To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Wystawy szczurów rodowodowych - IX Ogólnopolska Wystawa Szczurów Rasowych w Katowicach

gratis - Nie Lut 28, 2010 12:38

Będę prosiła o cierpliwość w sprawie wystawy, jeśli się odbędzie, to będzie temat, zgłoszenia itd. ;)

Mam teraz utrudnioną komunikację w domu :roll: ani prośby, ani klątwy nie pomagają, o zgrozo, płacz też nie.
Jeśli się nie odezwą mailowo będę dzwonic, czasu co raz mniej....

baradwys - Wto Mar 02, 2010 06:54

dostałam maila potwierdzającego przeczytanie mojej prośby wysłanej w imieniu gratis. Mam nadzieję że na dniach pojawi się odpowiedź.
Roth - Czw Mar 04, 2010 21:15

Mnie na pewno na wystawie nie będzie, bo zaraz po wystawie mam obronę prac dyplomowych :(
gratis - Czw Mar 04, 2010 21:31

Cytat:
Witam,
Bardzo chcielibyśmy gościć u siebie szacowne grono Hodowców szczurów
rasowych, jednak jeszcze
przez kilka dni będziemy rozdysponowywać metry kwadratowe dla
sprzedawców. Sądzę iż na pewno
miejsce dla Was się znajdzie.
Pozdrawiam


Dariusz Muszyński


:] Także proszę o cierpliwośc jeszcze parę dni.

baradwys - Czw Mar 04, 2010 21:34

cwaniara... a mnie nie odpisali :(
L. - Czw Mar 04, 2010 22:24

super, oby sprawa dalej toczyła się tak pomyślnie :mrgreen:
Małpa - Pią Mar 05, 2010 10:56

L. napisał/a:
super, oby sprawa dalej toczyła się tak pomyślnie :mrgreen:

No oby :mrgreen:

Cerro - Pią Mar 05, 2010 14:07

:kciuki: Zwykła wystawa, ale... uch, niech już będzie pewne!
Martuha - Nie Mar 07, 2010 13:45

Wiecie co a ja mam pytanie troszkę nie na temat,ale myślę,że do działu pasuje :) Chodzi mi o to w jaki sposób przygotowujecie szczura do wystawy?Czekam na szczurka z hodowli i na pewno będę wyrabiać mu rodowód,toteż bardzo mnie to interesuje,bo w przyszłości chciałabym zabierać go na wystawy.
L. - Nie Mar 07, 2010 14:50

Martuha, wykąpać, żeby nie smrodkał, wypucować ogon i obciąć pazurki :)
tylko to, że dwa dni przed wystawą najlepiej, żeby się szczur nie przeziębił. a ogon jak się znowu trochę pobrudzi można z rana przed samą wystawą wacikiem przemyć :wink:

sachma - Nie Mar 07, 2010 15:06

Martuha, przede wszystkim obciąć pazurki, bo czasem nawet nie chcący może nieźle zadrapać.
gratis - Nie Mar 07, 2010 15:19

L., wykąpac dwa dni przed, wymyc klatkę i sprzątac z półek każdą napotkaną kupę xD wtedy ogony już się nie brudzą ^^

Martuha, rodowodów nie będziesz musiała wyrabiac szczurom hodowlanym na które czekasz - bo rodowody już większośc hodowców wyrabia zamiast metryk, a od czerwca wszyscy to będą praktykowac. Rodowody więc będziesz musiała wyrobic tylko rasiakom, które już u Ciebie są.
I nie bój się zapisek obowiązkowych czynności pielęgnacyjnych będzie jak tylko ogłoszę oficjalnie wystawę :)

Oli - Nie Mar 07, 2010 16:18

No i ja bym przyzwyczajała do wymienionych przez dziewczyny czynności szczura od samego początku, zwłaszcza do tego obcinania pazurów i samej wody (można moczyc co jakiś czas szczurzy ogon w wodzie lub sam tyłek, by szczurek sie przyzwyczajał). Ja dodatkowo przyzwyczajam do miętoszenia, "rozciągania" oglądania łap itp., by nie denerwowały się podczas oceny sedziowskiej.
Małpa - Śro Mar 10, 2010 20:52

Taka wystawa to dla szczurków pewnie stres...
No, ale ja też się z moimi śliczniutkimi szczurakami pojawię :mrgreen:

Cerro - Czw Mar 11, 2010 18:06

Skoro już laikowie zaczęli zadawać pytania, to może się dołączę :) .
Z tego, co wyrozumiałam, ocena sędziowska polega na oglądaniu szczura ze wszech stron i ogónym jego miętoszeniu, czy tak? A jeżeli szczur, dajmy na to, szarpie się sędziemu w rękach - to co, paszoł won i do widzenia? Czy jest może jakiś zakres tolerancji dla zachowań ogonów podczas oceny sędziowskiej?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group