To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot H of Anahata - 26.01.2010

quagmire - Czw Sty 03, 2013 10:41

Cytat:
Tkanka podskórna Hirka właściwie cała była usiana zmianami nowotworowymi - mniejszymi i większymi. Pobrałam do badania dwa guzki. Stawiam na włókniakomięsaka (fibrosarcoma). W jamie brzusznej nie znalazłam żadnych przerzutów, nerki i wątroba wyglądały całkiem nieźle, jak na szczurka w tym wieku. No a serce.. Serce miał ogromne.. I jednak miała Pani rację - obrzęki jednak najprawdopodobniej związane były z niewydolnością kardio. Dotyczyły nie tylko kończyn miednicznych, ale właściwie całego brzucha i kończyn piersiowych także, tylko w znacznie mniejszym stopniu..

wuwuna - Czw Sty 03, 2013 15:59

quagmire, czytając do człowieka chyba dopiero dociera...

:przytul:

quagmire - Czw Sty 03, 2013 16:04

Że serce ogromne, to wiedziałam - dostawał Prilium, Furo i Digoxin 2 razy dziennie, ale że tyle guzków, to by mi do głowy nie przyszło :(
AngelsDream - Czw Sty 03, 2013 16:04

quagmire, od dawna był na lekach nasercowych?
quagmire - Czw Sty 03, 2013 16:09

Na Prilium raz dziennie od marca bodajże.
We wrześniu doszedł Digoxin 2 razy dziennie.
A od połowy listopada - Furosemid 2 razy dziennie i zwiększenie Prilium do 2 razy dziennie.

wuwuna - Czw Sty 03, 2013 17:18

quagmire, a on miał badania pod kątem serca? echo, rtg?
quagmire - Czw Sty 03, 2013 17:25

RTG miał wiele razy, na jego podstawie dostał Prilium (wcześniej miał też EKG, które nie wykazało nieprawidłowości, ale to w listopadzie 2011).
W momencie, gdy pojawiła się możliwość zrobienia echa (tzn. pojawiła się ciut wcześniej, bo z Jazzem byłam 22 czerwca i był to pierwszy szczurzy pacjent dr Kraszewskiej), to ja nie chciałam go wieźć. Dostał Digoxin na podstawie osłuchania. A w listopadzie na podstawie RTG i osłuchu włączony został furosemid.

wuwuna - Czw Sty 03, 2013 18:35

quagmire, rozumiem, pytałam, bo Hódżól ma osłuchowo serce jak dzwon. Nigdy też problemów z nim nie miał.

Mam nadzieję, że nacieszę się nim jeszcze. Na razie dostaje marbocyl, bo ma świsty w płucach, ale niewiadomo czy pomoże, bo jedynie jest reaktywny z pseudomonasem.

quagmire - Czw Sty 03, 2013 19:59

wuwuna, Hiro nie miał. Zaczęło się od "wypadania" jednego uderzenia raz na minutę, co było już słychać rok temu.
quagmire - Sob Sty 26, 2013 08:51

Hóudżólek kończy dzisiaj 3 latka :DD Wszystkiego najlepszego Misiu :urodziny: Wu wycałuj go proszę od ciotki :)
wuwuna - Sob Sty 26, 2013 09:24

quagmire, kochana :*

Hódżólka już idę całować!

Nie wierzę, że nadszedł ten dzień. :serducho: :serducho: :DD

W przypadku innego zwierzęcia powiedziałabym, że się bardzo boję. Że czym 'większy' dzień, tym bliżej do śmierci.

Ale Hóudżólkowi łapy przestały odmawiać posłuszeństwa gdy skończył może z 1 rok i 10 miesięcy. Spodziewałam się wtedy, że coś mu jest i umrze. Od wielu miesięcy nie chodzi wcale. 3 lata to duma w jego przypadku i niewiarygodny wyczyn.

Pyl - Sob Sty 26, 2013 22:39

wuwuna, no to kolejnych 3 :)
wuwuna - Pon Lut 11, 2013 20:31

Hóódżólek


quagmire - Pon Lut 11, 2013 22:07

Jaki on jest piękny :serducho:
wuwuna - Wto Lut 12, 2013 14:12

quagmire napisał/a:
Jaki on jest piękny :serducho:
prawda?
aż zaskakujące, że ma AŻ tak żywe oczy i pełne blasku w tym wieku



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group