To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury - ich odmiany i kolory

limomanka - Wto Lip 08, 2014 14:02

Berkshire :)
ema0505 - Wto Lip 08, 2014 14:12

No to trafiłam chociaż tu :P
Karmell - Czw Lip 10, 2014 00:31

Jeśli mój szczur ma białe skarpetki na przednich łapkach, jasną końcówkę ogona i bardzo malutką i delikatną białą smugę na środku brzucha (trochę jak ta KLIK tylko mniejsza), to jest to irish czy english irish?
Dodałabym jej zdjęcie, ale mała ma szwy przy łopatkach i ciężko się ją chwyta a co dopiero okręca, żeby zrobić zdjęcie brzucha..

limomanka - Nie Lip 13, 2014 15:52

Karmell, raczej zwykły irish - english irish to trójkąt równoboczny między przednimi łapkami.
espada - Sob Sie 30, 2014 11:52

Powiedzcie, proszę, jakiej maści jest panienka z prawej strony... Żadna strona z maściami szczurzymi nie rozwiała moich wątpliwości :roll: a sam kolor przypomina mi piasek. Dodam, że za młodu (ok. 2 m-cy) była jak american blue, dopiero po paru tygodniach zaczęła "beżowieć".


nimka - Nie Sie 31, 2014 22:54

Blue agouti? Strzelam - na oko mi tak wygląda, mam taką samicę. Moja jest jednocześnie i blue i agouti, taka przesiana równo.
Spójrz na Cynthię w moim wątku: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9953

espada - Wto Wrz 02, 2014 17:17

nimka, podobna maść, ale nasza Nesti jest jaśniejsza i zastanawiam się, czy aby nie jest to "blue burmese"... Tak by wychodziło patrząc na foty tej maści w Google, niemniej nigdzie nie ma opisu zwięzłego :/
Oli - Śro Wrz 03, 2014 13:36

espada, burmese musi mieć ciemniejsze znaczenia na nosie, łapach i tyłku, jak syjamy, tylko inna baza barwna jest. Mnie ze zdjęcia wygląda na american blue agouti
espada - Śro Wrz 03, 2014 17:28

Oli, o znaczeniach właśnie nic nie było poza lakonicznym "piękna szaro-beżowa odmiana" (albo coś w podobiu). W takim razie dziękuję za pomoc:)
Shiva - Sob Paź 04, 2014 17:00

Mam nadzieję, że właściwy temat zahaczyłam.
Otóż zauważyłam u mojego szczurka (ma ok, 1,5 miesiąca) pewną dziwną rzecz. Nie wiem, może to normalne, ale ja się z tym nie spotkałam. Chłopak jest umaszczenia czarnego z białym brzuszkiem. Ale! Jedną stronę wibrysków ma czarną, a drugą białą. Ostatnio na sierści też zaczęły pojawiać mu się pewne białe znaczenia (pojedyncze włoski). Co o tym myślicie? Czy czarne szczurki zmieniają z czasem jakoś swój kolor? (np. blakną czy coś w tym stylu).

jokada - Sob Paź 04, 2014 19:22

Jaśniej umaszczenie husky
Oli - Sob Paź 04, 2014 19:23

Shiva, wrzuć zdjęcie najlepiej. ;) Bo to może być husky, ale także silvered.
Shiva - Sob Paź 04, 2014 23:02

Cóż, ekspertem nie jestem, ale on mi na odmianę husky nie wygląda :)
Poza tym na zdjęciach, przyznam szczerze, mało to widać. Prędzej zobaczy się te jasne włoski na żywo. No i młody nie da sobie porządnych zdjęć zrobić, więc...


Oli - Sob Paź 04, 2014 23:34

Shiva, nie da się powiększyć zdjęć, ale to jest standardowy silvered black (prawdopodobnie) berkshire
Shiva - Nie Paź 05, 2014 00:08

Jak to nie da? Specjalnie robiłam miniaturki z fotosika.
No ale w każdym bądź razie dziękuję. Do tej pory nie miałam pojęcia, że jest taka odmiana jak silvered black :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group