To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczury - ich odmiany i kolory

babyduck - Czw Maj 12, 2011 19:43

standard, standard, black, self (?) - nie widać brzuszka
standard, standard, black, husky

klauduska - Czw Maj 12, 2011 19:49

a jak jaśnieją russian blue?

edit:
o russian blue husky ofc mi chodziło

Nakasha - Pią Maj 13, 2011 13:49

klauduska, np tak:

http://i29.tinypic.com/9rrv2d.jpg

http://i28.tinypic.com/svtpmv.jpg

Wszystkie husky jaśnieją tak samo, ich futerko "blaknie", u ciemnych staje się srebszystoszare, u jasnych oryginalny kolor jaśnieje i staje się odrobinkę bardziej szarawy ("gubi" nasycenie). Oryginalny kolor może prześwitywać, bo nie zawsze blaknie równomiernie. ;)

klauduska - Pią Maj 13, 2011 14:10

dzięki Nakasha :)

to ten sam szczuras?
w sumie to z tego 2. zdjęcia, to ja bym powiedziała, że on black jest ;)
ślicznego pointa ma ten z pierwszego zdjęcia. no i dumboś husky ulalala ;) !

Nakasha - Pią Maj 13, 2011 14:16

Nie wiem, czy to ten sam szczur, po prostu znalazłam takie zdjęcia. ;)
wushu - Pon Maj 16, 2011 11:33

Powiedzcie mi, w jakim wieku, ilukrotnie, jak długo łysieją rexy?
Wydawało mi się, że wiem ale zaczynam się wahać.. :P

quagmire - Pon Maj 16, 2011 11:38

wushu, sprawa osobnicza. Niektóre nigdy. Niektóre tylko przy pierwszej wymianie futra (sheepraty), a inne na starość - kiedy ta starość im się zaczyna? Trudno powiedzieć. Wiadomo - niektórym szybciej, innym później.
wushu - Pon Maj 16, 2011 14:29

Dzięki quagmire
Powiedzmy, że 1,5miesięczny szczurek łysieje na głowie i karku. Trzeba się spodziewać, że w niedługim czasie pojawią się łysinki na innych częściach ciała. Dzieje się to raczej sukcesywnie czy w stosunkowo krótkim przedziale czasowym?
I za ile plus minus można się spodziewać, że znowu się cały ofutrzy?

Potrzebuję wiedzieć by uprzedzić koleżankę, że w najbliższym czasie szczurek nie skradnie serca jej matki :wink:

klauduska - Pon Maj 16, 2011 16:39

to rexy łysieją?
L. - Pon Maj 16, 2011 17:07

klauduska, dostają przełysień tzn. na starość, z większą częstotliwością u samców oraz na ciemnych rex;ach bardziej widać sierść się mocno przerzedza. :wink:


wushu, najprawdopodobniej mały jest w fazie sheeprata. sierść może przerzedzić mu się po całości i będzie chwilowo wyglądał jak double rex, ale też może pozostać w takiej fazie jakiej jest.
trudno określić ile to potrwa, tak jak quag napisała - to sprawa osobnicza, ale w ciągu 2-3 tygodni na pewno to wróci do normy :wink:
drugiego takiego łysienia nie musi się już koleżanka spodziewać nawet przy zmianie futra dziecięce -> dorosłe. co do łysienia ogólnego u rex'ów odpowiedziałam już koleżance wyżej.

klauduska - Pon Maj 16, 2011 18:07

L. napisał/a:
klauduska, dostają przełysień tzn. na starość, z większą częstotliwością u samców oraz na ciemnych rex;ach bardziej widać sierść się mocno przerzedza. :wink:


dzięki L za wyjaśnienie, choć szczerze mówiąc już rexy mi się przestały podobać w takim razie :lol:

Nakasha - Pią Maj 20, 2011 11:53

Niestety, rexy mają tendencję do przełysień na starość... u jednych to się dzieje szybciej i mocniej, u innych wolniej i później.
Martuha - Pią Maj 20, 2011 20:37

O kurcze dobrze wiedzieć jak mi Koffi zacznie na starość łysieć,bo pewnie bym się martwiła,że jakaś choroba
Pyl - Sob Wrz 10, 2011 22:32

W wątku "Jakiej odmiany jest mój szczur? cz. II" padło:
sachma napisał/a:
Bo może to sheeprat - rex, który przy wymianie sierści traci ją całkowicie :P dzieje się tak tylko raz w życiu, kiedy jest młody - odrasta już jako rex - z moim obserwacji wynika, że takie rexy mają o wiele słabszą sierść i na starość zarówno samice jak i samce o wiele szybciej niż inne rexy łysieją (ale to są moje osobiste obserwacje, być może trafiłam po prostu na takie "słabe" osobniki)

Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami w tym zakresie? Bo słyszałam wersję odwrotną - że jak ogon jest sheepratem to jest zazwyczaj dobrym rexem. A własnych doświadczeń w tym zakresie nie mam żadnych.

quagmire - Nie Wrz 11, 2011 10:18

sachma napisała, że szybciej łysieją, a nie że są gorszymi rexami. Chyba że to też miała na myśli. Nie wiem, na podstawie, ilu szczurów to pisała. Jeśli na podstawie Rockiego i Rubelli, to Rocky po prostu łysiał szybko (może to kwestia delikatniejszej sierści właśnie) i tę tendencję i sierść przekazał swoim rexowym dzieciom, w tym Rubelli (Pyl widziałas z resztą jak łyse są Randia i Reszka). Nie wiem, czy Rocky był sheepratem. Erki były. Ja miałam tylko Bebopa, wnuczka Rocky'ego z resztą, który był sheepratem. Żył niestety na tyle krótko, że trudno coś więcej powiedzieć. W wieku roku i 2 miesięcy nie łysiał wcale. Rocky łysiał już wcześniej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group