To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Rodowody - co i jak

wuwuna - Śro Lip 14, 2010 17:09

Loryel, niestety Azi jest teraz bardzo zajęta, prosimy o cierpliwość, wszystko w swoim czasie. :wink:
Loryel - Śro Lip 14, 2010 23:48

To mi właśnie przyszło na myśl. Ale przypominam się jakby co. I jak najbardziej rozumiem :)
wuwuna - Czw Lip 15, 2010 00:05

Loryel, nie martw się nic nie zginie. :) Po prostu nagła sprawa i chwilowe opóżnienia. :wink:
Azi - Pią Lip 16, 2010 20:53

Loryel, dostałam.

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2011 17:15 ]
1. drobne błędy (literówki)
- jeżeli jest reklamacja przy odbiorze, albo poprawione na miejscu na rodowodzie i zaparafowane przez osoba wydającą rodowód, albo powtórne wyrobienie na koszt SHSRP
- jezeli nie ma reklamacji przy odbiorze, albo poprawione na miejscu na rodowodzie i zaparafowane przez osoba wydającą rodowód, albo powtórne wyrobienie na koszt właściciela

2. poważniejsze błędy (np. rodzaj odmiany)
- jeżeli jest reklamacja przy odbiorze powtórne wyrobienie na koszt SHSRP
- jezeli nie ma reklamacji przy odbiorze powtórne wyrobienie na koszt właściciela

3. jeżeli dokument zaginął/zniszczył się/nastąpiła zmiana właściciela - powtórne wyrobienie na koszt właściciela

4. jeżeli dokument nie dotarł pocztą/zaginą w trakcie przekazywania/wysyłaki - powtórne wyrobienie na koszt SHSRP

bardzo proszę wszystkich, którzy nie mają rodowodów, a ich szczury są zarejestrowane o informację na adres hodowlahf@gmail.com z dopiskiem "RODOWODY"

Berbelucha - Czw Kwi 21, 2011 17:16

up
BARDZO WAŻNE POWYŻEJ! // Azi

quagmire - Czw Kwi 21, 2011 17:24

Azi, a jak się rodowód dostanie pocztą, to co jest traktowane jako "przy odbiorze"?
Oli - Czw Kwi 21, 2011 17:31

powiem szczerze, że nie rozumiem dlaczego błędy w pisowni miałyby być z powodu właściciela, zwłaszcza w opisie np. umaszczeń czy czegoś takiego... za takie błędy odpowiedzialność ponosi drukujący/wystawiający dokument, więc i on powinien ponosić koszta ponownego wyrobienia według mnie.
Azi - Czw Kwi 21, 2011 17:44

Oli napisał/a:
za takie błędy odpowiedzialność ponosi drukujący/wystawiający dokument, więc i on powinien ponosić koszta ponownego wyrobienia według mnie.
i ponosi, jeżeli właściciel od razu to w rodowodzie sprawdzi i zakomunikuje. Szczególnie, że część osób, żeby przyspieszyć wydawanie dokumentu, samodzielnie robi szablon np. importów.

jak w sklepie coś kupujesz i Ci sprzedawca źle wyda resztę albo zły produkt i się od razu nie upomnisz - też przepada.

Cytat:
Azi, a jak się rodowód dostanie pocztą, to co jest traktowane jako "przy odbiorze"?
tak
Oli - Czw Kwi 21, 2011 17:55

Azi napisał/a:
jeżeli właściciel od razu to w rodowodzie sprawdzi i zakomunikuje.
a co jak w Kato Ci powiedziałam, że jest błędnie moje nazwisko, a Ty mi odpowiedziałaś "oj, to trudno. to wina pewnie hodowcy który źle podał"? ;)
quagmire - Czw Kwi 21, 2011 18:03

To Ci poprawimy teraz na koszt SHSRP. Tylko to zgłoś raz jeszcze, najlepiej mailem i przypomnij, że zgłaszałaś już przy odbiorze i tyle.
Wystawa w Katowicach była trochę ponad rok temu, a posta Azi uaktualniła dzisiaj.

Oli - Czw Kwi 21, 2011 18:08

quagmire napisał/a:
Wystawa w Katowicach była trochę ponad rok temu, a posta Azi uaktualniła dzisiaj.
no wiem, dlatego pytam, bo wtedy mi powiedziała, żeby olać, a nie chcę żeby wyszło, że olanie spowoduje jakieś problemy
quagmire - Czw Kwi 21, 2011 18:09

Oli, ja tam mam w domu szczura, który należy do zuzu ;P
Oli - Czw Kwi 21, 2011 18:11

quagmire, mnie tam literówki nie przeszkadzają, bo nie wieszam rodowodów na ścianach, no ale skoro jest błąd to może to być jakiś problem kiedyś?
Azi - Czw Kwi 21, 2011 18:22

Oli, sprawa z literówkami ma sie tak, że literówki nie unieważniają rodowodu.

ale jak ktoś chce, żeby było ładnie i chce to sobie powiesić na ścianę - jego prawo.

ja w moich własnych rodowodach literówek nie poprawiam, bo mnie one nie rażą, ale rozumiem, ze dla kogoś może być to problem. Natomiast nie podważa on wiarygodności dokumentu.

Jedyna, niedopuszczalną literówką jest błąd w numerze rodowodu. To musi zostać poprawione albo przez zaparafowanie albo przez duplikat.

Oli - Czw Kwi 21, 2011 18:27

Azi napisał/a:
Oli, sprawa z literówkami ma sie tak, że literówki nie unieważniają rodowodu.
aaaa, no to spoko, to nic nie zmieniam. myślałam, że jak takie info dajecie, to że jakieś nowe ustalenia weszły, że ma być wszystko na tip top czy coś. eh, tak mnie stresować no :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group