Bo jak tak, to ja uświadomię panią doktor, żeby nam coś zapisała...
Pojawiło się to u prawie 3 letniego i 8 miesięcznego szczura.
Strasza ma to już długo, w ogóle nie postępuje, zrobiła się taka cieniutka biała końcóweczka.
Natomiast u młodszej zauważyłam dziś.

Wampiwor - Sob Mar 27, 2010 00:20

Coluś, wygląda jakby tylko łuski z ogona sobie starły, myślę, że to raczej jakieś uszkodzenia mechaniczne. Mam nadzieję!
Layla - Sob Mar 27, 2010 08:31

Cola, moje też tak mają czasem, a nie sądzę, żeby to było coś złego, pewnie faktycznie łuski się starły.
izoldka - Sob Mar 27, 2010 09:23

sluchajcie a jezeli na ogonku aguotki dotad ciemnym z jedna biala plamka pojawia sie coraz wiecej bialych plamek(tak jakby ogon z ciemnego zmienial sie w bialy),to normalne? czy cos sie dzieje?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group