To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Zabawki

mc - Śro Sty 14, 2009 20:56

Przegladajac strony natrafiłam na takie coś; http://www.akwarystyka.sk..._185_193___6285
Ma ktoś coś takiego? :P Szczerze mówiąc zaintrygowało mnie to, a na stronie niewiele jest napisane na temat tej śmiesznej zabawki.

Axii - Czw Sty 15, 2009 09:02

Moje szczurki mają dużżo patyków (takich wielkich), hamak, huśtawke, line.
Narzie tylko tyle ale robie projekt nowych zabawek :wink:

LalaAla - Sob Lip 24, 2010 13:39

Odkopę stary temat. Kupiłam moim ostatnio podobną zabawkę do tej Zabawka
Z tym, że moja ma kształt krzyża za dwoma poprzeczkami i z każdej odchodzi taki warkocz jak na zdjęciu (czyli w sumie jest ich 4). Tomek pozaplatał w te warkocze przysmaki, krokieciki, patyczki i inne cuda. Dziewczynom bardzo spodobała się nowa zabawka, chodzą po niej, wygryzają żarełko i mamlają sznurki :) Polecam :)

kundziaxx - Śro Wrz 22, 2010 20:22

Niedawno moim szczurasom zrobiłam takie tunele z tektury dosyć twardej (na razie jej nie gryzą) i bardzo im się spodobały. A ta zabawka z warkoczykami to dobry pomysł. Chyba też w to zainwestuję :)
Paulina87 - Pon Mar 28, 2011 23:50
Temat postu: Zabawka Kong dla gryzoni
Czy ktoś testował zabawkę firmy kong dla gryzowni? Zaciekawiła mnie, czy faktycznie zwierzaki się nią bawią, a nie chcę kupować w ciemno bo to koszt 30 zł.
Pyl - Wto Mar 29, 2011 00:12

Paulina87, jeśli masz na myśli takie cudo (usunęłam niedziałający link - limomanka), to nie próbowałam, ale ćwiczyłam moje ogony z taką kulą. Tylko... Prosiak (świnka morska) jest z niej zachwycony i turla ją jak trza, a ogony... zabrały się od razu do wygryzania dodatkowego otworu, żeby się dostać do przysmaków :lol: Plastik jest co prawda całkiem twardy, ale nie tak twardy, żeby przetrwać atak szczurzych ząbków, więc ogony już się kulą nie bawią :? Obawiam się, że z kongiem może być niestety podobnie.

No i co najważniejsze - to nie ma być "zabawka" (w znaczeniu kolejny gadżet w klatce) tylko raczej coś co utrzyma ogony w stałej aktywności i powoli dawkuje jedzenie (istotne dla obżartuchów). Coś co każe im "polować" na jedzenie, czyli przywróci nieco natury do ich nudnego, klatkowego, dostatniego życia.

zuuzuushii - Wto Mar 29, 2011 02:58

Ja używam, całkiem fajna sprawa, szczególnie dla maluchów.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=6676 kiedyś nawet zamieściłam zdjęcia.
Bardzo lubią jogurt albo serek w środku tylko wtedy to trochę brudzi.
Ja używam tego raczej właśnie jako zabawki, z tym dawkowaniem jedzenia raczej nie przejdzie. Nie zostawiłabym tego w klatce. Traktuję to jako urozmaicenie na wybiegach.

Paulina87 - Czw Mar 31, 2011 11:28

Muszę tą sprawę przemyśleć. Mamy 2 takie kongi na stanie w sklepie, mam nadzieję, że nie zostaną prędko wykupione.
Gienia - Pią Maj 13, 2011 09:52

Konga można samemu zrobić z np piłeczki pinpongowej :) Z pewnością tańsza wersja niz te czerwonuchne cudo.
Karena - Nie Cze 26, 2011 17:13

moje dziewczyny męczą takie nieduże drapaki dla kota . ulubiony mam plastikową kulkę z dzwoneczkiem. Polecam kupowanie zabawek małych dla kota w supermarketach na promocji. można dorwać fajne rzeczy za grosze ;)
Niamey - Nie Lip 10, 2011 21:18

a ktoś ma może namiary na taki odpowiedni dla szczurów peszel? Bo zerknęłam na allegro, ale widziałam same o średnicy typu 2cm.

http://animalia.pl/produk...nack_Board.html
myślicie, że szczury bawiłyby się czymś takim?

paullla17 - Śro Lip 20, 2011 11:11

co do zabawek... tu jest cały pokój oczu oderwać nie można istne marzenie :O nie do opisania

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Asmena - Śro Lip 20, 2011 14:05

Jorats była przywoływana nie raz i nie dwa, jej pokój to marzenie :D Klatka też niczego sobie ^^
zuuzuushii - Śro Lip 20, 2011 23:13

teraz jest promocja w zooplusie w której dają trzy kostki lodu.
Do czego to służy? Czy jeżeli je wrzucę do poidełka to będą chłodzić wodę? (oczywiście zdaję sobie sprawę, że po wyjęciu z lodówki :D )

Rafola - Sob Sie 06, 2011 14:26

Moje szczurasy właśnie dostały nowe mebelki do klatki :mrgreen: Mój chłopak mi zrobił :serducho:
A oto one:

DOMEK




MOSTEK (Można go dowolnie wyginać)


MAŁPI GAJ


Są jeszcze gniazdka z brzozowych gałązek, ale to już nie będę wstawiać, bo każdy wie jak to wygląda :)

PS. Gdyby komuś się podobało i chciałby takie, to jest możliwość zrobienia na zamówienie :mrgreen: pisać na priv.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group