To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury - ich odmiany i kolory

tuśka - Wto Sty 26, 2016 00:49

Alex jest całkiem biały. Zszarzał, z biegiem dni, ale moim zdaniem to dlatego, bo głaskałam go niemiłosiernie. To , co zdołał sam umyć sobie, to jego, ale jego sierść była moim zdaniem brudna. Gdy go wykąpałam, od razu przejaśniał...Teraz jest jak śnieżka, z tym że owieczka. Nie ma wąsów pokręconych, więc to chyba nie rex, tak jak przypuszczałam, tylko velveteen.
quagmire - Wto Sty 26, 2016 09:44

Nie będę się upierać, ale na zdjęciu ma wyraźnie zaznaczone skarpetki, więc biały być raczej nie może. Może platyna?
Niamey - Wto Sty 26, 2016 13:19

tuśka, nie wiem jak wygląda teraz, ale szczurek na tych zdjęciach na sto procent nie jest brudnym białym, też widzę skarpetki. Jeśli chodzi o sierść miałam kiedyś takie podobne nie wiadomo co - bez rodowodu czasem cieżko zawyrokować, może słaby velvet. Z kolorem jest podobne - przy nieznanych genach, różne rozjaśniacze nakładają sie na siebie, plus jeszcze typ sierści który dodatkowo daje efekt rozjaśnienia.
tuśka - Śro Sty 27, 2016 09:49

Z tym znikającym szarym, to naprawdę tak się stało. Po kąpieli zrobił się bardziej biały, aczkolwiek nie mam pojęcia, czy jest to możliwe, czy nie. Tak wynika z moich obserwacji. On zresztą w każdym świetle wygląda inaczej.

quagmire z tymi monitorami, to masz racje. U mnie na laptopie jest ciemno szary, a jak podłączyłam laptopa do telewizora HDMI, to był faktycznie brązowy :shock: Ale gwarantuję, że brązu w nim na pewno nie ma :) Przekłamują te kolory strasznie.

No nic, w każdym bądź razie, dziękuję Wam za pomoc. Niech będzie, że to ruski. Choć przecież i tak nie ma to większego znaczenia, ponieważ jakiego by nie były koloru, są dla mnie najpiękniejsze na świecie :serducho:

jokada - Śro Sty 27, 2016 10:19

ruski to na pewno nie ;)

może daj jeszcze pare fotek w różnym oświetleniu?

tuśka - Pią Sty 29, 2016 00:28

Jokada nie dobijaj mnie :>

Dodaję zdjęcia w różnych oświetleniach, z lampą i bez.


















Psweet - Pon Mar 14, 2016 01:52

Mam pytanie, jest taka odmiana jak siamese seal point, i zauważyłam że jest też taka odmiana siamese seal point BES co to znaczy to BES? Jak wygląda taki siamese seal point z dodatkiem BES. I jak wygląda szczur o nazwie samiec dumbo bes?
Rusałka - Pon Mar 14, 2016 02:55

Psweet, dział dotyczy odżywania.
BES - Black Eyed Siamese. Syjam o czarnych oczętach :roll:

mmarcioszka - Pon Mar 14, 2016 03:01

Psweet, BES to black eyed siamese, czyli czarnooki szczur o ubarwieniu syjamskim (ciemny nos i nasada ogona, jak u innych gatunków o tym kolorze).
Dumbo, to rodzaj uszu osadzonych niżej niż u standardowych.

talucha - Śro Mar 16, 2016 18:09











Czy ten pan się kwalifikuje jako berkshire?

Vaco - Śro Mar 16, 2016 18:22

Raczej już jako varieberk ale berkshire też może być. Ciężko powiedzieć bo to i tak tylko fenotypowo :P
Dominika2000 - Pon Kwi 11, 2016 23:28
Temat postu: pytanie
Co to za szczur teddy rex?

Poprawiłam błędy ortograficzne. Dominika2000, zdanie zaczynamy wielką literą. /Rusałka

Rusałka - Pon Kwi 11, 2016 23:31

Scaliłam z odpowiednim tematem.
Dominika2000, zanim założysz nowy temat, sprawdź czy na forum nie ma wątku o podobnej treści lub odpowiedzi na nurtujące cię pytanie.

Dominika2000 - Pon Kwi 11, 2016 23:59

proszę o odpowiedź
Niamey - Wto Kwi 12, 2016 08:09

Dominika2000, przecież już Ci udzieliłam odpowiedzi w innym temacie...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group