To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Rodowody - co i jak

Azi - Pią Lut 05, 2010 23:28
Temat postu: Rodowody - co i jak
Raz jeszcze wyjaśnienie dotyczące wyrabiania rodowodów.

Każdy, kto jest zainteresowany wyrobieniem rodowodu dla swojego szczura, wysyła do mnie drogą elektroniczną ( shsrp@wp.pl ) wypełniony wniosek pobrany stąd: http://www.valhalla-ratte...ekorodowod2.doc (szczur importowany) lub stąd: http://www.valhalla-ratte...ekorodowod1.doc (szczur urodzony w polskiej hodowli) wraz ze skanem/pdfem/zdjęciem potwierdzenia dokonania opłaty.

Koszt wyrobienia rodowodu to 8 zł (w przypadku kiedy jesteśmy członkami stowarzyszenia 5zł) + opłata za przesyłkę poleconą z potwierdzeniem odbioru (6zł niezależnie od ilości rodowodów). Jeżeli rodowody odbiera się osobiście np. na wystawie, nie płaci się za przesyłkę.

Dane SHSRP do wykonania przelewu:

SHSRP
36 1160 2202 0000 0000 8671 0590 (bank Millenium)
ul. Pasłęcka 12c/72
03-137 Warszawa

Jeżeli wniosek dotyczy szczura importowanego, konieczne jest dołączenie zeskanowanej lub sfotografowanej w dobrej jakości (czytelnej) metryki/rodowodu zagranicznego, szczura.

Bardzo proszę, aby maile zawierały tytuł [RODOWÓD] imię szczura.

Następnie każdy dostanie ode mnie adres korespondencyjny, na jaki będzie mógł wysłać wniosek drogą pocztową, jest to konieczne, chyba, że ktoś posiada podpis elektroniczny, wtedy może przymknę oko na brak wniosku podpisanego własnoręcznie ;)

Dla zainteresowanych: pod tym adresem http://spreadsheets.googl...dfU0ZSVVE&hl=en znajduje się baza szczurów z wydanymi polskimi rodowodami. Można też sprawdzić, jakie rodowody czekają na wydanie.

Ponieważ baza przeszła drobną reorganizację, prosiłabym wszystkich posiadających szczury z wydanymi rodowodami o sprawdzenie, czy w kolumnie "sposób" nie widnieje napis "do wyjaśnienia" przy imieniu ich szczura - jeżeli tak, bardzo proszę o kontakt na PW.

Oli - Sob Lut 06, 2010 00:48

Azi napisał/a:
Koszt wyrobienia rodowodu to 5 zł (w przypadku kiedy nie jesteśmy członkami stowarzyszenia 8zł)
to powinno być chyba na odwrót napisane, więcej jest nie-członków. ;)
Azi - Sob Lut 06, 2010 00:52

Oli, to nie ma znaczenia, skoro jest czytelne.
Oli - Sob Lut 06, 2010 00:53

Znam ludzi i wiem, że nie doczytują takich tekstów. ;) Ale jak chcecie. :)
PALATINA - Sob Lut 06, 2010 11:32

Popieram Oli. Ja bym nie doczytała... Tzn. tutaj może tak, ale zwykle nie doczytuję takich rzeczy. :roll:
Martuha - Sob Lut 06, 2010 12:58

Acha czyli kupując szczura z rodowodem to dostaję go tylko z metryką tak?I potem jeśli chcę to mogę wyrobić mu rodowód?Wystarczy tylko zgłosić się do hodowcy?Pytam bo nie mam żadnego szczurka z hodowli,a wkrótce może będę miała.I mam jeszcze takie pytanie,co mi daje rodowód,a co metryka?Czy to jest jak na zasadzie psów,że z rodowodem można wystawiać?
Oli - Sob Lut 06, 2010 13:14

Martek napisał/a:
Acha czyli kupując szczura z rodowodem to dostaję go tylko z metryką tak?
tak, dostajesz metrykę

Martek napisał/a:
I potem jeśli chcę to mogę wyrobić mu rodowód?
rodowód jest niezbędny jeśli chcesz wystawiać szczura na wystawach

Martek napisał/a:
Wystarczy tylko zgłosić się do hodowcy?
Nie, zgłaszasz się do Prezesa SHSRP, w tym wypadku Azi. ;)
Martuha - Sob Lut 06, 2010 13:34

Ok dzięki Oli, już wszystko wiem :)

Edit: To w takim razie rodowód daje tylko możliwość wystawiania szczura na wystawach?

Cola - Sob Lut 06, 2010 17:54

wyrobiłam rodowód tuż przed wystawą, a że na wystawie mnie nie było to nic nie wiem. czy ja powinnam dostać jakieś dokumenty na to?
Oli - Sob Lut 06, 2010 18:41

powinnaś go dostać do łapki :wink: , ale z tego co wiem, to sachma nie wyrobiła się z rodowodami na wystawę
Azi - Nie Lut 07, 2010 16:05

Cola, sprawa wygląda w ten sposób - miałaś odebrać na wystawie, czyli nie płaciłaś za przesyłkę, czyli deklarujesz odbiór osobisty. Więc - albo dopłata i wysyłka pocztą, albo odbierzesz na wystawie kolejnej ;)
Cola - Nie Lut 07, 2010 16:25

Azi, z tego co wiem sachma się tym zajmuje, tak? ona wiozła Odette na wystawe, więc w sumie do niej mogę się zgłosić?
Azi - Nie Lut 07, 2010 16:32

Cola, przeczytaj raz jeszcze mój post :)

Sachma przestała być prezesem SHSRP, a to ten, zajmuje się wydawaniem rodowodów, więc nie możesz się do niej zgłosić, bo nie wyda Ci ona rodowodu Odetty, gdyż go fizycznie nie posiada :)

Cola - Nie Lut 07, 2010 16:41

Azi, ok ok. Olimpia napisała że sachma się nie wyrobiła, więc wywnioskowałam że to ona robiła :P
sachma - Nie Lut 07, 2010 16:56

Cola, podpisałaś mi wniosek jak odbierałam Odette i powiedziałam ci jak się sprawa ma ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group