To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - NIEPOLECANE karmy dla szczurów - temat ogólny

Devona - Nie Kwi 22, 2012 12:15

Off-Topic:
Martini, to zależy od tego, jak bardzo zgłębiłaś temat żywienia, a nie jak długo masz szczury :) . Ja zrobiłam własną mieszankę raz, po kilku miesiącach posiadania szczurów, wszystko dokładnie przemyślałam i zaplanowałam. Niestety z powodu kiepskiego u mnie dostępu do dobrej jakości zbóż i innych ziaren (wiem, że w Wawie macie więcej możliwości w tej kwestii :) ) mimo bardzo niskiej ceny i tak na tym straciłam, bo szczury nie były w ogóle zainteresowane. Żeby wszystkiego nie wyrzucać, piekłam regularnie "ciastka" zbożowe dla gryzoni ;) .

Bestgore - Nie Kwi 22, 2012 12:20

Ma się gwarancję na to, że szczur Ci nie zejdzie przez tablicę Mendelejewa dzięki naturalnym mieszankom :wink: .
Martini - Nie Kwi 22, 2012 12:22

Off-Topic:
dziękuję. ale wciąż nie wiem, czy jestem doświadczona, cóż... A jeśli chodzi o zakup ziaren, w Warszawie nie jest wcale tak różowo - ja nie kupuję ziaren, tylko płatki, bo nie mam źródła, któremu zaufałabym na 100%. A ludzkie płatki z cywilizowanego miejsca przynajmniej nie będą spleśniałe ani zagrzybione. Ok, kończę oftop, miało być o tym, że które karmy są złe;)


[ Dodano: Nie Kwi 22, 2012 12:27 ]
Bestgore, ja jednak chciałabym, żeby moje szczury coś z tablicy Mendelejewa dostały, ponieważ obejmuje ona mnóstwo niezbędnych do życia makro i mikroelementów:)

Bestgore - Nie Kwi 22, 2012 12:30

coś z tablicy ale nie wszystko !
Devona - Nie Kwi 22, 2012 12:31

Bestgore napisał/a:
Ma się gwarancję na to, że szczur Ci nie zejdzie przez tablicę Mendelejewa dzięki naturalnym mieszankom :wink: .
Nie ma żadnej gwarancji uniknięcia podawania szkodliwych substancji, ponieważ zboża są masowo opryskiwane środkami ochronny roślin, warzywa i owoce, także te, które przeznacza się do suszenia, posypuje się preparatami przedłużającymi trwałość i nagminne jest niewłaściwe przechowywanie pestek i orzechów, co powoduje pojawianie się pleśni (nie zawsze jest widoczna).
Martini - Nie Kwi 22, 2012 14:06

Off-Topic:
Jeśli mieszanka się nie przyjmie, to po prostu gotuję ( moje szczury generalnie wolą gotowane), albo dorzucam po trochu do gotowanego mięsa i warzyw

Devona - Nie Kwi 22, 2012 14:23

Warto jednak nawet w tym temacie wprost napisać, że szczur musi jeść twardy pokarm, nie można jego diety opierać na gotowanych produktach, tak więc dla mnie to nie było rozwiązanie. Poza tym szczury nie jadły zbóż kupionych na targu, ale te z gotowych karm już tak, chociaż nie ze wszystkich. Zdecydowanie fajnie pachną zboża w Timie i zawsze miały wzięcie, te z Rat Nature, JR Farm czy Wite Mollen już mniej, teraz testuję dwie karmy z Holandii, na razie robią furorę.
Martini - Nie Kwi 22, 2012 15:04

Konsultowalam dietę moich panien z drem Kluszczem, który ogarnia w warszawskim Ogonku gryzoniowa stomatologie. Nie miał zastrzeżeń. Moje szczury od pięciu miesiecy dostają płatki zbożowe przerozne, gotowane i surowe warzywa, miecho i ryby, czasem suchy chleb i trochę ziarna w oryginalnej postaci, a jak jest Święto Lasu, to orzeszka;) problemów z dlugoscia zębów brak.

Usunęłam zbędny offtopic z ostatnich kilku postów. /Devona

1kamilla1 - Pon Kwi 23, 2012 19:04

Witajcie, ja kupiłam niedawno Rat Nature i byłam bardzo niezadowolona. Bardzo dużo jakiś chrupek barwionych, które nie wiadomo czym są a moje szczurzyska tego nawet nie tykają przez co pół karmy poszło do kosza, choć może i dobrze. Jako pierwszą karmę kupiłam Tropifita i uważam, że karma jako podstawowa sprawdza się bardzo dobrze. Dodaję do niej Versele Laga Zero Classic, którą karmę moje myszki i wszystko jest zjadane :)
jancia - Pon Kwi 23, 2012 21:38

1kamilla1, a Ty masz myszki tylko?
1kamilla1 napisał/a:
Rat Nature i byłam bardzo niezadowolona
rat nature to moim zdaniem bardzo dobra karma, ale tucząca...
1kamilla1 napisał/a:
kupiłam Tropifita
moje też bardzo Tropifita lubią, więc mieszam im z JR FARMEM albo Beapharem :)
1kamilla1 - Pon Kwi 23, 2012 21:52

Mam też dwa szczurki :)
Moje myszki jedzą zero classic
a szczurki Tropifit z Rat Nature wymieszany

jancia - Pon Kwi 23, 2012 21:53

1kamilla1, moje też chętnie jedzą beaphar i jr farm( beaphar care+ i JRFRAM uczta szczura light )
majlena - Pon Kwi 23, 2012 21:58

tropifit to dla mnie masakra. one nic z tego nie jedzą. co to są te posklejane wałeczki. jedna z najgorszych karm. za to jr farma zjadają aż im się uszy trzęsą.
z rat nature też zostawiają chrupki.

jancia - Pon Kwi 23, 2012 22:39

majlena, No własnie nigdy nic nie wiadomo, co im podpasuje...żrą Beaphara . Versele Laga i Tropifita też lubią :)
mmarcioszka - Pon Kwi 23, 2012 22:41

U nas też Tropofit nie jest jedzony, nawet nie chcą w nim grzebać :/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group