To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury - ich odmiany i kolory

szczurkai - Czw Cze 07, 2018 14:45

dzuga, od którego hodowcy masz szczury? To niestety może być pseudo :-/
jokada - Czw Cze 07, 2018 15:09

Niestety na pewno pseudo :(
od hodowcy dostałabyś rodowod szczurow w określoną odmianą
uszy/sierść/kolor

dzuga - Czw Cze 07, 2018 15:15

być może pseudo, Warszawa Wawer. wolę nie podawać więcej danych. obie kosztowały mnie 190zł. nie powiem, że żałuję, bo nie zależało mi na rodowodzie - chciałam oswojone szczury, nieagresywne (bo w domu są małe dzieci) i takie mam.
szczurkai - Czw Cze 07, 2018 20:55

dzuga, ale oswojone , ,nieagrwsywne szczury można dostać nie tylko z porzadnej hododowli , Ale także z adopcji np. Z domu tymczasowego :)
Senthe - Czw Cze 07, 2018 23:10

dzuga, rodowód to nie tylko fajny papierek, ale też gwarancja tego, że szczury zostały bardzo starannie dobrane i rozmnożone pod kątem zdrowotnym. Jest jeszcze taka fajna cecha porządnych hodowli, że utrzymują z właścicielami kontakt przez cały czas życia szczura, dzięki czemu np. mogą ostrzec przed potencjalnymi problemami zdrowotnymi, jeśli takie wystąpiły u jego rodziny. Żadne pseudo nie da Ci takiej opieki, to pseudo Ci nie dało nawet informacji o odmianie szczurów, pewnie sami jej nie znali. A dodatkowo jeszcze przepłaciłaś strasznie. Więc właściwie to w ogóle nie wiem jaka była zaleta tej hodowli nad zarejestrowanymi. : |

A oswojonych i nieagresywnych szczurów jest w ogóle wszędzie pełno, w szczególności szczury z kinderniespodzianek często się rodzą we w miarę przyjaznych warunkach, jeśli chodzi o kontakt z człowiekiem.

dzuga - Pią Cze 08, 2018 08:24

Tak jak pisałam wcześniej, to moje pierwsze szczury, następnym razem będę mądrzejsza :/ dzięki wszystkim za pomoc :)
kikiki - Sob Lip 07, 2018 16:20

Jaki gatunek polecacie dla nowicjusza ?
Senthe - Sob Lip 07, 2018 17:15

Gatunek? :shock: Chyba masz na myśli odmianę? : ) Niczym się one nie różnią poza wyglądem. Co najwyżej szczury z czerwonymi oczami lub łysymi ciałkami mogą mieć dodatkowe problemy zdrowotne, także polecałabym odmiany bez takich bajerów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group