To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Prażenie trocin i używanie siana

sachma - Pon Sty 18, 2010 22:19
Temat postu: Prażenie trocin i używanie siana
Ok, sprawa wygląda tak.. kupiłam 6 paczek trocin chipsi.. przy 3 zauważyłam wszoły, szczury odpchliłam i wywaliłam troty, klatkę wymyłam domestosem.. dałam świeżą paczkę trot.. po tyg na drugim zdrowym stadzie pojawiły się wszoły, pierwsze stado też we wszołach..
mam jeszcze jedną paczkę trot.. i nie chce ich wywalać - to jednak kolejne 17zł w błoto..

wiem że kiedyś ktoś troty w piekarniku prażył.. ale nie mogę znaleźć.. muszę wiedzieć jaka temperatura jest bezpieczna i jak długo je prażyć?

dodam że szczury były ostatnio na żwirku drewnianym i Peq znów dostała uczulenia.. muszę jak najszybciej wrócić do trot.. a boje się że w kolejnych paczkach znów coś będzie..

pixel - Pon Sty 18, 2010 22:40

Nie wiem czy to coś pomoże ale mówi się, że drewno zapala się w temperaturach od 200 stopni w wzwyż.
sachma - Pon Sty 18, 2010 22:52

pixel, ale troty to jakby cieńsze drewno, nie mają mniejszej temp spalania co "zwykłe" drewno?
pixel - Pon Sty 18, 2010 22:59

sachma, nigdy nie przeprowadzałem takiego eksperymentu, a nawet bym powiedział, że mnie trochę kusi. Ja przypuszczam, że 180 stopni można spokojnie cisnąć, papier zapala się także w temperaturze powyżej 200 stopni, raczej bym się zastanowił najpierw ile trzeba, żeby wytępić wszoły.
sachma - Pon Sty 18, 2010 23:25

pixel, ważniejsze jest żebym domu nie spaliła :P
Oli - Pon Sty 18, 2010 23:46

dobrze jest przed prażeniem zwilżyć trociny, np. takim spryskiwaczem do kwiatków. ;)
IgIg - Wto Sty 19, 2010 18:00

sachma, jeśli masz mikrofalę to możesz w niej tępić wszoły. Wszoły się po prostu zagotują, a trotki raczej nie mają szans na spalenie. Ja tak robiłam, jak kupiłam całą paczkę żwirku i szczury złapały wszoły. Nie chciałam, żeby żwirek się zmarnował. Szczury odwszyłam, klatkę umyłam a żwirek zagotowałam w mikrofali i po wszołach ani śladu.
asik8705 - Wto Sty 19, 2010 19:35

Ja słyszałam cos o mrożeniu trocin i siana , niby tez dobry i skuteczny sposob. Wsadzasz cala paczke do zamrazarki na jeden dzień i po sprawie :roll:
susurrement - Śro Sty 20, 2010 02:00

prawdę mówiąc mi by się nie chciało bawić :P wywaliłabym troty i kupiła żwirek, nigdy więcej na troty nawet nie spoglądając.
sachma - Śro Sty 20, 2010 11:23

susurrement, ja nie moge..
Cytat:
dodam że szczury były ostatnio na żwirku drewnianym i Peq znów dostała uczulenia.. muszę jak najszybciej wrócić do trot..


moje całe stado dobrze czuje sie tylko na trotach, inne ściółki wywołują uczulenia u niektórych...

Anonymous - Śro Sty 20, 2010 11:39

sachma, ja prażyłam troty jak byłam u rodziców w Gdyni. Miałam stary piekarnik gazowy na kropki zamiast stopni :P . "Piekłam" na 4 z 5 kropek :wink: . Tylko nie można trzymać za długo bo zaczynają się przypalać od spodu.
sachma - Śro Sty 20, 2010 12:06

ja dowiedziałam się gdzieś (nie powiem gdzie :P ) że trzeba piec w temp 150-200 stopni od 3 do 5min :)

myślicie że wystarczy żeby wybić to cholerstwo?

asik8705 - Śro Sty 20, 2010 12:25

No pewnie ze ci wystarczy przecież to delikatne zwierzatka:D
Zuzia1976 - Wto Mar 20, 2012 18:25

Trociny,siano i ściółkę każdą należy wsadzić do zamrażalnika na min.12 godz.Pieczenie w piekarniku czy mikrofali może spowodować uwalnianie się olejków eterycznych lub innych substancji szkodliwych,które mogą spowodować zatrucie lub uczulenie u zwierząt.Ze żwirkiem należy uważać ponieważ pupile mogą go zjadać.
Szczurówka - Sob Lip 20, 2013 20:50
Temat postu: Siano - czy konieczne?
Witam :)
Chciałam się zapytać: Czy szczury muszą jeść siano?
Bo do tej pory miałam tylko do czynienia z gryzoniami które jadły sianko.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group