To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Zabawki i wyposażenie ręcznie robione

Majo - Pią Paź 03, 2014 16:01

Gdzieś moja mama natrafiła na łopatologiczny projekt domku dla kota z pudelka i koszulki. Zaadaptowałam go dla szczurów (zawieszki). Nie mogę znaleźć linka do oryginalnego projektu - dodam jeśli odszukam - więc dodaję małego toturiala na podstawie mojego dzisiejszego wyrobu domku (ok. 15 minut).

1. Zgromadzić materiały: pudełko/koszyk, t-shirt, nożyczki, szpilki, igła i nitka

2. Ubrać pudełko w koszulkę

3. Odwrócić "tyłkiem" do góry i wywlec rękawy do wewnątrz

4. Spiąć rękawy szpilkami

5. Zszyć rękawy, wyciągnąć szpilki, przyciąć nadmiar materiału

6. Spiąć przód i tył koszulki na tyle pudełka

7. Zszyć i przyciąć nadmiar materiału

8. Dodać zawieszki w stosownych miejscach (ja użyłam drucików - wbiłam je w pudełko i materiał na rogach i zagięłam na zewnątrz), resztki materiału wepchnąć do środka

9. Zawiesić i dodać szczura - Gotowe!


Drugi taki twór z bluzy z obciętymi rękawami stoi w kuwecie. Moje szczurki bardzo go sobie chwalą, milsze to niż goły karton, a łatwe, tanie i szybkie w wykonaniu, więc można niszczyć i sikać ile wlezie.

gucia_ska - Pią Paź 03, 2014 17:12

Majo, świetny patent- idealny w swej prostocie! Bardzo mi się podoba, spróbuję coś takiego wyczarować dla moich łotrów ;)
sliwkowapanna - Nie Paź 05, 2014 11:13

dobry patent, brawo! jak kiedyś będę miała starą koszulkę wypróbuję:)
Karena - Nie Paź 05, 2014 11:50

Majo, świetne!
Tawtute - Sob Paź 11, 2014 21:40

Super sposób !
Wisenna - Nie Paź 12, 2014 00:29

Sposób z koszulką mega :serducho:
Ja z kolei ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia domków z filcu - jest to bardzo szybki sposób, jako że materiał nie wymaga obrębienia brzegów. Pierwszy taki domek uszyłam w około 20 minut :) Teraz zachciało mi się pobawić w "ozdóbki", jako że jestem estetką i lubię popatrzeć na ładną klatkę :P Używam do tego filcu z empiku, są to gotowe arkusze A4, pakowane w mniejsze lub większe opakowania - ja zakupiłam większe, ponieważ wychodzi z niego aż 8 domków (w opakowaniu są 24 arkusze), a cena filcu to 31zł. Tak więc mamy każdy domek za cenę ok 3,90. Moje dziewczyny pokochały te domki od pierwszego wejrzenia, przy zawieszaniu pierwszego mieszkanka moja fuzzka pchała się do środka jeszcze zanim skończyłam go wieszać. Załączam więc tutorial, bawcie się dobrze ;)

PS. Ja szyłam zawsze podwójną nitką.


Karena - Nie Paź 12, 2014 01:49

Wisenna, Super instrukcja!
Masz tego więcej :hyhy: ?

limomanka - Nie Paź 12, 2014 05:50

Wisenna, fantastyczny :serducho:
Wisenna - Nie Paź 12, 2014 11:45

dzięki dziewczyny za miłe słowa :oops:

Kareno na razie mam tylko ten tutorial, ale jak tylko będę wpadała na ciekawe rozwiązania to gwarantuję, że będę przedstawiała je w takiej formie :)

limomanko dziękuję! :)

AlicjaGryzio123 - Nie Paź 12, 2014 19:20

Świetne Pomysły :serducho:
Dogaressa - Pon Paź 13, 2014 03:26

Dorzucę mój skromny pomysł (a dokładniej nie całkiem mój, moje jest wykonanie).

Potrzebne:

- klatka

- małe dzieci, a dokładniej ich stare porteczki 8)

1) Kilkakrotnie rozcinamy dół nogawek, wystarczy 4-6 kawałków na 3-5 cm.

2) Przyczepiamy zadnią część portek szlufkami do wystających elementów klatki (o ile są takowe; jeśli nie, trzeba kombinować :wink: ).

3) Rozprostowujemy nogawki i przywiązujemy do szczebelków klatki tak, aby powstał dwupiętrowy hamak z dwoma tunelami na dolnym piętrze.

4) Wpuszczamy szczury :mysza:

limomanka - Pon Paź 13, 2014 11:16

Dogaressa, może jakaś fotka, rysunek chociaż? Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić...
Devona - Pon Paź 13, 2014 12:10

Ja robiłam takie tunele z nogawek od starych spodni (dla dorosłych), ewentualnie ze skróconymi nogawkami, jeżeli akurat miałam długą klatkę. Fajna sprawa i szczury uwielbiały :) .
Tawtute - Pon Paź 13, 2014 13:57

Majo super instrukcja ! Zrobiłam taki domek i wyszedł ekstra :o świetny pomysł :serducho:
Albireo - Wto Paź 14, 2014 17:01

To ja dorzucę pomysł na coś wiszącego lub "nosidełko" dla szczurka:


W środku siedzi Irina, z którą się powoli oswajamy :) "Mebelek" wykonany z rękawa polaru, do tego doszyte dno i zrobione wejście. Do tego przyszyłam tasiemkę, żeby móc zawiesić to sobie na szyi lub wygodniej nosić.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group