To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - NIEPOLECANE karmy dla szczurów - temat ogólny

Kasik - Pon Kwi 23, 2012 22:43

U mnie Tropifit był jedzony, ale ja już tego nie kupię - wali przeokrutnie, jak żarcie dla rybek, nota bene tej samej firmy...
jancia - Pon Kwi 23, 2012 22:56

Hmmm to dziwne...u mnie wpierniczają...jakieś inne stadko mam :) A odebrałam dziś beaphar z zoologa i smakolyki z versele...a tropi lubią i kolby dla chomika "diet" :)
Martini - Wto Kwi 24, 2012 01:45

1kamilla1 napisał/a:
Bardzo dużo jakiś chrupek barwionych, które nie wiadomo czym są


Doskonale wiadomo, wystarczy przeczytać skład:)

smeg - Wto Kwi 24, 2012 12:27

1kamilla1 napisał/a:
Bardzo dużo jakiś chrupek barwionych, które nie wiadomo czym są

Poza tym te chrupki są barwione naturalnie warzywami, mają "brudne" kolory. Nie są barwione na jaskrawożarówiaste kolory, jak w Meganie czy Vitapolu. Nie przepadam za RN ze względu na wysoką zawartość tłuszczu i niechęć moich szczurów, ale mimo wszystko jest to karma wysokiej jakości. Tropifit należy do tych z niższej półki - gdzieś między Vitapolem a Vitakraftem - karmiłabym nim tylko w przypadku dołka finansowego.

jancia - Wto Kwi 24, 2012 14:42

No tak.... Tropifit nie nadaje sie na karme podstawowa - codzienna. Daje ja od czasu do czasu :) sa 1000 razy lepsze karmy :)
1kamilla1 - Wto Kwi 24, 2012 14:54

hmm.. to w takim razie poszukam czegoś innego. A Versele Laga Zero classic jest złe dla szczurów? Trochę chyba za dużo słonecznika, ale jakby ją wymieszać z jakąś inną?
quagmire - Wto Kwi 24, 2012 14:56

1kamilla1, możesz nią karmić.
Tu: http://www.forum.szczury....=2271&start=375 masz trochę opinii na jej temat (odnośnie szczurów). Chyba warto trochę uzupełnić, ale nie wydaje się zła.

smeg - Śro Kwi 25, 2012 09:27

Sama nią karmię, bo jest dość dobra i bardzo tania :) A przy tylu szczurach, ile mam, to dość ważny aspekt. Można mieszać np. z Timą Rattimą (zooplus.pl), też jest dość tania, ma bogaty skład, ale do samodzielnego podawania trochę za tłusta dla niektórych szczurów.
LawinaPL - Wto Kwi 23, 2013 13:08

Ja Vitapol daje od 4 dni ( bo tyle mam moje sczurki.. ale jak tak czytam to zaraz chyba to wyrzuce i narazie dam im platki corn flakes ( czy jak to tam sie pisze xD )
Jestem przerazona i chyba naprawde wywale to im z miski...

smeg - Wto Kwi 23, 2013 13:14

LawinaPL, bez przesady, możesz dokończyć opakowanie i następnym razem kupić lepszą karmę. Ważne, żeby nie karmić szczurów słabymi karmami na dłuższą metę, ale od kilku opakowań przecież nic im się nie stanie. Na pewno lepszy Vitapol, niż płatki śniadaniowe.
mmarcioszka - Wto Kwi 23, 2013 13:19

LawinaPL, same płatki, to nie jest dobry pomysł. Póki co dawaj im ten Vitapol i kup jakąś lepszą karmę. Możesz mu mieszać później nową karmę z tym Vitapolem ;)
LawinaPL - Nie Lip 07, 2013 22:49

Czemu najlepsze karmy sa w zoologu ktory jest kilka km dalej ode mnie...

Aktualnie nasz okropny Megan... wcześniej vitapol i raz VL Było..

Cegriiz - Nie Lip 07, 2013 23:19

LawinaPL, lepiej zamawiać przez internet. Porozmawiaj może o tym z mamą ? Karmy są wtedy tańsze, a większe opakowania mozesz kupić.
LawinaPL - Nie Lip 07, 2013 23:23

Cegriiz, Hmm porozmawiam.

Jakie znacie strony właśnie? Oprócz zooplus.pl?
i chciałam się zapytać o Karme Reggie Rat.. ktoś keidyś miał?

Cegriiz - Nie Lip 07, 2013 23:34

amido.pl, planetazoo.pl, animalia...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group