To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury - ich odmiany i kolory

nimka - Pon Paź 06, 2014 20:47

Proszę o pomoc w określeniu co to za cuda są? :)

czyli: odmiana sierści, (odmianę uszu to widzę akurat ;) ), kolor, znaczenia (niebieski ma bardzo cienki biały pasek przez środek brzucha, bardziej w okolicy dołu).



ema0505 - Wto Paź 07, 2014 13:37

Ja bym obstawila dumbo teddy Rex/velveteen russian Blue i hmmm berkshire? byś musiała zrobić zdjęcie brzuszka. Drugiego szczurka się nie podejmę :) a teraz proszę kogoś o poprawienie mnie :D
nimka - Wto Paź 07, 2014 17:11

Ja widzę coraz bardziej "trochę mink" na tym niebieskim. Takie zabrązowienie leciutkie, ale po całości. No i rzeczywiście teddy rex albo velvet ten niebieski jest. Na brzuchu sporawa biała pręga.

A rudy jest rudy i tyle :P
Tzn, jest rexem kapturem.
Rude to jakiś russian fawn czy coś takiego???

Na zdjęciach jest dużo jaśniejszy niż w rzeczywistości. Zrobiłam nowe zdjęcia, zobaczę czy rudo tam wygląda i jeśli tak to wstawię.

limomanka - Wto Paź 07, 2014 17:22

nimka napisał/a:
Na zdjęciach jest dużo jaśniejszy niż w rzeczywistości

Na zdjęciach wygląda jak mój Ach - czyli beżowo. Mój beżyk też trochę rudzieje.

Cegriiz - Wto Paź 07, 2014 23:28

Niebieski moze być niebieskim na minku dlatego wychodzi brąz. Ale wciąż jest blutem. Dla mnie za jasny jest na ruska, ale może tak futro rozjaśnia :P

Drugi wygląda na beżyka.

Shiva - Nie Paź 19, 2014 20:46

To w takim razie ja mam teraz pytanie o futerko, a konkretnie o odmianę satin.
Wiem jak brzmi definicja, ale chodzi mi o to, jak rozpoznaje się takie futerko u młodszych szczurków. Bo z początku maluchy mają delikatne i miłe w dotyku futro, chodzi o ten "satynowy" połysk? Czy to jest tak, że sierść nawet takich młodych ogonków jest charakterystycznie miękka?

smeg - Pon Paź 20, 2014 09:14

http://www.afrma.org/satinratpics.htm - tutaj masz zdjęcia szczurków satin. W Polsce ta odmiana jest raczej niespotykana. Wszystkie młode szczurki są bardzo miękkie, nawet te standardowe ;)
somnambulik - Czw Paź 23, 2014 21:40

Wrzucam zdjęcia, bo nie jestem pewna, jakie futerko mają moje ciurki i liczę na pomoc w ustaleniu : )
Generalnie chłopak chyba jest agoutkiem, ale nie jestem pewna, jakiego typu. Ma zakręcone wibrysy (nie jestem pewna, czy to widać), w dotyku jest miękki z szorstkimi kłaczkami w okolicach tyłeczka.
Wydaje mi, że dziewczynka natomiast jest fawnem (?). Jej oczka są ciemnoróżowe.





Szczurówka - Czw Paź 23, 2014 22:23

somnambulik, samiec jest agoutkiem a samica najprawdopodobniej fawnem chociaż niekoniecznie.

Czy samiec lub samica są wykastrowani? jeśli oboje są niekastrowani to lepiej jedno wykastrować aby zapobiec rozmnażaniu się szczurów.

Jakie wymiary ma klatka? bo wygląda na małą.

somnambulik - Czw Paź 23, 2014 22:29

@Szczurówka,
klatka ma 30x40x60, ale wkrótce kupuję większą, żeby szczurasy mogły szaleć do woli.
Oczywiście, samiczka jest wykastrowana, nie chciałabym rozmnażać szczurków bez rodowodu :wink:
Zastanawiam się jeszcze, czy chłopak jest velveteenem czy rexem? Trudno mi to ocenić.

ema0505 - Czw Paź 23, 2014 22:35

somnambulik, Na pewno nie Rex. Velveteen lub teddy Rex - nigdy tego nie umiałam rozróżniać :)
Cegriiz - Czw Paź 23, 2014 23:00

Samiczka to amber- czyli silver fawn (ma czerwone oczy ?).
Chłopak wygląda na teddyrexa

somnambulik - Czw Paź 23, 2014 23:15

@Cegriiz,
samiczka ma ciemnoróżowe oczy.

Cegriiz - Czw Paź 23, 2014 23:16

No to amber- silver fawn :)
Asia_nmc - Pią Lis 28, 2014 13:51

Witajcie,

na wstępie napiszę, że szczurki nie są rodowodowe, nie pochodzą z masowej hodowli, to nieplanowany i pierwszy miot.

Czy to russian blue, aguti blue? I czy to są husky czy może po prostu znaczenie blazed?

Matka self black, ojciec blue (nie wiem jaki).

W miocie były szczuraski całe czarne, całe szare, takie jak na zdjęciu i jedno maleństwo białe z lekkim przyciemnieniem na zadku, oczy takie ciemniejsze niż czerwone.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group