To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury - ich odmiany i kolory

limomanka - Pią Lis 28, 2014 16:05

Asia_nmc, małe to zdecydowanie husky - ciemniejszy jest black, jaśniejszy któreś z blue, które wymieniłaś.
Asia_nmc - Pią Lis 28, 2014 16:26

Super, bardzo dziękuję za informację. Do tej pory miałam tylko Czesława - self black i Filipka - aguti. Przy okazji wrzucę zdjęcia w lepszym, dziennym świetle :) .

[ Dodano: Śro Gru 10, 2014 13:20 ]
Dołączam zdjęcia w dziennym świetle. Nie są ostre ale przynajmniej widać rzeczywista barwę. Aguti blue chyba odpada, Lupus to russian czy amerian blue? Dla porównania na drugim planie jest czarny Edwin.

Ps. małe maja już ok. 6 tygodni, urosły :) .

limomanka - Śro Gru 10, 2014 13:34

Asia_nmc, na zdjęciach wygląda mi bardziej na american blue - jest taki bardziej Fenkowy :wink: :

Asia_nmc - Śro Gru 10, 2014 14:43

Rzeczywiste odcień podobny.
Ps. I widzę ze Fenek to tez jeszcze podlotek :)

Pyl - Śro Gru 10, 2014 15:45

Off-Topic:
Asia_nmc, to stare zdjęcie Fenka - już go z nami nie ma :|

Asia_nmc - Czw Gru 11, 2014 12:31

Off-Topic:
Pyl, och przykro mi, nie wiedziałam. Na pewno Fenek był szczęśliwy z limomanką,

limomanka - Czw Gru 11, 2014 14:00

Off-Topic:
Asia_nmc, też mam taką nadzieję :)

hamletka - Sob Sty 17, 2015 02:23

Mam mlodego szczurka z ciemnoszarą, gładką i mięciutką sierścią, ostatnio nawet mu trochę urosła. Mały jest z mieszanki fuzza z dumbo rexem. Czy jest taka opcja, że mi wyłysieje?
Cegriiz - Sob Sty 17, 2015 08:19

hamletka, najpierw pokaż zdjęcie ;)
hamletka - Sob Sty 17, 2015 14:39

Mały się wierci i ciężko ustrzelić dobrą fotę
Loczowa - Sob Sty 17, 2015 15:14

Może ktoś pomóc określić odmianę kolorystyczną? To, że rex i dumbo wiem, ale za nic w świecie nie potrafię określić koloru. Ten rudy odcień to nie jest pobrudzone futerko tylko taki kolor. Brzuszek praktycznie biały, taki bardzo jaśniutki. Oczy ma rubinowe.

[ Dodano: Sob Sty 17, 2015 15:16 ]

limomanka - Sob Sty 17, 2015 22:56

Loczowa, czarny. Po prostu czarne futro z wiekiem może wybarwiac się na rudo.
oxxy - Pon Lut 16, 2015 22:04

Nastał czas i na mnie. Zastanawiam się i zastanawiam. Także wrzucam zdjęcia swoich pociech i jakby ktoś miał czas mnie oświecić jak poprawnie określić ich kolorki i odmiany.

Asha - black? Na "klatce" ma taką ledwie widoczną kropkę z kilku białych włosków. Ogólnie ta sierść na brzuchu jest nieco jaśniejsza.

W sumie wychodzi mi standard, standard, black (silvered ?)




Ever - jakiś blue? Przednie łapki ma białe, tylne ciemne. Końcówka ogona jest biała. Na zdjęciu nie widać (rusza się skubana za bardzo), ale jeszcze ma cienki biały pasek od pyszczka do znaczenia na brzuchu. :)

standard, standard, russian blue, berkshire ?






Dzisiaj już późno, mogę jutro zrobić dokładniejsze zdjęcia. :)

kasia2406 - Śro Mar 11, 2015 18:11

Ja nie mam zdjęć , ale się zapytam bo ktoś podał tu linka do strony gdzie jest coś o odmianach ,ale w tym o to języku ;p
1. Hooded
Le rat Hooded possède, contrairement au Bicolore, une bande colorée interrompus par endroit et/ou avec des petites taches qui ne sont pas liées à la bande dorsal qui part de la base de la queue et qui va jusqu'à englober les épaules et la tête du rat.

2.American Irish
L'American Irish signifie que la tache blanche sur le ventre du rat est de forme un peu près ovale

Moje dwie szczurzyce mają takie odmiany a ja niestety miniaturek nie potrafię zrobić więc jeżeli ktoś by potrafił przetłumaczyć byłabym wdzięczna . Niestety nie dało się przetłumaczyć w internecie.

limomanka - Czw Mar 12, 2015 06:38

Off-Topic:
kasia2406, jeśli masz problem z miniaturkami, uderzaj do mnie na pw - postaram się pomóc, jak mogę :)

Jeśli chodzi o odmiany - przy opisach powinny być zdjęcia. Jeśli nie, skorzystaj z innej stronki, sporo ich się przewinęło w temacie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group