To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Rodowody - co i jak

susurrement - Nie Lut 28, 2010 23:52

takie głupie pytanie - jak będzie Ci wygodniej: dostać prośbę o 3 rodowody w jednym mailu czy każdą w oddzielnym?
Oli - Nie Lut 28, 2010 23:59

susu, wnioski o rodowody przesyła się pocztą ;) musisz je wypełnić, wydrukować i wysłać.

Off-Topic:
dlaczego mi nie odpisałaś na pw? :(

susurrement - Pon Mar 01, 2010 00:07
Temat postu: Re: Rodowody - co i jak
Oli,
Azi napisał/a:

Każdy, kto jest zainteresowany wyrobieniem rodowodu dla swojego szczura, wysyła do mnie drogą elektroniczną ( hodowlahf@gmail.com ) wypełniony wniosek pobrany stąd: http://www.valhalla-ratte...ekorodowod2.doc (szczur importowany) lub stąd: http://www.valhalla-ratte...ekorodowod1.doc (szczur urodzony w polskiej hodowli) wraz ze skanem/pdfem/zdjęciem potwierdzenia dokonania opłaty.

:]
zrobiłam tak: wydrukowałam, wypełniłam, podpisałam. jak pójdzie przelew to dopiszę datę wysłania przelewu, zeskanuję wniosek i wyślę e-mailem.
a jak będzie trzeba to oczywiście doślę pocztą oryginał wniosku, tak jak to było napisane dalej w poście Azi.

Off-Topic:
musisz mi dać chwilkę na odpowiedź..

Oli - Pon Mar 01, 2010 00:09

:oops: wybacz, jeszcze do nie dawna trzeba było wysyłać pocztą. przepraszam za zamieszanie.
quagmire - Pon Mar 01, 2010 00:13

Ale po wysłaniu wniosku mailem i tak trzeba go dosłać pocztą:
Azi napisał/a:
Następnie każdy dostanie ode mnie adres korespondencyjny, na jaki będzie mógł wysłać wniosek drogą pocztową, jest to konieczne, chyba, że ktoś posiada podpis elektroniczny, wtedy może przymknę oko na brak wniosku podpisanego własnoręcznie.

susurrement - Wto Mar 02, 2010 00:44

quagmire napisał/a:
Ale po wysłaniu wniosku mailem i tak trzeba go dosłać pocztą:
Azi napisał/a:
Następnie każdy dostanie ode mnie adres korespondencyjny, na jaki będzie mógł wysłać wniosek drogą pocztową, jest to konieczne, chyba, że ktoś posiada podpis elektroniczny, wtedy może przymknę oko na brak wniosku podpisanego własnoręcznie.

tak, tak, wiem :)
umiem czytać ze zrozumieniem, niezła byłam z polskiego ;)

Azi - Śro Kwi 21, 2010 20:53

WAŻNE!

wnioski proszę wysyłać na adres: shsrp@wp.pl

quagmire - Czw Kwi 22, 2010 00:15

Azi, może zedytuj w pierwszym poście adres mailowy, uniknie się pomyłek :)
Martuha - Czw Kwi 29, 2010 22:29

Ok to teraz ja bo troszkę połapać się nie mogę.Mam szczurka z hodowli chciałabym mu wyrobić rodowód,ale nie wiem jak Czy potrzeba jakiejś metryki (jak u psów)bo takowej nie dostałam,czy mam się po nią gdzieś,do kogoś zgłosić,czy na podstawie umowy można?No i pobrany wniosek mam wysłać do SHSRP ,czy wcześniej do kogoś ? Bo się pogubiłam w tym a nigdy nie wyrabiałam
L. - Czw Kwi 29, 2010 22:33

Martuha, mówisz o hodowli SHSRP?
hodowca powinien Ci dostarczyć metrykę w ciągu 21 dni od momentu zamieszkania szczura u Ciebie. chyba, że umawiał się z Tobą inaczej.
bez numeru metryki nie wyrobisz rodowodu...

co do konkretnych czynności wszystko masz opisane na 1 stronie tematu.

Oli - Czw Kwi 29, 2010 23:53

Martuha napisał/a:
Czy potrzeba jakiejś metryki (jak u psów)bo takowej nie dostałam
tak, nr metryki będzie Ci potrzebny do wypełnienia wniosku o rodowód

Martuha napisał/a:
czy mam się po nią gdzieś,do kogoś zgłosić
tak, do hodowcy od którego masz szczura

Martuha napisał/a:
No i pobrany wniosek mam wysłać do SHSRP ,czy wcześniej do kogoś ?
w pierwszym poście jest wyraźnie - najpierw mailem ślesz na podany adres, potem dostajesz pw od Azi z adresem i wydrukowany wniosek (ten który wcześniej wysłałaś drogą mailową) wysyłasz podpisany przez Ciebie na podany w pw adres ;)
heniok - Pią Kwi 30, 2010 07:55

Martuha napisał/a:
bo takowej nie dostałam,czy mam się po nią gdzieś,do kogoś zgłosić


Metryka została wysłana pocztą :wink:

Martuha - Pią Kwi 30, 2010 10:13

Aaaaa ok już wszystko wiem :) dzięki wielkie za rozwianie moich wątpliwości,bo się kompletnie nie znam,a to mój pierwszy szczurek z hodowli :) .Przy drugim na pewno będę wiedziała co i jak ;)
Anouk - Pią Kwi 30, 2010 11:50

Przykleiłam, żeby temat łatwo znaleźli użytkownicy mający jakieś pytania lub wątpliwości co do rodowodów. :)
Azi - Sob Cze 26, 2010 12:30

Wielka prośba - wiem, że w kilku rodowodach odebranych na wystawie Katowickiej były pomyłki. Bardzo proszę o napisanie mi na PW, o jakie szczury chodziło i co poprawić na co :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group