To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Ogonowy offtopic - Historie szczurów znalezionych na dworze

Mangusta - Pią Sty 22, 2010 15:34

nie przesadzajcie z tym grzaniem, najgorsze co można zrobić to nagle przenieść przemarzniętego szczura na gorący termofor, szok termiczny murowany.
runa - Pią Sty 22, 2010 15:34

jesli mają koło miesiąca wszystkie to moze nie są w ciązy..oby...
ruda śląska...hmm przyjęłabyś jakąś pomoc od kogos zaszczurzonego z okolic? moze kogos uda mi się do Ciebie podesłać.

Mazoku no jasne ze z umiarem zeby nie przegrzac, ale dogrzac..delikatnie

quagmire - Pią Sty 22, 2010 15:38

bebe napisał/a:
nie wiem czy nie więcej będzie miał,ponad 10cm ma bez ogonka gdy się rozciągnie,chyba że one tak szybko rosną

Tak, bebe, szczurki szybko rosną.

bebe - Pią Sty 22, 2010 15:49

nie dawałam termoforu,jedynie czapkę z pokaru i wełniany kawałek materiału-bo dobrze grzeje :-P

teściowa zostanie mi z małym to będę mogła zaraz podjechać do weterynarza,ale mam złą wiadomość,jedna samiczka umarła,ta z tym większym brzuszkiem,jedna się wygrzebała od niej i zauważyłam,że dziwnie leży ta brzuszata,do tego łapki podkulone...to dotknęłam ją a ona nic,nawet się nie poruszyła,to ją wyciągłam i niestety stwierdziłam,że to jej koniec :(
samczyk ma katarek,albo to reakcja taka jak u ludzi,że gdy wchodzimy z zimnego do ciepłego pomieszczenia to mamy katarek

madzook - Pią Sty 22, 2010 15:52

Ludzie potrafią być prawdziwymi potworami...Brak mi słów.
bebe całe szczęście, że je znalazłaś. Trzymam kciuki żeby się wykaraskały.

quagmire - Pią Sty 22, 2010 15:54

Niestety, samczyk może mieć katarek.
W każdym razie czekamy na wieści i trzymamy kciuki za maluchy :kciuki:

Anonymous - Pią Sty 22, 2010 16:02

Ludziom się w głowach chyba popieprzyło normalnie. Żeby żywe stworzenia do smietnika wyrzucać masakra
runa - Pią Sty 22, 2010 16:04

ja pitole..jesli one az tak przemarzły...w tej chwili jest -17 nie wiadomo ile one tam siedziały, powinny dostać chyba kroplówkę stabilizującą

:kciuki:

rumcia - Pią Sty 22, 2010 16:13

:kciuki: :kciuki: :kciuki: za ogonki kochane :serducho:

Poza tym coś nieszczęście wisi nad rodziną naszych szczurasków.
Jeszcze niedawno odratowana została szczurzynka CzarnegoSłoneczka :/

Layla - Pią Sty 22, 2010 16:28

Słuchajcie, ja rozumiem, że nas to wszystkich oburza, ale prosiłabym o nie zaśmiecanie tematu. Proszę o pisanie porad, ofert pomocy, bo kilka stron żali, że biedne szczurki, nie pomoże teraz autorce tematu ani szczurom. Scaliłam temat z tematem o szczurzycy Czarnego Słoneczka. Po wycięciu offtopów będzie on bardziej przejrzysty.
komosa - Pią Sty 22, 2010 17:57

Zastanawiam się czy nie mogłabym pomóc i przygarnąć jedną samiczkę (ewentualnie dwie, co by ich nie rozdzielać). Muszę jedynie porozmawiać z facetem i dam napewno znać co i jak :kciuki: :kciuki:
bebe - Pią Sty 22, 2010 19:11

jedna samiczka jest w ciąży-ta starsza,wet określił wiek na około 8-10 miesięcy,więc już młodością zbytnio nie tryska,druga dostała jakiegoś ataku i zaczęła się dusić,nie mogła złapać powietrza...samczyk ma tylko katar i jest zdrowy-jadł,więc to już dobry znak,panienka w ciąży też jadła,więc super :wink: myślę,że do rozwiązania zostanie u mnie by jej nie stresować zmianą otoczenia i nowym domem,a potem jak maluszki będą samodzielne będę szukała na forum pomocy w znalezieniu dla nich kochanych domków
Mangusta - Sob Sty 23, 2010 19:18

i co tam u szczurków?
Nik - Sob Sty 23, 2010 20:22

:foty: klusek :]
anginka84 - Nie Sty 24, 2010 16:25

Ludzie to jakieś bestie bez serca takie słodkie miziaki wywalać szok zamiast wyrzucać to na forum by ogłosili ze maja do oddania szczury foty by wrzucili i zawsze ktoś by się chętny znalazł ja od razu bym jednego chłopaczka szczurzego wzięła ewentualnie dziewczynkę :-P :mysza:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group