To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot P of Anahata

L. - Pon Sty 10, 2011 23:25

ma charakter poligenetyczny, czyli pojawia się tylko w przypadku natrafienia na siebie konkretnych genów w określonych warunkach.
oznacza to, że nie da się przewidzieć jego pojawienia, że najwidoczniej Pavan miał pecha.
u psów występuje średnio 0.6/100 (czyli: częstotliwośc występowania il. chorych na 100), a szacunkowy proc. nosicieli to 14.2%

Anonymous - Wto Sty 11, 2011 09:49

Przykro mi z powodu Pavana :(

L. już w sumie wszystko wyjaśniła, ale ostrożności nigdy za wiele, więc macajcie swoje Piskaweczki jak najczęściej.

L. - Wto Sty 11, 2011 21:03

z Pavanem może być wszystko dobrze.
tego nowotworu jest kilka rodzajów, a główną przyczyną jak w sumie nie jedyną jego złośliwości jest to, że przenosi się wraz z limfą i krwią. najgorsza jest odmiana wewnętrzna, które niestety nie da się wyleczyć (chociaż z tego co wiem pracują nad szczepionką dla psów), skórna nie jest tak niebezpieczna. tak naprawdę jest bardzo duża szansa uniknięcie nawrotu jeśli guz zostanie natychmiast wycięty. a z tego co duckling napisała to jest to odmiana skórna.

ja trzymam kciuki w szczególności za Pavana, ale także za rodzeństwo :kciuki: w końcu to też moje wnuki :wink:
ciocia El i druga żona Elektrona przesyłają całusy :mrgreen:

babyduck - Pią Sty 28, 2011 10:29

Dzisiaj Piskawki kończą rok :urodziny:

Wszystkim braciom i siostrom Pavan i ja życzymy dużo zdrowia, ogromu głasków i całusów, wiadra dropsów i nieograniczonej ilości miłości.

mrófka - Pią Sty 28, 2011 11:19

Wszystkim Piskawkom wszystkiego urodzinowo najlepszego :urodziny:
Dużo zdrówka, szczęścia i radości a Primce silnego serduszka w szczególności :*

Neverestin - Sob Sty 29, 2011 02:56

Zdrówka wszystkim Piskaweczkom :urodziny:
Anonymous - Sob Sty 29, 2011 09:29

Od babci też wszystkiego naj :*
Anouk - Sob Sty 29, 2011 12:32

Wszystkiego naj dla naszych Piskawek :serducho:
mrófka - Nie Mar 27, 2011 21:37

Z bólem serca i wielkim żalem muszę napisać, że w piątek 25 marca odprowadziłam Primkę na zieloną łąkę :cry:
Wada serduszka do tego stopnia osłabiła układ oddechowo-krążeniowy, że nie było już żadnych szans na poprawę komfortu życia.

Nic więcej nie jestem w stanie teraz napisać..
Razem z nią odszedł kawałek mojego serca ;( ;(

Ren To była wielki zaszczyt dla mnie, móc mieć tak wspaniałą przyjaciółkę.
Dziękuję Ci za to.

Anonymous - Pon Mar 28, 2011 09:42

mrófka, dziękuję za wspaniały domek dla niej :przytul:
emileczka - Pon Mar 28, 2011 19:33

mrófka, przykro mi :( ,

leć piękna [']

Nakasha - Wto Kwi 12, 2011 12:47

Uzupełniam informacje dotyczące zachowania i zdrowotności szczurów z naszej hodowli. ;) Prosiłabym więc o wysłanie mi na maila hodowli, nie PW! krótkiej notatki w formie odpowiedzi na poniższe pytania. To nie musi być wywód na kilka stron A4, ale proszę chociaż o kilka zdań. ;) Chodzi o szczurki, które jeszcze żyją, jak i o te, które już odeszły…

W temacie maila najlepiej umieścić literkę miotu, tak będzie mi łatwiej wszystko segregować. Niektóre osoby same z siebie regularnie piszą mi co słychać u wnuków, czytam też forumowe tematy, ale wolę mieć wszystko ładnie opisane, aby nie było wątpliwości. :)


1. Imię szczurka:

2. Data urodzenia:

3. Zachowanie
- w stosunku do ludzi:
- w stosunku do szczurów:

4. Zdrowie i choroby
- choroby serca:
- choroby neurologiczne:
- ropnie:
- guzy (jakie):
- inne:

5. Data śmierci:

6. Przyczyna śmierci (wyniki sekcji):

Anonymous - Pią Kwi 15, 2011 08:52

Wczoraj, po długiej walce z chorobą układu krążeniowo-odechowego Petra potruptała za Tęczowy Most [*] . Dziękuję Spark za takie oddanie w leczeniu małej i za wspaniałą nad nią opiekę.
Anouk - Pią Lip 29, 2011 22:33

Wczoraj Piskawki skończyły 1,5 roku! :mrgreen: :urodziny:

Pamiętam, jakbym wczoraj odbierała z dworca małego przerażonego wypłosza, dzisiaj trzymam na kolanach dużego miziaka, który jest najbardziej proludzkim szczurem, jaki kiedykolwiek u mnie mieszkał. Ren, dziękuję za nią :serducho:

babyduck - Pią Lip 29, 2011 23:50

Całuski dla rodzeństwa!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group